» »

Nov test!

Nov test!

Antec true 430

Slo-Tech - Obstajajo tri vrste napajalnikov: serijsko-tajvanski, tajvanski ter ostali. Ker na Slo-Techu skrbimo za vaše psihofizično zdravje ter vam ne želimo od napajalnika začetega požara v hiši, smo odločili, da bomo vašim vprašanjem o črnih ATX kontektorjih naredili konec. Če imate radi svoj računalnik, vsekakor poučno branje.

Preizkusili smo pet napajalnikov iz kategorije "ostalo", saj menimo, da je za napajalnik vredno odšteti več kot deset tisoč tolarjev. morphling1, nam dobro znani vseznalec na področju strojne opreme, je pod drobnogled vzel pet napajalnikov: enega Enhanceovega, dva Enermaxovega ter dva Antecova. Kateri je najstabilnejši v deželi tej? Obvezno branje!

23 komentarjev

njok ::

Kot ponavadi, dober test! :))

Ta enhance glede na svojih 8.400 SIT pa res rula!

Fury ::

vem da bom najbrz butast izpadu sam... 2. tabele (zahtevn comp) ne razumem cist.. oz. tiste vrstice k so

Skupen električni tok vseh naprav 6.9 17.3 6.7 189.67

od kje so taki sestevki tokov?

morphling1 ::

Skupen električni tok vseh naprav 6.9 17.3 6.7 189.67

od kje so taki sestevki tokov?


6.9 seštevek tokov +3.3V linije
17.3 seštevek tokov +5 V linije
6.7 seštevel tokov +12V linije (brez procesorja)
189.67 W skupna poraba moči vseh treh linij tudi brez procesorja 6.9*3.3+17.3*5+6.7*12= 189.67W
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

lol :) ne tko .. mislm men se ne sklada.

3.3v je kul, 5v sestejem dobim 12 namest 17.3
12v tut ne dobim 6.7...

morphling1 ::

Ja imaš prav, par napak se mi je privleklo notri.
Vsota +5V linije je 2+4*2+0,5+0,5+0,4+0,8*2+1,2+1,2+0,5+1,6+0,25+0,25=19.3A
Vsota +12V linije je 0,3+0,25+2*2+0,8+1,1+=6.45A
Se pravi poraba naprav po posameznih linijah je 196,67W
Skupno so potem tokovi 6.9A , 19.3A , 13.49A, skupna poraba pa 286,58 W

Oziroma skupna poraba z upoštevanjem 80% porabe ostalih naprav 247,246 W

Pri nezahtevnem računalniku je pa napaka v +12V liniji in je seštevek tokov posameznih naprav 3.35 A
Se pravi poraba naprav po posameznih linijah je 99W
Skupno so potem tokovi 6A , 7,8A , 10,22A, skupna poraba pa 181,47W
Oziroma skupna poraba z upoštevanjem 80% porabe ostalih naprav 161,67 W

Tako je pravilno, se opravičujem za napako in prosim da nekdo, ki ima te pravice popravi tabelo
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jok3r ::

Probati bi še morali kako reagirajo napajalnki na kratek stik:D !!!

WhiteWolf ::

Skoda, da niste stestirali se Chiefteca 420, ki je tudi zelo razsirjen pri nas ! :(

Boško ::

Končno ste objavil članek! Kolker jaz vem, je bil napisan približno 2-3 mesece nazaj!

Sam drgač je pa zlo vredi!!!8-)

L.p.

morphling1 ::

Boško za to sem kriv jaz ne admini, enostavno ni blo časa.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

[:\] ;)

the_unborn ::

ful cudno, pravis da je enhance zlo glasen -- imam enak model in je poplnoma neslisen, ventilator se vrti s kaksnih ~1500rpm
:)

sash ::

hmmm, zanimivo branje, ampak bi vprašal eno zadevo, ker si tud sam že kr neke časa lastim Antecovo 430W zadevščino (Antec True 430P), sem zadnič neke šaru po kompu in ima ta napajalnik (vsaj moj primerek) na zadnji strani en kos črne platike, pod katerim sem jaz mislil, da se nahaja kaka varovalka in ko sem pokrovček odstrano sem opazo, da je zadaj en molex integriran, sedaj pa me zanima čemu je to namenjeno, oz kaj bi lahk človk tja bor obeso - razen kafe koherja :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

tha_man ::

Eden boljših testov! Pa sploh nisem overclocker :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

morphling1 ::

sash, jep nekateri 430TP imajo še en dodaten zunanji molex priključek na katerega lahko priklopiš kake zunanje naprave, ima čisto enake lasnosti kot notranji 5/12V molexi . Včasih lahko pride prav.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

če maš recimo kaki vent na molexu za sprobat

totimato ::

Tisti molex konektor je za serial ata.

pa še ena cvetka:
Pri Enermaxu - "povrtano zanko na temperaturni senzor"
povrtano? :D

...to ni edina slovnična napaka

lp

LojzePek ::

Pa kak niste mogl še enega Chifteka zram poknat, ker so pomoje tud dost v uporabi, pa tud na slabem glasu niso

morphling1 ::

Zakaj bi bil tisto SATA če pa je čisto navaden molex ženski priključek ? Seveda ga pa lahko uporabljaš tudi za zunanje diske, samo za SATA tako in tako rabiš poseben napajalni adapter.

Glede kake slovnične napake, se zgodi , blame editors :))

Pek, takrat ni bilo nič od Chiefteka na voljo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Filo ::

ja jest sem pogledu test od zalmanovega 300W napajalnika in mi je bil všeč več ali manj prav zaradi tega ker je neslišen....samo dvomim da bi se ga dalo v sloveniji nabavit...zato, kaj zdej a je tih al ne.....oz. un|verse povej ker model maš enhance? al kaj hehehe odločte se al je glasen al ne...hehe...

forg33t ::

Kater od teh pa je najtisji ?
(priznam da clanka nisem prebral, ker me zanima samo to ;)

morphling1 ::

Enhance sigurno ni med tišjimi, vsaj testen primerek. Antec in Enermax sta pa oba zelo tiha, s tem da se da Enermaxa manualno še bolj utišati in je potem najtišji (ampak mora biti eden od FMA modelov).
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Wolverine ::

A ima kdo Antec Smart Blue 350, kako je kaj ta kvaliteten?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Azrael ::

Morphling1, ali si mogoče imel možnost pomeriti porabo računalnika z Watt-metrom ? Jaz sem meril sistem s P4A 2.0, 256 RD RAM, ATI 9100, 3 diski itd, na katerem so delali XP, NFS 6, Seti in Kazaa in dobil rezultat okoli 120 W na 230 V strani, kar je pol manj kot je izračun po raznih tabelah, ki so dostopne na netu, samo sedaj ne najdem nobene, bile pa so že objavljene na Slo-techu.
Sicer sem danes dobil en el. števec, s katerim bom poskusil pomeriti porabo (upam da je števec dober), ker mogoče moja prejšna meritev ni bila točna.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je ta napajalnik zakej???? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523597 (2835) pele-on
»

Kako utišati disk??

Oddelek: Strojna oprema
141194 (944) Fury
»

enhace in zalman f1 silent mode

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5848 (723) ghibly
»

napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6787 (680) OldSkul

Več podobnih tem