» »

Tišje hlajenje severnega mostu

Tišje hlajenje severnega mostu

OCModShop - Na "novejših" matičnih ploščah so že tudi "northbridgi" hlajeni aktivno - z ventilatorjem na rebrih. Ti mali ventilatorčki so lahko tudi precej glasni (predvsem ko se zapacajo s prahom), in rožljanja še dodatnega ventilatorja res ne potrebujemo, če želimo mir v sobi.

Zato je Zalman iz svojih proizvodnjih linij lansiral hladila rebra za vezna čipovja. Ta kos kovine nima pritrjenega nobenega ventilatorja, a se lahko kljub temu kosa s tekmeci z zrakomlati. V bistvu je vse skupaj precej vredno svojega denarja, če se trudite utišati svoj sistem. Test tukaj

5 komentarjev

CaqKa ::

moj naslednji računalnik bo očitno neki low cost ker teh ventilatorjev več ne zdržim... ventilator tu ventilator tam... pravi balzam je ko všaltam staro 486dx/133mhz

alien-w ::

hehe, morm rect, da ma moja seka eno p133, kjer je samo 1 vent in to v napajalcu, pa je tako grozno glasen, da je prov tezko za zdrzat. Pa ceprov ga spucas, je se vedno isto...Moj je pa tih kt mishka.:D

Clemento ::

zadevo ze imajo pri mlacomu in kosta manj kot 1000sit ;-)

rc-car ::

Ne vem, če se splača to kupovat..

Meni moja ABIT KT7A brez ventilatorčka na northbridgu dela čist lepo (s tem, da ženem Durona na 133 Mhz).

Marjan ::

Ja, Clemento - tisti celo ena verzija naprednejsi, samo je slabsi, ker je PREMAJHEN....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ventilator problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121013 (717) bonanno
»

Mlado goveje pleče hranilna vrednost

Oddelek: Loža
85744 (5325) iKst
»

Prvi testi Radeona HD 5670

Oddelek: Strojna oprema
255724 (4286) Ancalagon
»

Pretopitev bakrenega valja v kvader za vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192005 (1531) primo~1
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837680 (5940) DjTonic

Več podobnih tem