» »

Help ! Help1 Sami problemi

Help ! Help1 Sami problemi

Viper Neo ::

Kupil se durona 800 en hladilnik, pa platoSOLTEK SL-75KVA2-X.
Jst se to spravm sestavljat. Vse v redu dokler ga ne prižgem. na monitorju ni slike. Luč ki ponavadi svezti zeleno na monitorju če je računalnik prižgan samo utripa v rumeni barvi kot takrat ko je monitor prižgan računalnik pa izklopljen. Zelena se prikaže samo za trenutek. Rsetiram bios ker sem namreč že imel tak problem ko sem na staremu rač. nekatere stvari preklapljal. Po resetiranju biosa enako. vzamem dol hladilnik je gor mal črnga. Vžgem brez hladilnika se spodkadi. Vgasnem rač. dam gor hladilnik prižgem. Vse se zažene(cd-rom, disk, lučke na osnovni slike pa od nikoder. sestavim nazaj starega luč na monitorju samo utripa. resetiram bios dela. Za začetek: bi računalnik sploh prižgal če bi bil procespr skurjen, Kva naj naredim. procesorja nisem overclocal. ali kej podobnega, a morda nism dobr biosa resetiral????

Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;(:O:'(:(
How is your faith these day's ?

OrlyTM ::

Povej kero grafično maš ?

Sm mel en podoben problem, ko grafična spljoh ni zalaufala na dotični konfiguraciji. Po zamenjavi le te, je računalo oživelo.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

lubadarman ::

Tudi jaz imam durona 800 in se mi ni hotel zagnat. Pol sm zamenju napajalnik z 235W na 300W in zdaj dela. Ne vem, če je to pravi vzrok. Povem le moje izkušnje.

Viper Neo ::

Mam nVidio riva tnt 2 m64. Sm probu tt iz drugo grafično- ni delal- Bom vidu bom zamenju napajalnik enkrat v bližnji prihodnost. Še kej drucga?????

A bi procesor lahko bil skurjen?????

Sam ne vem k na starmu mi enak nardi pa sm sam bios reseteru=????????
How is your faith these day's ?

Viper Neo ::

mam rivo tnt2 m64 sm tut z drugo probu pa ni delal.

Glede napajalnika: bom zamenju enkrat.

A procesor bi bil lahko skurjen ????0:):D
How is your faith these day's ?

DscS ::

če se je res kadilo potem to ni dobro, poglej če je
na procu kakšna nogca črna in če ne poskušaj dobit
kje kakšen proc za test

frudi ::

čaki malo, vžgal si komp brez hladilnika na procesorju???
kolk so pri amd-ju rekli, se gigaherčni athlon brez hladilnika scvre po dveh sekundah al nekaj takega...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ChiefThunder ::

Ja, če si ti tole zalafual brez hladilnika, in imel prižgano več kot cca. 10s, ti je procesor šel rakom žvižgat... žal
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Viper Neo ::

bil je 800. A bi se comp sploh zalaufu če bi bil proc skurjen???

Pa fore ni v tem da mi je tastar k sm ga nazaj sestavu isto naredu???
How is your faith these day's ?

Koci ::

Moj (TB 700) se je brez hladilnika pregrel v dveh sekundah. Če si imel hladilnik črn, potem...

Viper Neo ::

Pol vsi pravte da je konc z mojim durončkom 800
Pa je šlo 21 čukcov.

Zdej bi pa sam še to rad vedu. S comp zalaufa s skurjenim procesorjem
How is your faith these day's ?

Koci ::

epobaj ga še na katerem drugem računalčniku, mogoče pa le ni šel

element ::

Problem je tak, kot če preveč oc-jaš ga in se ti pol ne zbudi. Probi tiščat insert dokler se ne pržge, pa še pol ene 10s. Pol pejt pa u bios pa naštimi parametre. :) Pomoje je to. :\

Tjulenj ::

kolk mocn napajalnik mas? soltekove plate so pozresne

element ::

Za AMDje je priporočljivo met vsaj 250w napajalnik, ker če maš 200w ni nujno, da bo delal. Premal štroma... :D

MadMax ::

Optimist bi proc probal se na kaki drugi plati (in upal, da ni tako skurjen, da bi se plato unicu...)
Realist bi reku: "jebi ga..." pa si prizgal cigareto in en schnapps ruknu...
Duron al pa Athlon brez hladilnika przgat? Saj je kremiran se preden pomislis, da bi ga ugasnu...

Moje sozalje...

CCD ::

Ko že sprašuješ, če se računalnik s skurjenim procom zažene: Mislim da se, ker napajalnik nima veze s procom. S stikalom vžgeš napajalnik, ta da štrom v Molex konektorje in CD-rom normalno dela. Napajalnik se neče prižgat samo v primeru, da so konektorji narobe povezani. Tko da so ti že drugi povedal da si verjetno proc skuru, ne vem sam ker hudič te je prepričal da daš hladilnik dol in prtisneš Power.8-O

Viper Neo ::

Hm.. Ovverclocal ga nism.
Napajalnik msm pa 235W
Sm pa optimist tako da nism še obupal nad mojim proc. :)
How is your faith these day's ?

DOLF ::

A si bil pazljiv ko si montiral hladilnik... če se ti roke preveč tresejo(:D pol itak delaš same p*****) si lahka okrušu procesor. Poglej proc pod lupo, če so vsi vogali celi!!!
osnovne stvari k morjo delat da vsaj kej videš so:
1 ATX napajalnik
2 mamaplata
3 proc (s hladilnikom!!!!!!!!)
4 ram
5 grafika

Če karkoli od tega ne dela, boš na monitorju vidu NIČ!!

....I have seen things you people wouldn't belive.....

Tjulenj ::

viper: optimisticno pojdi v najblizjo rac. trgovino in zahtevaj 300W napajalnik. 250 je za soltek plosco premalo (govorim iz izkusenj. hudic se je na 250W non-stop obesal, ceprav so bili cd-rom in diski na locenem napajalniku. pozresne so tele soltek). ce stvar ne bo funkcionirala si pac skuril procesor. shit happens. aja probaj se na drugi plosci, da ni mogoce s plato kaj narobe. pa probaj uveljavit garancijo. ce ti uspe bit prepricljiv in jim zamolcat delovanje brez hladilnika si na konju :D

Viper Neo ::

Ja en vogal je okrušen sigurno. s prostim očesom vidiš.

Ja bom vidu kaj bom naredu s tem proc.

Drugač pa Sprejemam ponudbe za enga durona 600-800.

Rabljen. tak da se da čim bolj overclocat. od 14 jurjev naprej.8-O
How is your faith these day's ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri zagonu tema niti ni piskanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
131127 (1030) IvoJan
»

Računalnik se noče priŽgati

Oddelek: Strojna oprema
141560 (1458) boogie_xlr
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885775 (3524) MasterMiG
»

Koliko stvari ste že uničili?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411617 (1098) Tic
»

ali bi vi kupili tole sr*???

Oddelek: Kaj kupiti
181566 (1265) miranpozar

Več podobnih tem