» »

John Carmack o grafikuljah

John Carmack o grafikuljah

Shacknews - Pri Shacknews so objavili nekakšno razmišljanje Johna Carmacka o tem, katera od grafičnih kartic bo zmogla boljše in hitrejše izrisovanje Carmackove vedno-v-delu igrice Doom 3. Carmack se je spusil v veliko podrobnosti, saj je opisal, kakšne možnosti izrisovanja se nam ponudijo pri obeh procesorjih ter kateri je hitrejši. Navkljub prvotnemu razočaranju nad GeforceFXom je le-ta kartica hitrejša od Radeona 9700, za podrobnejšo analizo stanja na trgu pa kar hitro preberite članek, saj je obsežen, poučen ter informativen. Klik! ter hvala Tr0nu za povezavo.

17 komentarjev

Tr0n ::

Moram rect, da vedno bolj razumem, kaj tale JC v svojih .plan updejtih govori :).

Biblija za vsakega quakerja :D .

(sic) ::

Bow down to the true god!

San ::

True god of Big Mouth - nej gre raje že enkrat dokončat špil, kot da že dve leti govori o prekletih kartah. Ali pa naj postane tester le-teh in prekine kariero game-developerja.

Fury ::

GF FX je marginaly faster.. ce smo lih na tem.

Senitel ::

With lots of room for improvement... Če smo že pri tem...

Tr0n ::

The current NV30 cards do have some other disadvantages: They take up two

slots, and when the cooling fan fires up they are VERY LOUD. I'm not usually

one to care about fan noise, but the NV30 does annoy me.



CE smo ze pri tem ;).

JLP ::

Da ne omenjamo razlike o ceni. GF FX ni vreden denarja sploh.
Live long and prosper!

root ::

Tudi Radeon 9700 pro ga ni bil ko je ven prišo (še zdaj ga ni)!!!!

Sid Izprijeni ::

O blagozvočju nVidiiene pogruntavščine pa tole:



Vir: www.overclockers.com.

>:D
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Trubadur ::

lol
:D :D :D :D :D :D
Berite Thomasa!

morphling1 ::

JLP in kaj maš ti kakšne insiderske informacije, da poznaš maloprodajno ceno te kartice ?
Tudi Ati 9700pro je štartal z enako ceno. 399$ je njihova proporočena cena, retail je lahko do 50$ nižja. GFFX ne be smel biti dosti dražji od R9700pro.
Glede glasnosti je brezveze razglabljat, ker to ni končen produkt.
Šteti v slabo, da zavzame dva slota je pa tudi ena večjih neumosti. Kdo zaboga kaj tlači v prvi slot če ima agp grafično, tisti slot je primarno namenjen za PCI grafiko in si deli IRQ z agp slotom, tako da je praktično neuporaben, če je agp zaseden.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

CaqKa ::

ethernet karto lahko daš čisto lepo noter...
sicer pa loooooooool @ slikca
pa še res je... tale industrija vodi v naglušne ljudi. kaj ti nuca sb audigy če ti pa šum pride iz računalnika :)

Sid Izprijeni ::

Res je. Tudi jaz imam vse slote zabasane in v dotičnem PCI slotu ob AGPju počiva Radix Protector. Res pa da slednji ne nuca nobenega interrupta...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

root ::

Tistega slota sploh ni proporočlivo zasedat, če maš kako novo grafično kartico, ker s tem močno omejiš dostop zraka do ventilatorja in se ti zato grafična kartica dost bol greje kod bi se sicer.

mescaline9 ::

A loh kdo enmu taki owci kt sm js razloži zakaj so vse grafične upside down. Mislm k pol se pod njimi ustvarja žep toplega zraka. Če bi ble obrnjene normalno bi se zrak dvigal, sicer ravno pod cpu hladilnik, ampak bi se tam vseen zmešal z okoliškim bolj kot če je obrnjena navzdol. Moja logika. Ok mogoče bi bli problemi z ram sloti, tko kot so že zdaj a mislm d bi se pcb dizajn dalo mal modificirat.

No a mi loh kdo pametno utemelji zakaj so obrnjnene tako kot so in ne obratno, to mi že en lep čas ni jasno.

(sic) ::

SunTrace: True god of Big Mouth - nej gre raje že enkrat dokončat špil, kot da že dve leti govori o prekletih kartah. Ali pa naj postane tester le-teh in prekine kariero game-developerja

Kot vidim nisi razgledam o tem kdo sploh JC je oz. kaj počne... Naj ti razložim: On je tehnični direktor pri id software - njegoco specifično delo je to da za vsak idov špil sprogramira grafični pogon. Naj gre raje dokončat špil? On je svoje delo že zdavnaj naredil... No, mora še optimizirati pogon za vse novejše kartice (NV30, 31,...) zato pa tudi govori toliko o njih - saj jih dobi v roke in stestira kako se odrežejo in potem to objavi v svojih .plan fajlih... Toliko o tem...

bradek ::

No glede na njegovo zgodovino in stalne prepire upam trdit da je clovek navadn scumbag, ki je lepo izkoristil uspesnico in sebe oklical za boga. Zdej pa komentira, pljuva, obcuduje... in folk ga dejansko poslusa. Zalostno da lahko tak clovek k je on pride na tak polzaj... zgleda da se da javnost lepo zmanipulirat... [:\]
Tudi tako siroko kot je internetna...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fennec postal Firefox

Oddelek: Novice / Android
103519 (2908) destroyer2k
»

Bitka brskalnikov za Android

Oddelek: Novice / Android
228759 (7478) PrimozR
»

Flash integriran v Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
278221 (6474) BlueRunner
»

PhysX ponovno tudi z ATI grafičnimi karticami (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
539316 (7600) Bergyb
»

Geforce 3 me je ZELO razocaral!

Oddelek: Zvok in slika
251705 (1103) OChack

Več podobnih tem