» »

Benchmark maraton

Benchmark maraton

Nostalgija :)

vir: Tom's Hardware
Tom's Hardware -

Na Tom's Hardware so se tokrat zares potrudili. Spisali so namreč test vseh procesorjev, ki jih je sploh moč dobiti. Primerjali so benchmark rezultate, reci in piši, petinšestdesetih različnih procesorjev s hitrostmi od 100 MHz do najnovejših zverin s 3066 MHz. Test so, kot se spodobi, pričeli z legendarno štiriosemšestko (486 DX), nakar so si ogledali vse Penitum, Celeron, K5, K6, Athlon in Duron procesorje. Vas zanima, koliko so procesorji v devetih letih resnično napredovali? Nadmočen test!

23 komentarjev

Klemenn ::

uuu, tole bo pa za prebrat :D

l-note ::

Kr uredi, ja...

Silence-r ::

Uf, mami poglej tole ... a zdaj vidis zakaj je treba mojega P 200 zamenjati z novim :D !

Drugace pa res nor test, pomojem ima vse možnosti da postane kultni na tem področju in da bo zanimiv tudi za prihodje rodove. Da ga preberem do konca bom rabu pomojem več kot so oni porabil da so ga napisal!
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

monster-x ::

wow...morm prebrat tole

(sic) ::

Sem že prebral... hehe

Dober test le (po moje) malo premalo napisanega... Osebno moram povedat, da sem pričakoval, da bo P100 veliko slabši v primerjavi z P4 3.06... še vedno ga prekosi za kakšnih 100 krat vendar pa sem mislil, da je veliko boljši...

Silence-r ::

Aja samo nekej za pripomnit ...

Test OpenGL v Q3 rezultat:
P4 3066 Mhz z RAMBUS ... 364 sličic/s
P1 100 Mhz s SDR ... 14.4 sličic/s

Sklepam da če navijemo starega pentiumčka za 30x (na 3000 Mhz) potem bi v Q3 dobil vsaj 420 sličic/s [:\] !
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

paper ::

primerjaj se z megaherci athlona

mrTwelveTrees ::

Pentium 1 +agp :D
no ja, sej ni tok slab

Zoidberg ::

Jah če pa radeon 9700Pro dobi samo 900 3d markov pol se ga stoprocentno ne splača>:D >:D Nažalost je gpu hitrejši kokr pa cpu>:D >:D
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

tha_man ::

Trga tale test :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

speacker ::

kje je cyrix, pa pentium Pro ???[:\]

||_^_|| ::

Hehe, jst pa še mam enga delujočga pentiuma 100 (mt ga ma za word>:D)

BaRtMaN ::

Wow! Tole je pa uporabno, zabavno in nenormalno veliko.

Uporabnik ::

se vid kolk je folk star, ko napiše kiro računalo je zanj legendarno....

Sid Izprijeni ::

Me zanima, kako bi se odrezal kak 8088 s svojimi 4Mhz. Bi bila njegova hitrost sploh izmerljiva, ali pa današnji testi niso več dovolj občutljivi? >:D Če se prav spomnim, je pa celo sam Clive Sinclair stresal nebuloze, da bi njegov ZX81 bil sposoben gnati tudi jedrsko elektrarno...
The true challenge of Creation lies not in the engineering...
...but rather in the ability to control one's project.

Zheegec ::

Verjetno ne 3DMarka ne Q3A ne bi moral testirati na "malo starejših" procesorjih.
Kakšen SuperPI bi pa lahko poizkusili zagnat...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

usi pozablate da ma P4 najslabso surovo moc, zato take nepricakovane razlike.
itak pa p4 3.06ghz ne more bit 100x hitrejsi od p100. po kateri logiki?????[:\] [:\] [:\] [:\] [:\] [:\]
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

totimato ::

Sid Izpirjeni: Sicer Sir Clive ni bil tako daleč od tega. Commodore 64 so uporabljali v nekaj jedrskih elektrarnah v ameriki - v kontrolnih sobah.

lp

undefined ::

Kekci vsi tisti, ki mislite, da bi P100 navit za 30x prehitel P4 3GHz. A ste morda pozabili, da je vse ostalo novo, razen procesorja? Tako hiter in ogromen pomnilnik, ko smo v času P100 imeli le 8MB EDO RAM, potem pohitren AGP port, dosti dosti hitrejši HDD dostop, da ostalih malenkosti niti ne omenjamo. Jasno potem, da je v današnjih sistemih P100 dosti hitrejši kot v starih, sa je edini bottleneck še (zastarel) procesor. Pri današnjih novih procesorjih pa vsi bottlenecki še obstajajo, čeprav so že precej višji kot včasih, a so sorazmerno enaki. :)

Tic ::

Ja sej. Ce racunas kolk je tranzistorjev v 486 in P4. V 486 bi lahko 5 modelov na prste prestelo. Kai pa nove tehnologije. I don"t remmemeber haveing 486 hyper treading >:D
persona civitas ;>

Jeebs ::

Dobr članek, mogoče bi se mogl še mal v razvoj samih tehnologij spustit. :D Drgač pa, a kdo ve, kje bi dons dobu PIII procesor na Slot1 hitrejši od 450Mhz? Še najrajši 850Mhz. >:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Arthur ::

jeba: pa si kupi slocket.

Jeebs ::

Sej menda obstaja en pretvornik iz Slot1 na socket, fora je v tem, da mi mamaplata ne podpira več kot 850Mhz procesorjev. Vsaj kokr jst vem.:(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312904 (8331) bluefish
»

Novosti iz Intela

Oddelek: Novice / Procesorji
123950 (2838) PlayTheGame
»

Imperij vrača udarec: Intel Core 2 Duo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7510998 (7871) Jan987
»

Bartoni

Oddelek: Novice / Procesorji
362588 (2588) Gejmer
»

Athlon vs. Pentium 4

Oddelek: Kaj kupiti
191551 (1239) Huey P

Več podobnih tem