» »

Nov test!

Nov test!

Gigabyte 9500 64 MB spredaj

Slo-Tech - Bolje pozno kot nikoli, smo rekli, ter pod drobnogled vzeli celotno družino ATIjevih Radeonov 9500. Med seboj smo primerjali GIgabyteovega Radeona 9500, Sapphireovega Radeona 9500 PRO ter Radeona 9500 s 128 MB pomnilnika podjetja HIS. Te tri kartice smo nato primerjali z nVidiinim Geforceom4 Ti4200, navitim na delovno frekvenco vseh treh Radeonov. Kaj smo ugotovili? Tega vam ne bom razkril, vas pa vabim, da si preberete test, saj smo nad vsako grafično kartico pognali več kot 100 testov, notri pa tudi ne manjka znameniti graf cene na sličico v sekundi. Branje obvezno!

25 komentarjev

monster-x ::

sam na hitr sm preletel članek in zgleda fantastično:)

mrTwelveTrees ::

enako jaz, na hitro sem pogledal,...
jah, res lepo lavfajo te ati kartice, ...
samo... (ne bom povedal, ker me boste napadl) :)

zelo lep test - pohvale vredno !

Filo ::

...ja je res da je radeon 9500 PRO najboljša rešitev, je pa tudi počasi res da je PRO verzija tega radeona vedno težje in težje dobavljiva s strani podjetji....nekaj se pripravlja...

ali3n ::

That is a Son of a Test!
lepo, pregledno, krasno...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

boštjan ::

nimam kaj za rečt,res dober test.Nekaj me moti oz. bi popravo.9500pro stane zdaj 51k,ne 56k.Je pa res da je 9500pro zverina,ker ga mam sam in mi ni žal ,da sem dal najmanjšo slo. pokojnino zanj:D . Tudi sam sem nardil 9500pro test v DX8.1 in DX9 in bo kmalu objavljen,samo mora se nekaj placa na strežniku sprostit.

Sergio ::

boštjan, cene so MPC na današnji dan. Resno. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Super Sonic ::

dons sm studeru ce cm dam uzet nouga 9500 pro za 42k, pa je to absolutno prevec. za grafo dam tm 15k (tolk sm nazadne odstel za 9100) in niti tolarja vec8-)

51 k za grafo.. a ste na glavo padl?>:D


aja, pa itak Sergijo- znas-lep testm predvsem tist... tolar na fps je vedno zanimiv pogledat

mrTwelveTrees ::

radeon power: se strinjam...
za grafične se splača dat tam max 20.000 sit...
kaj več je pa že razvada...

hehe, konec-koncu se gre kle samo za igrice (v glavnem)

bf4ed ::

Jao kak so slike slabe kvalitete! JAO>:D

Super Sonic ::

sam useen ne govorim fer- dejstvo je da vse kartice (z izejmo fx-trenutno) sm testiru, vzamem jih nekak na revez.. postudiram in potem ko me mine vrnem.
ce te opcije ne bi imel, bi najbrz -skor zazihr mel ksno drazjo grafo..
tko pa dejansko r200 cip trenutno dela odlicen posel (z kombijacijo 1.8 amd proca) in da bi rinu ze na r300 (Mr. B where are u?).. ne hvala...
res pa je, da potem imas.. in r9500 so zelo dobre kartice, z ogromno potenciala.. 9600 ga ima se vec, zato komi cakam da vidm kaj bo iz te moke

samo useen za 50k, grem s punco na vecerjo (pa se svojga kenwoda prodam in kupm unga na mp3), kar je bolj efektivno kot preganjanje fps-jev..8-)

boštjan ::

sergio ne bi ti rad solil pameti glede grafičnih, a cena 9500pro je 51k in prav od sapphire.
radeon power,ja če češ kvalitetno sliko,pol je vredno dat 51k,saj bo grafa dlje zdržala kot tista za 20k.
Aja nekaj še me moti:9500pro bo dobra za 1leto in pol.Misliš da ne bo dalje.Ker ko sem še mel radeon7000 sem lahko na 1024X768 BP UT2003 špilo,seveda na LOW ali MEDIA.
9600pro pa je dokazano slabša grafa od 9500pro

l_jst ::

Moje mnenje pa je da GF4 za zdej in mislm da se krneki casa za svojih 40k SIT zlo uredu opravlja svoj deu. Dobr u DX9 ga mal zmanjkuje. Sam se kr neki cajta nau nc DX9 uzuni (špili).

undefined ::

Erm, GF-FX ima manjšo pomnilniško prepustnost od ATI 9700. Zato je tud počasnejši. Če bi imel res 32GB/s, bi bil ves test en nesmisel, ker GFX preveč zaostaja. :)

Sergio ::

boštjan, tole je mejl od g. Pristavca od PC Handa, kjer prodajajo Sapphireove Radeone. Mejl je datiran na včerajšnji datum:


Hojla!

MPC = 56.565 sit z DDV (-5% na gotovino).
Zaenkrat ni zaloge, naj bi pa prišle okvirno okrog 9. maja!

LP!
Dušan
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

boštjan ::

No če ste od PChanda jemali pol je pa OK,če majo oni take cene.Jaz sem samo dal link,kjer je ceneje.

San ::

..in kjer jo je en obiskovalec te strani res kupil za ta denar predvčerajšnjim :)

Super Sonic ::

bostjan se mi zdi da je oem ta grafa pr gambitu, sergijo pa je mel retail verzijo.
al se motim?

WhiteWolf ::

Mah, men se se pa zmeri zdi, da je 50 jurjev, sploh pa za ta cas olocno precev! Sam sem pred ene pol leta dal za graficno 35 jurjev v jokerjevi akciji (Ti4200) in mi se vedno super dela! Pa jaz sem dal pred pol leta 36 jurjev, ne pa zdaj 50! In Ti4200 je se vedno zelo d>:D obra!

Sid Izprijeni ::

Jaz sem še zmeraj zadovoljen s svojim GeForce 2 Ti, za katerega sem odštel svojčas 25 jurčkov. Pa ga mam za 3D modeliranje in podobna jajca. Grafično najbolj zajeban 3D model sem pa itak naredil na Rivi TNT za 10 čukov. Po mojem tut za grafo ni vredno odštet več kot kakih dobrih 30 čukov, ker v nasprotnem primeru pridobiš le kakega pol leta prednosti.

Drugo je seveda, če z grafo za 100 in več jurjev toliko pridobiš na produktivnosti napram 30k-grafam, da se ti v pol leta investicija splača. Takih pa IMHO ni prav veliko. Sploh ne med ciljno publiko, ki kupuje grafe za domačo rabo. Profiči z Wildcati in podobnimi težkokategorniki so tu izključeni...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Marjan ::

Glede cen imate res malo čudne (zelo visoke) standarde za testiranje grafičnih k.

Verjetno imate vi tolko $$ da se vam to ne zdi veliko, tako da sem srečen za vas. Vendar morte vedet, da povprečen ljud™ si kupi grafo za 20k.

No, sej bo pa ta test prisel v postev čez kake 5, 6 mesecev.

Super Sonic ::

pa se eno tehnicno vprasanje... zakaj ste testiral na Catalyst 3.0?

morphling1 ::

Ker je bil test narejen ze dooolgo nazaj :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Super Sonic ::

eh sej me je sam tko zanimal:D kolk je lep dan.. kje bi bil zdej vse.. >:D

boštjan ::

Ja jaz sem dal zato 50k,zato ker jo kanim zelo dolgo met,tudi par let.Eni pa bodo v zem obdobju dali 2X po 25k,pa ne bodo dosegli normativov 9500pro.

speed machine ::

Radeon 9500PRO ni zgrešen nakup. Dons sem ga kupu in kokr zdej tečejo špili, pri takih ločljivostih, da je že kr noro. Tega mislim met še vsaj dve leti. Pa sem tud dal za njega 51k pri gambitu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975368 (4148) ferdo
»

UT2003 banchmark

Oddelek: Navijanje
381224 (783) Buggy
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451710 (1227) falotXP
»

RADEON 9500pro!!! Dobavljiv!

Oddelek: Kaj kupiti
231936 (1062) MEDENA

Več podobnih tem