» »

napajalnik

napajalnik

tec ::

Kako je mozno povecati votazo napajalnika, da bi oddajal 5v ali vec na plato.
Torej problem je sledec: V biosu, mi kaze 4.75, kjer bi bilo potrbeno 5v ali vec. Isti problem se pojavi pri 12v, kjer kaze samo 11.65. Se da te voltaze kako povecat ?
Napajalnik je 300W.
  • spremenilo: tec ()

OldSkul ::

Ti maš en sfukan napajalnik se men zdi.

Ker men prikaže zmeraj mal več kakor 12v ter 5v oziroma mi pri 5v pokaže 4.98 al ne vem točno imam pa 235 W napajalnik!

tec ::

Sem poskusil z ene petimi napajalniki, pa povsod isti problem

MTB ::

To, da plata kaže malce manjšo napetost sploh ni nujno, da je napajalnik zanič (za tiste, ki jim je štrom tuj). Čisto normalno je, da pri večjih tokovih pride do padca napetosti v vodnikih, slab(š)ih kontaktih in podobno. Lahko pa je tudi napajalnik malce slabše nastavljen. Sicer pa napetost 4.75 V odstopa le za 5%. Do tega pa lahko pride že zaradi napake merilnega vezja, saj nobena zadeva ni 100% natančna.

RS

Mr.B ::

Lahko da ti bo kdo odgovoril , da imaš plato zanič.Hitro menjaj plato , da bo bolj točno kazalo. PS : pa še izoleri spodnji del procesorja ( AMD mislim) od plate pa boš mel zelo hladen procesor , tudi ko bo navit .>:D

Malo resnosti !
Probaj zmeriti z volt metrom koliko ti pokaže : Rdeča je 5V , oranžna je 12 V. Samo tu so težave bolj z nastavitvami senzorja za voltažo na plati.Lahko probaš nadgraditi BIOS , pa boš videl kaj sedaj pokaže .
Ampak če ti dela zadeva normalno , potem je vse ok. Problem bi bil če bi ti napetost preveč nihala pa bi se ti zaradi tega začel zmrzovati računalnik.

PS : napetost na napajalniku se lahko dvigne tudi tako , da ga bolj obremeniš , to je lastnost teh tipov napajalnikov. Glede nato da imaš 300W napajalnik , pa bolj malo notri ( nisi nič povedal ) je to tudi nepomembna težava. Če dela pusti na miru pa bo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

element ::

Če dela normalno ne vem, zakaj se sploh sekiraš!? :D

OldSkul ::

Jest sem danes dubo 300W napajalnik pa mi isto kaže tako da brez skrbi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj uničuje trde diske...?

Oddelek: Pomoč in nasveti
254848 (3353) solatko
»

Napajalnik na poti v večna lovišča?

Oddelek: Strojna oprema
171660 (1235) Pyr0Beast
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462927 (2054) schurda
»

Ali bo dovolj moci?!?!?

Oddelek: Strojna oprema
341934 (1298) Matek
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422907 (1872) tha_man

Več podobnih tem