» »

Britanija kot center globalnega cyber-raziskovanja

Britanija kot center globalnega cyber-raziskovanja

Jaz - Hvala Tomiju, ker me je opozoril na zares zanimivo novico na The Registeru. Govori o določeni mega bogati Stephanie Shirley, ki je Oxfordski univerziteti donirala 10 milijonov funtov za ustanovitev "The Oxford Internet Institute", ki naj bi postal center globalnega cyber raziskovanja. OII center naj bi se nahajal v Balliol fakulteti, ukvarjal pa naj bi se z raziskovanjem internet zdravstva, vpliva interneta na glasbo in umetnost itn. Me prav zanima kaj se bo iz tega izcimilo, še posebej glede na zadnje afere, ki obkrožajo Oxfordski inštitut v povezavi z internetom. Kot veste, je Oxford prejšnji mesec začel s SETIju podobnim projektom, ki naj bi pomagal odkriti zdravilo za rak, toda kmalu se je izkazalo, da so računsko moč prijavljenih računalnikov (okoli 25.000) prodajali najboljšim ponudnikom. Krneki...

2 komentarja

element ::

Ah, jeb*ga! Sej so tm usi od norih krav zmešani >:D!

Tomi ::

Pozabil si na slinavko in parkljevko.
Drugace pa, da dopolni lunija, kriticni projekt se je imenova United devices, nekaj o tem pa najdete tudi pod starimi novicami in v forumu. Ce iscete, je pod mojimi temami, kjer sem dodeloval, samo se mi ne da iskati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oxford: manipulacije na družbenih omrežij rastejo

Oddelek: Novice / NWO
215619 (3889) maribornr1
»

Na internetu brezplačno dostopni rokopisi in knjige iz starega in srednjega veka ter

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
175000 (3971) smash
»

Ali vitamin B ustavlja izgubo spomina pri Alzheimerjevi bolezni?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
146809 (6122) NazgulRR
»

Bo Oxfordov slovar izključno elektronski?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
216062 (4890) djordjevic
»

Subliminalna sporočila v spamu

Oddelek: Novice / Varnost
174858 (4244) Matevžk

Več podobnih tem