» »

V boj proti prahu!

V boj proti prahu!

Case Junkiez - Tudi najlepše ohišje je po dobrega pol leta delovanja (še posebej, če je pošteno prevetreno) od znotraj podobno 20 let staremu klumpu zaradi, uganili ste, vedno nabirajočega se praha. Računalničarji s prahom od nekdaj vodimo majhno vojno. Vztrajno se ga lotevamo z raznimi filtri, sesanjem računalnika, pločevinkami s stisnjenim zrakom, toda prašna zalega vedno znova najde pot do notranjosti računalnika. Na Case Modders Australia strani si lahko ogledate zanimiv članek z imenom "10 stvari, ki jih sovražim pri prahu" (parodija na film ni izključena :)). Avtorji so se v članku pošteno lotili našega prašnega problema... Izvedeli boste zakaj za vraga je prah sploh škodljiv ter kako se ga najbolje lotiti. Zanimivo branje...

3 komentarji

Rott-von-weiler ::

nisn si še prebral bom pa samo še nekaj meni je en frend reko da ko si je sesal rač.da mu je potrgalo oziroma posesalo neke čipe tak da je bila matična pol fuč zdaj pa ne vem če je to možno jas ga rajši ne sesam pomoje bi ga blo najboljše malo spihat:O

Jeebs ::

Mislm, tole pa že mal preveč komplicirate!;( Kva pa je odpret računalnik pa ga očistit? Pol urce dela...[:]

rokolus ::

:P
amm:)..ja no glede praha...sm meu tut sam probleme..in sem najdu zlo fino resitev...oz. moj aka. sefe na jobu me je nekako opozoru na to..

1. odklopis kisto od vsega..jo neses nekam na zrak
2. vzames kompresor..k je za zrak, kaksno barvanje, al kej podobnega..se pravi tak..k ne pusca kondenza..moj fotr ga je nabavu nekje za 25k sit..majcken, lahek idealen skratka..
3. use skupaj ful prepihas...z zrakom...in je pc k NOV...resno...

MMM...ce nimate kompresorja..pejte k prvem vulkanizerju z masino in ta postopek opravite tam...:D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena čiščenja prahu v prenosniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7518439 (14014) Zheegec
»

Gravitacijski valovi zaviti v oblak prahu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
127119 (5407) s6c-gEL
»

motor na prašno eksplozijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8023069 (20567) msjr
»

Tedensko pranje ulic

Oddelek: Problemi človeštva
353596 (2459) Pyr0Beast

Več podobnih tem