» »

Java, Sun in Microsoft niso najboljši par

Java, Sun in Microsoft niso najboljši par

The inquirer - Java je kar zanimiv programski jezik, s katerim se da narediti čuda stvari. Vendar se je Microsoft kljub vsesplošni zanimivosti tega programskega jezika odločil, da v svoje težko pričakovanje Windows XP ne bo vgradil podpore javi. Seveda pa to ne pomeni, da jave pod WinXP nikakor ne bomo mogli uporabljati. Da bo java delovala, bomo morali iz interneta potegniti poseben plug in ali pa upati, da Microsoft in Sun skleneta kompromis. Gotovo se bo kdo vprašal, kaj je pripeljalo do te odločitve. Vzrokov za to je veliko, vendar nekaterih gotovo ne bomo nikoli izvedeli. Mogoče se je Microsoft naveličal stalnega tožarjenja s Sun-om glede jave. Kdo ve ...

3 komentarji

norvalk ::

precej verjetno je, da bo ms v prihodnje vecino svoje marketinske teze postavil za promocijo .net iniciative in novega programskega jezika c#, ki naj bi povsem nadomestila sunovo javo...

andrej ::

najbolj me moti, da ljudje enkrat MS obtozujejo, da MS ilegalno bundla izdelke v OS, ko pa odstrani Java pa se bunijo ravno iz nasprotnih razlogov. Poglejte samo na betanews pa bote vidli...
Da, tozarjenje med Sunom in MS je eden izmed glavnih razlogov... Seveda pa so se tukaj drugi...Zal java ni tako uspela, kot bi clovek pricakoval, mogoce prav zaradi Sun-a in njihovih obljub in slabega marketinga...

dr.J ::

SUN malo pretirava s tole javo. Me prav zanima, kako se bo držal v prihodnje. Po moje mu bo šlo na slabše, saj utegne po procesorski plati ubrati Alphino pot, po softverski pa pot SCO (Santa Cruz Operaion). HW konkurent je Intel, SW pa GNU/Linux. Bomo videli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java

Oddelek: Programiranje
91827 (527) shadeX
»

java potomec c++ -a?

Oddelek: Programiranje
262432 (1960) NoUse4AName
»

Java in Solaris kmalu odprta ?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92963 (2963) kopernik
»

Java

Oddelek: Programiranje
323325 (2883) Nerdor
»

java,javascript,visual java

Oddelek: Programiranje
81247 (188) bodo

Več podobnih tem