» »

Dejte mi pomagat...

Dejte mi pomagat...

element ::

Pismo, danes dobim nov napajalnik za mojo 3 dni staro abit kt7a, ki je prišla iz reklamacije (prejšnjo skuril). Veselo začnem overclockat, navijem na (duron 800) 8x133, se boota, proba mal več, dela, probam še mal več ne dela več. Ugasnem in držim insert, se spet zažene, navijem do meje, ampak mi zmrzne ko u winse hod. Resetiram... samo črn zaslon in lučka za disk gori. Mislim: "ok, bom pa insert držu", probam nix. Si rečem: "bom pa bios resetu", proba nč. Še zmeri ostaja problem. A sm bios skuru? Kako pravilo (točno) resetirat bios? Help :'(, nočem še te plate skurit :'(
  • spremenil: OZZY ()

gorenc ::

tisti jumper za resetiranje drzi zunaj vsaj 10s. Meni je to zmeraj pomagalo, ce ne bo delovalo je problem drugje.

element ::

sm ga držu zuni, problem ostaja :'(:'(:'(:'(:'(

ChiefThunder ::

pa probi še baterijo vn vzet...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

element ::

Sm že... Jest bom tok popizdu, če je še ta plata šla ;((;((;(( Pa sej sm samo nedolžno naviju iz biosa... Pr uni sm ram pri pržganem vn potegnu... :'(:'(

AtaStrumf ::

A ti si bil ta pametnjakovič. Pa dej mal misli z glavo. Kako lahko RAM ven potegenš pri prižganmu računalniku? Kako so ti sploh priznali garancijo?

A si zdej, ko si vzel ven baterijo izštekal računalnik iz elektrike? Vem da je glupo vprašanje ampak...

element ::

Sm ja. ;(( Zakwa se to glih men dogaja ;((

OldSkul ::

Zato ker nemaš pojma!!!
To je to.
Pri takem delu moreš biti zelo previden ne pa kar na silo štimat (lahko kaj pokvariš)

krucymucy ::

To kar se dogaja zdaj tebi, je znano za nekatere primerke teh platk!!!
OC do meje pol pa tema!!! Spet bo treba reklamirat!

OldSkul ::

Kupi Msi turbo plato je stabilna ko hudič,ampak moraš fleshat bios drgač si v riti.
V Abit ne zaupam!Je res da majo dobro plato samo so tako nekvalitetno izdelane da moraš kar že pazit da dobro dobiš!

element ::

Res zdele nism pa naredu NIČ narobe!!! Kr crknl. ;((

OZZY ::

Prestavljeno v Pomoč in nasvete.
Go with the flow.

cyber ::

ma nisi skuru plate.
bios se pa na ta način resetira mislim pa saj tole piše v vsaki knjigi ki je priložena k plati pa kaj knjig noben več ne bere ko pa vedno vse lepo piše v vsaki knjigi.
imaš jumper ki ima tri konektorje označeni so pa ena dve in tri,da bios deluje je na ena in dve,če ga pa želiš resetirat ugasneš comp vzameš jumperček ven ter daš na dva in tri konektor ter pustiš tam za par sekund pol pa daš zopet nazaj na ena in dve tko kot je bil prej.in stvar poženeš in imaš vse default nastavitve in comp more delat,brez kakega črnega screena.
Baterije pa ti ni treba ven jemat,to je čist brez veze sam jumperček prestavi pa bo delalo.

OrlyTM ::

Dej povej, če se ti venti zaženejo in ti comp laufa, sam slike ni, al je pač tema, ne dela nič.

Pa še to, ker napajalnik maš ?

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ChiefThunder ::

ciljaš na grafično alpha napajalc?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

OrlyTM ::

če vse laufa in se sam slika ne pokaže, pol je najbrž preveč navito in bi mogu reset biosa nardit ta svoje .. sam fant prav, da to ni to.

Tuki je pa večji problem, sam rabm vedt, ker napajalc ma.
Po dosedaj opisanem, sem prepričan, da je fuč plata.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

cyber ::

Katera je tista meja ki si jo nastavil,??potem probi zamenjat grafično,sposod si od kakšnega prijatelja,in kako se disk obnaša a se sliš da kaj melje al nič al sam lučka gori.
Če sam, lučka gori pol še sprobaj si od prijatelja sposodit napajlnik,če še vedno ne dela.,pol je verjeten plata sam to ne more kar tako crknit,saj če jo prenaviješ ima zaščito in to je to da se ne zažene.skurit je ne moreš kar tako.
Lahk da ti je šla grafična pol je tud black scren in disk lučka takrat gori tko kot v tvojem primeru.
Lahkje tud ram ,tu zdej nekaj ugibat,je teško vse to se čudno obnaša ko navijaš,vse bi mogel mal sprobat pri prijatlu.

OrlyTM ::

ne mi govort, da plate ne morš kr tko skurit ... men je sedla kr tko .. nenavita ... pa so rekl, pokurjena, če nebi dal garancije bi še kerga ustrelu, k se je res kr comp ugasnu pa je blo fertik. Sam da je pr men plata s sabo nesla še 2x256MB CL2 rama.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

MaD_Mavr0 ::

>Pelcjan<<

Če se to zgodi pri prekomernem OC postane monitor kot bi ga dal v "pripravljenost" nič pa nea gre....

Tako moraš storit; piše tudi v knjigici:
>povzetek:
Če si prekomerno navil, resetiraj, takoj potegni ven kabl za štrom iz napajalnika, malo počakaš, pol pa vtakneš kabl nazaj in pritiskaš tipko "insert" dokler se všalta monitor na "green lučko" potem pa hit "delete" pa si v biosu pa idi "step back"; to bi moralo bit....

>>Ker jaz mam isto plato z WZ biosom pa dela BP; edino kar je niam odklenjenega procesorja tako da nea morem dat FSB na 133 :\al ne ??

cyber ::

Ja če je res plata crknila pol je imel pač bad luck pr nakupu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po zamenjavi cpu & NB coolerja se komp ne pržge

Oddelek: Pomoč in nasveti
401794 (1485) Klemzz
»

Flashanje FX5900 v FX5950 U (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
655565 (4199) [_MW_]
»

disk riba

Oddelek: Pomoč in nasveti
141209 (1022) matevzm
»

Hud problem !!! Nujno !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
391473 (1041) roscha
»

Help ! Help1 Sami problemi

Oddelek: Navijanje
201202 (1042) Viper Neo

Več podobnih tem