» »

DARPA prenehala sponzorirati odprt projekt

DARPA prenehala sponzorirati odprt projekt

Linux Today - Ameriška vojaška raziskovačna agencija DARPA se je odločila, da v prihodnje ne bo več investirala v razvoj varnega, prostega operacijskega sistema OpenBSD. Razlog za nenadno odločitev je prispevek enega ključnih razvijalcev, Thea de Raadta, v The Globe and Mail of Toronto, kjer naj bi omenjeni programer izrazil svoje nasprotovanje vojni.

Sredstva v višini 2,3 milijona USD so bila namenjena varnostnim izboljšavam sistema OpenBSD. Po besedah de Raadta je bilo od leta 2001 porabljenih 85 odstotkov denarja, od tega približno 1 milijon za plače razvijalcev OpenBSD in pol milijona za splavitev projekta OpenSSL, ki se uporablja pri šifriranju podatkov. DARPA je sicer znana predvsem po razvoju prvega omrežja za vojaške namene (ARPANet), ki se je nato prelevil v internet. Klik!

3 komentarji

Thomas ::

Po moje le nima prihodnosti ta OS.

Po oceni DARPAe. Seveda bi se zdaj šefi projekta radi izvili ven na tak način.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

darh ::

Thomas, meniš da je kaj drugega krivo, da so prekinil money-flow kot nasprotovanje vojni enega izmed razvojalcev?
Excuses are useless! Results are priceless!

Thomas ::

Mislim, da je zelo malo možnosti, da so prekinili financiranje zaradi tega. Niti seveda čisto izključeno. Ampak po mojem so le postali skeptični do "popolnih OS" sistemov, katere "nepopolni" de facto prehitevajo.

V to svojo trditev sem prepričan 90%.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenBSD praznuje 20 let

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
138787 (6014) opeter
»

Del OpenSSL bo postal LibreSSL

Oddelek: Novice / Varnost
168788 (7345) LightBit
»

Je FBI podtaknil stranska vrata v OpenBSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13531780 (26729) antonija
»

OpenBSD 3.9

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
193909 (2659) nejc_
»

OpenBSD 3.5

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
92506 (2506) Road Runner

Več podobnih tem