» »

enhace in zalman f1 silent mode

enhace in zalman f1 silent mode

partysound ::

Ali sem to pametno naredil??? imam enhacov napajalnik 300W atx, kateri je imel zelo glasen originalni ventilator. zato sem ga nadomestil z zalmanom f1, ki se vrti na tam okoli 2200 obratov v silent mode-u.ali je zadosten pretok zraka? notranjost se mi segreje do 33 stopinj. ali naj raje naredim preih in kupim štiri ventilatorje. v mislih imam dva tt smartfan, ki imata senzor za temperaturo.
Napajalnik dela že ta tretji dan z f1. ali kdo misli da to ni dobro?????????8-O

kateri napajalnik je karseda najtišji????:)
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Yacksy ::

Če se ti računalo ne sesuva, potem bo. Če bi bila previsoka temperatura bi se po mojem najprej pojavila nestabilnost ter nihanje voltaž. Kar pregorel ne bi, saj ima pretok zraka.

Ali je ventilator res tako zelo tih? Tudi jaz bi potreboval nekaj takega za mojo ropotuljo.

partysound ::

HY! zaenkrat je še stabilen. Res ga je komad tišji zdj. Priporočam. Kater napajalnik pa imaš? Edino glasen se mi zdi chieftechov k je na stranici, ki gamisli zvezat čez fan mate ali pa čez upor.
A mejbi veš kateri napajalnik ima zlato mrežico in dva ventilatorja? k je baje najtišji?:\
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

Yacksy ::

Mam 400W Maxpoweja, ki ni ravno top of the line, toda mojim potrebam zaenkrat še zadošča. Je pa bolj "tajvanska" varjanta, tako da je močen kot kakšen zelo dober 300 ali pa malce slabši 350W napajač. Seveda so not dal največji ščiš od ventilatorja, kar so jih dobil.
Potem zadeva ni silent, kot se Zalman rad sam hvali?
Dobri napajači so tam okol 20, najbojši in najtišji pa tudi okoli 30. Malo poglej za antecom ali kakšno tako firmo, ki je bolj "overclockersko prizanana" Verjem mi, da je bolš da prej pjuneš malo več keša, kot pa da kupiš en zanič napajač in potem ugotoviš, da bi rad kaj boljšega.

CandyMan ::

ja un z 2 zlatima kulerjema je Enermax. Ti so baje najtisji napajalniki :)

ghibly ::

Hmm, podobno sem naredil jaz na mojem 250W samo, da sem novo vstavljeni ventilator od napajalnika priklopil na ploščo - tako lahko reguliram vrtljaje po moji potrebi. To je zame bolj provizorično, ker nameravam kupit boljše ohišje in tišji-boljši napajalnik, ko bom imel nekaj keša.

Ta modifikacija je bolj dvorezilni meč, ker se toplota v ohišju počasneje odvaja skozi napajalnik ven in ce imaš že v osnovi visoke temp. v ohišju zna biti vse skupaj "bullshit". Po drugi strani je pa tisje - zdaj pa je vse odvisno kaj tebi bolj ustreza - verjetno tišina:D :D, kot tudi meni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ghibly ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

silent pc - zero noise

Oddelek: Kaj kupiti
413750 (1588) GrimReaper
»

vodno hlajenje ali boljši pretok zraka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141348 (1163) mitjaje
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193682 (2902) bajker
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292219 (1539) WinsuckeR
»

napajalnik=350W=najtišji

Oddelek: Kaj kupiti
321754 (1093) A1eN

Več podobnih tem