» »

Walmart na Lindows

Walmart na Lindows

Walmart - Zagotovo novica današnjega dne: Walmart, kompleks maloprodajnih trgovin po vsej Ameriki, prodaja računalnike, na katerih je nameščen operacijski sistem Lindows. S to potezo so si zagotovili, da na njihovih predpripravljenčkih teče večina programov, pisana za najbolj razširjeno družino operacijskih sistemov, Microsoft Windows. S tem so se tudi ognili plačilo licenčnine Microsoftu za vsak prodan računalnik, kar le-tem kar precej zniža končno ceno. Vse lepo in prav - ampak jaz takega računalnika ne bi kupil. Težava nastane v potrošniški družbi, saj računalniški neznalec ne ve, kakšna je razlika med Lindows in Windows. Na koncu bo odločala nižja cena računala z nameščenim Lindowsem, ki se bo pa odražala v izjemnem nelagodju ob počasnem delovanju raznoraznih programov, pisanih za Windows. Nelagodno vzdihnem ter grem pisati naslednjo novico...

10 komentarjev

Ziga Dolhar ::

Ehhhh.

Mislim, pri folku, ki ne loči med Windowsi in Microsoftu, bodo lindowsarji težil, da je Windows blagovna znamka, Lindows pa ime podjetja.

Pod katerim imenom potem prodajajo ta.... izdelek? "Operacijski sistem podjetja Lindows"?

Naj grejo nekam, resno.

(p.s.: telefonski klic v steklarno: "Gospod, kolk bi nas prišla ena okna?" -"Taka velikost, 50.000 sit". -"Ja, hvala lepa, v sosednji štacuni dobim oem za petnajst jurjev...").

Pisk ::

Ziggga??
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Ziga Dolhar ::

Žvižg?

Potem, ločiš pojma "Microsoft" in "Windows"? Nisi v večini.

Pisk ::

Nevem no, mislim da si rahlo zabluzu. :D
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Ziga Dolhar ::

Pisk:

Zakaj pizdim. Ker je ameriški sudja razsodil, da si "znamki" Windows in Lindows nista inferiorni. Windows je blagovna znamka, Lindows pa ime podjetja.

Torej se ta OS zdej naj ne bi prodajal pod imenom "Lindows", saj bi to postala blagovna znamka. No, če se pa ne prodaja kot "Lindows", pa je to ime vseeno na škatli, se potem morda prodaja pod imenom -- blagovno znamko -- "Operacijski Sistem Podjetja Lindows"?????

Zato pizdim.

Ker po besedah stvariteljev Lindowsa naj bi se uporabnik nikakor ne mogu zmotit ter namesto Win nabavt Lin ali obratno. Malo morgen!

attackiko ::

>da si "znamki" Windows in Lindows nista inferiorni.

Kaj za vraga naj bi pa to pomenlo??

Se mi zdi da nimaš pojma kaj pomeni inferiorno ;)

royt ::

ziggaa je preveč pristranski...

lindows... lepo vas prosim...v letu so nekaj spackali skupaj, sedaj bodo pa kar prodajali... hehe... ti so dobri

Sergio ::

Ziggga hoce povedat to, da bodo uporabniki padal na foro in kupval Lindows računalnike zaradi tehnikalije.

Kot vemo, da MS tožil Lindows, da je ime preveč podobno Windows. No, ni jim uspelo, zato ker je Lindows ime _PODJETJA_, ki ta unix-based OS proizvaja in ker Lindows nima dosti veze z nazivom Microsoft.

Ziggga se pizdi zato, ker lahko uporabniki po novem masovno padejo na ta trik. In ima pravico, ane?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Se opravičujem za (zavedno) nejasnost.

Microsoft toži Lindows


Novice o razrešitvi tožbe žal ne najdem.

tha_man ::

Tale Lindows je itak brezveze, ker je vsa fora baje v tem da ima predinštaliran Wine (windows emulator), ki ga itak lahko inštaliraš na katerokoli drugo (zastonj) distribucijo.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nVidiini ekipi Tegra in nForce združeni

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
83108 (2567) FireSnake
»

Ali obstaja mobitel?

Oddelek: Mobilne tehnologije
71191 (675) St235
»

Kateri OS za 8gb rama

Oddelek: Operacijski sistemi
171867 (1116) opeter
»

kateri operacijski sistem naj izberem

Oddelek: Operacijski sistemi
291966 (1279) Nerdor
»

Longhorn izšel ...v Maleziji

Oddelek: Operacijski sistemi
221670 (1034) andrej

Več podobnih tem