» »

Tipkovnica brez tipk

Tipkovnica brez tipk

Tech Extreme - Tipkovnica brez tipk? Saj to ni mogoče, pravite? Je!
Švedsko podjetje Senseboard bo na Comdexu predstavila svoj novi izdelek - SenseboardTM Virtual Keybord, ki deluje tako, da si pritrdimo na roke neke posebne obročke -senzorje, ter nato oponašamo gibe, kot da bi pisali po navadni tipkovnici. Senzorji te gibe zaznajo ter skladno z njimi pošljejo signal do računala. Idealno za prenosnike in dlančnike, ko se trudimo z zelo majhnimi tipkovnicami ali s svinčniki.

9 komentarjev

_Mortal_ ::

Kako boš vedu kero tipko si pritisnu>:D

DrSergioDJ ::

hehe, mortal, ukradu si mi z jezika :D

_Mare_ ::

Zravn bi mogl prložit kšna VR očala..8-)

Jux ::

Kar se mene tiče je to najboljša obstoječa ideja na svetu, vendar ne verjamem da jim bo zadevo uspelo nardit res dobro. Ni problem da nebi vedel katero tipko si pritisnil - konec koncev sedajle pišem brez da bi pogledal na tipkovnico - po drugi strani pa lahko enostavno priložijo en list s napisanimi tipkami (jst ga recimo ne rabim :)).
Probematično se mi zdi samo določanje gibov roke, glede na to da dostikrat postrani pritsneš tipko, sfališ kej, ne pritiskaš na isto mesto, premikaš roke gor in dol. če jim uspe - kupim.

PS: naredte test. zamižte in probite po mizi natipkat "jux je totalen car!" in boste vidl da je ful čudn filing tipkat po mizi.

sleby ::

ideja se mi zdi fenomenalna in vsaka cast tistemu k mu bo to uspelo nardit. ce bo stvar uporabna bi se celo znalo zgodit da jo bom kupu :)

luni ::

pizda tip na sliki bi si res lahko postrigel nohte 8-O8-O

Kekec ::

Mene bolj zanima kaksno je napajanje, pa komunikacija, ce mene vprasas tole zgleda kot da si je tip kr neki gor nataknu>:D

Boky ::

khm.... a niso to bol zenski prsti ?

Jux ::

1. ne men se zdijo tole moške roke
2. men se tud zdi tole mal prevec sci-fi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametna ura meri, kaj tipkate

Oddelek: Novice / Zasebnost
2621027 (18305) roli
»

Milo namesto miške

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
464636 (2980) madviper
»

Prihodnost HMI

Oddelek: Znanost in tehnologija
292004 (1577) Keyser Soze
»

Sindrom mišjega maščevanja

Oddelek: Loža
182206 (1783) Yohan del Sud
»

katerega glodalca?

Oddelek: Kaj kupiti
181636 (1364) Marjan

Več podobnih tem