» »

Primerjava Win XP in 2000

Primerjava Win XP in 2000

The Register - Kot poročajo na Registru, so se na The Tech Reportu spravili k testu performanc omenjenih sistemov. Tako so prišli do zaključka, da je na pisarniški ravni XP boljši, medtem ko pa pri grafičnih programih in pa igrah razlika sploh ni opazna.
Poleg tega so kot zanimivost v test vključili še po mnenju večine neuporabne Win Me, ki pa so se na presenečenje izkazali dokaj enakovredni obema profesionalnima sistemoma. Končna ocena je sicer stvar posameznika, se je pa na test pojavilo že nekaj kritik glede pomnilnika in pa izbire procesorja (ja, bil je Athlon).
Sicer pa, povzetek članka je tule, sam, zelo dolg, članek pa tukaj.

9 komentarjev

Klemenn ::

Par opazk. Kot prvo in prvo, prosim, da tisti (protiwinsaši) mislim da vemo koga s tem mislim, tega ne komentirajo. napišite članek nepristansko. ne pozabite, da so winsi še najbolj razširjeni!!!!!!!!!! torej admini ne govorite besede čez winse!!!!!!!

aja pa dejte nas boge bralce saj seznanit z novimi p´ščančki okej?

Jebiveter ::

Torej, jest ostajam zvest W2k! Tudi zato ker nimam takega compa, ki bi prenasal ves ta XP bullshit! Win2k mi delajo stabilno, brez problemov in oh in sploh!
Sploh pa opazam, da z vsako novo verzijo winsow MS doda toliko nepotrebnih stvari, da to ni res!
Znaci, no XP for me, thank you!>:D

zile ::

Jebiveter: In katere stvari ti to opažaš?

kuglvinkl ::

Jaz bom počakal do SP2 za XP :)

tha_man ::

Jebiveter, tudi jaz opažam isto stvar, zato sem pred enim letom še vedno uporabljal Win95 OSR2. Sedaj sem na Win2k, ki so prvi windowsi ki so me kar (malo) navdušli. Aja, mogoče kdo ne ve, v Win2k se da odinštalirati nepotrebno kramo, podobno kot v Win95&98, čeprav je ta opcija privzeto skrita (treba en fajl malo popravit pa se pokaže). Če imajo tuc WinXP to možnost, jih *mogoče* celo inštaliram :P

Tomi ::

Jebediah: lahko tale svoj post malo bolj razložiš? Ker se mi sicer svita, za kaj gre, samo je pa napisan zelo zmedeno..

TheJack ::

the_man: mi lahko poveš, kateri fajl je to? In kaj je treba z njim narediti?

Lexus ::

Res je, ampak te krame, ki jo lahko pobrišeš je zelo malo.

LP
Dare

scorpy ::

windows/inf/sysoc.inf , pobrišeš ",HIDE"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 9800 GX2 je tu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8411083 (7597) PrimozR
»

TEST RAMA to na bi bil članek ampak......

Oddelek: Navijanje
183324 (2495) Primoz78
»

Test grafikulj vprašljiv?

Oddelek: Strojna oprema
231438 (908) Wulf
»

Katera računalniška revija je najboljša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816584 (5749) Freak

Več podobnih tem