» »

ventilator problem

ventilator problem

bigbada ::

En ventilator v ohišju mi zelo brni in to tako da sem ga moral odstraniti iz vijakov in ga dati ven na nekaj mehkega. Ko je v stiku z železom oziroma čem trdim, potem zelo brni in spušča čudne zvoke... Zdaj me pa zanima, če je varno če ta ventilator odstranim tako da odrežem črni in rdeči kabel? Ne spoznam se ravno na to. Ampak ventilator je priklopljen preko črno-rdečega kabla v neko belo plastiko, ki je potem priklopljena v neko črno plastiko. Oz. kako naj odstranim samo ta ventilator brez da "pokvarim" kaj drugega. Ker če iztaknem ono belo plastiko ven iz črne potem se računalnik sploh ne prižge. Zgleda je vse skupaj povezano :( Torej sploh ni možno odstraniti tega ventilatorja ali kaj?
Kaki nasveti?
  • spremenilo: bigbada ()

Excavator ::

Najprej povej sploh katero ohišje imaš..

bigbada ::

točno to:

Excavator ::

Malo poslikaj kaj sploh ti delaš..da sploh prav odlkapljaš

dela ::



Ta bela plastika zgleda takole kot zgornja dva kosa? V ta priključek na sliki pride lahko še kakšna stvar zadaj vezana in če ga izklopiš samo na enem koncu, lahko prekineš povezavo do neke tretje pomembne stvari. Če je tak podaljšek kot na sliki, ga izklopi na obeh koncih in preostanek zveži brez pač tega kosa. Če zadeve pašejo, skor ne morš falit.

Janac ::

mogoče kdo ve kaj bi lahk blo narobe, da se ventilator po menjavi ščetk počasneje vrti? ali se bo čez čas ''uteklo'' ?

Excavator ::

če jaz prav razumem ima on to napajanje direkt iz matične in nima z molexom vezano..

BivšiUser2 ::

Pred kratkim sem spucal laptop (sčistil prah, namazal novi sloj termalne paste). Ko sem ga sestavil nazaj sem ga prižgal in je začelo nekaj brenčati v predelu kjer je ventilator. Zvok
Zanima me kako bi lahko rešil problem(vijake sem različno navil probal vendar še vedno brenči). Brenči samo ko ventilatorji delujejo.
Pa še owerview: http://prntscr.com/bj59ty
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

bonanno ::

Bom si tole temo sposdu,

V glavnem vzel sem novo ohisje Zalman z11 maticno pa imam od Asusa za socket 1150,

Problem je sedaj ker imam na ohisju ene 5 ventilatorje a na maticni mam samo en Fan za priklop, kam da ostale priklopim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bonanno ()

boogie_xlr ::

Dokupiš fan controller.

Frenckie ::

Ali pa na molex-a - direktno na napajalnik.

Riff ::

al kaj takega molex adapter: http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...

bonanno ::

sem zrihal.. komi ampak je slo.. z Fan controllerjom ostale sem pa na Napajalnik proklipil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tišanje napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5511558 (7631) Heavy
»

Ventilator v PCju odstranitev problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9575 (451) BorutK-73
»

ventilatorji (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
556129 (5005) Pro_moted
»

Računalnik se ne vžge pravilno

Oddelek: Strojna oprema
462191 (1846) Robi :P
»

kje je se kako napajanje za ventilatorje

Oddelek: Pomoč in nasveti
11993 (872) kuglvinkl

Več podobnih tem