» »

interaktiven zemljevid v Flashu

interaktiven zemljevid v Flashu

kleDo ::

Delam eno spletno stran, kamor bi rad vkljucil tudi zemljevid, ki bi bil interaktiven in izdelan v Flashu.

Recimo da imam zemljevid dela Ljubljane, ki je velik 500x400 dpi in je razrezan na manjse dele (npr. 3 stolpci po 4 vrstice). Ti manjsi deli so sestavljeni v celoto...

1. ko gres z misko na/cez del zemljevida, tisti del ostane nespremenjen (jasen) ostali pa se zameglijo

2.ko kliknes na dolocen del se le-ta poveca na velikost celotne "animacije" s "fade-in" efektom (postopoma se veca, dokler ne doseze koncne velikosti 500x400 dpi)

Ce kdo ve kako to narediti... prosim za nasvet(e)

tnx in lp
kleDo

iElectric ::

1. Narediš neko prozorno sliko (recimo v photoshopu), ki jo boš dal čez zemljevid in bo zgledalo zamegljeno. To sliko daš v movie clip. Movie clip kopiraš štirikrat in ga položiš na vsak del zemljevida. V movie clipu daj stop() na prvi frame. Vsakemu clipu dodaj instance name (recimo clip1, clip2...). V prvem frame-u animacije napiši:

stop();
clip1._alpha = 0;
clip2._aplha = 0;
clip3._alpha = 0;
clip4._aplha = 0;

Nato naredi zemljevid kot štrii gumbe. Na vsakega daj (seveda z drugimi številkami):

recimo če editamo gumb clip2

on (rollover) {
clip1._alpha = 100;
clip3._alpha = 100;
clip4._aplha = 100;
}
on (rolldown) {
clip1._alpha = 0;
clip3._alpha = 0;
clip4._aplha = 0;
}

Upam da sem prav napisal, ker nimam flasha pri sebi, bom preveril doma če je prav. Za 2. točko ti napišem tudi doma, nimam več časa :)

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Narediš navaden zemljevid in narediš isti zemljevid, le zamegljen.
Pol pa samo še MASK uporabiš in zadeva narejena.

PS: 500x400 dpi pa pomeni resolucijo za npr. printanje, da tiskalnik naredi 500 krat 400 pikic na en palec.
LP, Gregor GRE^

kleDo ::

ja, vem kaj je dpi, mislil sem px (pikslov):8)

zdej rabim samo se fade in efekt (ali kakor koli se ze rece), kot sem opisal pod tocko 2.

iElectric ::

JSt ti lahko pokazem brez fase in efekta. Daj to na vse štiri gumbe:

on (press) {
_xscale = 500;
_yscale = 500;
Stage.width/2;
Stage.height/2;
}

kleDo ::

domen555: poskusil sem izdelati zemljevid po tvojem opisu (kot sem ga razumel), pa mi ne dela...
prosil bi te,
e si lahko ogledas file, ki ga lahko dobis na naslovu: freeweb.siol.net/tedy12/zemljevid/lj1.fla

in poves kaj je narobe (ali kdo drug)

Hvala!
kleDo

Dr X ::

Težava je da si za narobne clipe določil "instance name". To si namesto tazgornim določil ta podnim (tistim modrim).

Drugače pa sem popravil tvoj fla file in ga imaš na naslovu:
http://srebrni.no-ip.com/lj1_2.fla

LP.
Nič ni nemogoče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash - določanje hitArea v MovieClip

Oddelek: Izdelava spletišč
6772 (706) lesnik24
»

Kako narediti animacijo z actionscriptom

Oddelek: Programiranje
61022 (933) peroteam
»

Kateri MP3 player - Creative Zen ali pa SANSA CLIP

Oddelek: Kaj kupiti
111582 (1491) m0f0x
»

Flash združevanje

Oddelek: Izdelava spletišč
91520 (1372) kekc
»

Flash - kako dosečti izginitev objekta s klikom na njega?

Oddelek: Izdelava spletišč
91014 (894) pirx

Več podobnih tem