» »

Izšel je Red Hat Linux 8.0

Izšel je Red Hat Linux 8.0

Linux Compatible - Red Hat je danes izdal osmo verzijo svoje linux distribucije za domačo uporabo, ter uporabo v manjših podjetjih. Nova različica prinaša izboljšan grafični vmesnik, s čimer po enostavnosti ter prijaznosti do uporabnika konkurira Microsoftovim Oknom™. Red Hatova umetnina sestoji iz šestih CDjev, od katerih so trije nujni za namestitev. Dolvleka™ in originalen članek tukaj.

10 komentarjev

elfin ::

Glih sem si inštaliral RH 7.3, pa moram spet fehtat kolega, ko ma ADSL, da mi bo RH osemko dolpotegno. :( :)

spacejam ::

skoda ker link ne dela, drugace kje bi lahko pobral dol novejse verzije linux-a
10x
Space-jam Team & Co.

City ::

Meni se pa ne da dol vlečt ker mi je modem za kabelsko crknil pa bova s kolegom dala vsak po 2 jurja in jih kar kupila.
:D :D :D

dr.J ::

Jaz sem pa spustil čez noč ftp in je zadeva je bila danes zjutraj že lepo dolzložena. Seveda v službi :D.

Samo še md5sum preverim in zapečem.

jelenc ::

No po moje pa bomo se kr neki casa cakal da bomo sploh dol lahko potegnal, ker je pa ftp zelo obremenjen :(
Življene je kruto in skrbimo da tako tudi ostane ;)

CaqKa ::

tak se menite kot da je samo en ftp...
2000 sit? prazn cd pa stane 100 sit.. hehe ja valda... :)

smash ::

sej bi ga sneu pa probau sam 6 cd-jev....ok 3-je nujni....prevec

za windowse XP rabm sam en cd

dr.J ::

Ja, Windowsi so res na enem CDju. Na drugem je Office in na tretjem popravki, četrtega pa rabiš za nekaj 10 programov, ki ti naredijo Windowse sploh uporabne (winzip, adobe, realplayer etc)

Vse to je v RH 8.0 že vključeno.

Rabiš tri CDje, 4. in 5. sta source.

Že zapekel. :D

borchi ::

ja, js sm učiri našu ftp (ftp.linux.pt) in sem dl z 115-120k vseh 6cdjev!

a obstaja kaka podobna stvar za linux, kot je getright za winse? sicer to kar dela ni ok, ampak če rabiš kak fajl nujno z maximalno hitrostjo dol potegnat (preden ostali folk najde ftp na katerem si in hitrosti padejo ;-) je pa ZAKON (segmented download).

drugač pa bo rh 8.0 pri men verjetno kr neki cajta ostal. končno so porihtali fonte (slovenski (povsod!!!), anti-aliasing, ...), openoffice končno zgleda normalno (ni več ogabnih fontov v menijih), gnome 2.0 mi je všeč, nautilus je dost hitrejši itd.

prvi vtis OK!
l'jga

aky ::

Večino distribucij v ISO formatu najdete na http://www.linuxiso.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Western Digital prinaša helij v domače diske

Oddelek: Novice / Diski
4211571 (8608) MrStein
»

Kako so v praksi videti prometni podatki ob uporabi ZRTP šifriranih klicev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5521569 (18665) poweroff
»

Kateri 3TB HDD

Oddelek: Kaj kupiti
71202 (933) axee
»

Low budget flash mp3 player

Oddelek: Kaj kupiti
111339 (908) e-prodaja
»

Red Hat 7.1

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
72197 (2197) dr.J

Več podobnih tem