» »

Naš novi server ali Essedi so carji!

Naš novi server ali Essedi so carji!

Slo-Tech - Končno se je zgodilo... kaj pa, pravite? Konec sveta? Je Sergio dosegel 2 GHz? Sem zamenjal splošno modrino za rdečo? Je Primož dobil pretres možganov in ne zna več programirati? Ne, nič tako preprostega. Dobili smo nov strežnik! Usmilili so se nas Italijani in sicer Essedi Gorica. Slava jim!
Kaj so nam porinili v roke?
- 2x AMD Athlon XP 1700+;
- Tyan dual plato;
- 2x 512 MB Corsair DDR ECC pomnilnika in
- 2x DragonOrb 7200 z bakrenim podnožjem.

Kot se verjetno spomnite smo nekoč nekaj govorili tudi o nekih SCSI diskih. Da, tudi te imamo in sicer 18 njih. To so 9.1GB UltraSCSI diski ki bodo v Raid5 polju (5 dotičnih bo v serverju (če ne več - stvar redundance :) --Sergio)).
Vse skupaj bomo privijačili v posebno serversko ohišje ter odpeljali do našega linka. S tem bomo zadovoljili večino naših potreb po moči sistema. Pa recite, da Italjani niso zakon! (Zakon je Uroš, direktor Essedi Gorica --Sergio)

Edini problem, ki nas sedaj še pesti je ohišje. Ker potrebujemo 19" Rackmount 8U ali Macase KI-P80 ohišje, da bomo zadevo lahko postavili v sobo za serverje, moramo tako ohišje seveda kupiti. Ker pa trenutno denarja ni, bomo morali z zagonom novega serverja počakati, dokler ne dobimo primernega ležišča za našo mašino, zato: "Ali kdo kupi zgoraj omenjen disk za 25 tisočakov? Na zalogi jih imamo dovolj, tako da z dobavo ni problema :D ." Vse ponudbe na elektronsko pošto.
Še slike našega in vašega novega strežnika ter diskov: Še en dodatek by Sergio: Ne se zgroziti, strežnik je v beta stanju sestave. :D

62 komentarjev

«
1
2

ChiefThunder ::

hudooo. :D :)) :D

||_^_|| ::

debest!

blank3_ ::

No če je tole res, potem sem vrlo vesel!

Alec999 ::

Slava trgovini Essedi Gorica res velikodusno.

Marjan ::

Jap, sem že čisto na začetku vedel, da ste na pravi poti.

Slo-tech no. 1 in Slovenia!

BustA ::

GOOD :D
In kaj boste dal v zameno? Pasice?

Bane_ ::

Ful dobr prov pohvalno! Kar tako naprej!

Sergio ::

pasice. 6 mesecev, 20%

bastadu ::

Slava njim, res zakon;)

PaJo ::

Jop, v zameno bo pasica, saj to smo ze dolgo zeleli doseci, ampak v nasi preljubi Sloveniji se ni nasla niti ena firma, ki bi bila toliko pogumna in bi si upala prispevat kaj takega;(

Boeing ::

Ni kaj drugega za rečt kot bravo Sergio & team, in seveda bravo Uroš in sploh usi, ki mate tu prste zraven... !

rasta ::

Kol pa je eno tako ohišje, ki ga rabte?
A to pomeni tudi dolgopričakovani search?

LojzePek ::

Alien-w si zasluži naziv "persona rudis". Če ste tako strogi do vsake malenkosti na tem forumu in kaznujete vsepovprek, potem naj pravica VELJA za vse. Sej verjetno ste opazli, neke kupe škatei za razštelanim serverjem. A ni to razkazovanje pirastske opreme al ja? Sam ne mi rečt, da so to arhivirane kopije originalov. ;( ;( ;((

Sergio ::

Pek: to je slika moje sobe... zadeva je na testiranju pri meni.

aja, pa prosim... razberi, kaj piše na cedejih.

[BISI] ::

Pek: Eh, na teh zgoscenkah je backup Slo-Tech foruma... ;)

Binji ::

Cool (celjust visi nekam do sredisca Zemlje). I love Essedi:D
P.S. Sej tud brez ohisja dela. Sicer ne lih nobel ma dela

jRk0 ::

eee, se vidi, da so druge drzave cisto drugacne in drugace mislijo. na jih bo sram, teh Slovencev. Za taksno stran kot je to ne dajo podpore. barabe

alien-w ::

Pek: odrasti že enkrat!

tha_man ::

Woohoo! :D

SLOWWWeb.net ::

Končno ste naredili korak naprej, kajti sedaj za takšen obisk je res preopočasno,...upam, da se bo še kaj z linijo zgodilo :D .

Sicer pa škoda, da niste prej dal tele ponudbe ven, ker smo ravno sestavel drug javni server. Tako bi takoj vzeli 4 diska-sedaj mamo 2xcc.20gb isto scsi.

Škoda, sicer pa potej ceni, ki jo ponujate, se res splača! Folk navalite, le prej še scsi kartico kupte in kabel >:D .

nojus ::

Še obstajajo dobri ljudje.
Slava jim!!!8-)

Jux ::

Kul, svaka vam dala pa cak i fata.

Mam pa se eno neumestno: zanima me kje ste dobili tista stojala za CDje v ozadju, ker iscem sam neki podobnega pa ne najdem!

AtaStrumf ::

No lepo, da se je le zgodil nov server, samo brez ohišja bo malo šit. Zatežite v PCX-u, imamo eno prav kul serversko ohišje , mogoče se vas usmilijo. Sam ne delam v komercijali, tako da vam jaz ne morem nič pomagat, razen z nasvetom.

JXS ::

nice:D , še telemacha zamenate za neki normalnega pa bo page delu tko k se spodob>:D

Bajo1 ::

Pa glejte da boste naredili eno dostojno modifikacijo kablovja in ohišja!:D

Daishi ::

KHM, saj nimam nc proti Italijanom, sam vedite, da je Essedi Gorica 100% slovenska last! 8-)

Tko, da tud Slovenci nismo lih za stran vrzt! :D

PaJo ::

Ja modifikacije kablov nevem ce bo glih v ohisju, bo pa zagotovo zamenjan nas ISP, ce bo vse po sreco bomo na 100Mbit linku, seveda po Sloveniji. Drzite mocno pesti da se danes najde eno pametno ohisje:D

poweroff ::

Super novica, žal pa tudi sramota za vse računalniške firme v Sloveniji (razni Mlacomi, Gambiti in ostalo), ki jim je očitno škoda dati 1/100000000 svojega dobička v namene od katerih nimajo neposredne koristi.
Žal, tipično slovensko ozko gledanje.

bmen ::

jaz imam doma eno serversko ohišje (tower firme dell)
brez napajalnika.

Če ga bi hoteli imeti samo recite, lahko ga dobite takoj jutri).

plus notri je še mama plata za Pentium 60 (čisto taprvi pentiumi).
Torej če rabite pišite na mail
bozidarmenart@yahoo.com.

Primoz ::

Bistvena lastnost ohišja je, da je to 19" rack

V-i-p ::

Čudovito! :)

Tiger ::

In vse to ste iz Italije prešvercali? Oz. koliko DDV-ja ste pa plačali? Drugač pa res krasno, da ste dobili nekega sponzorja za nov server,..

tejo ::

Dobra mašina bo tale vaš server... Tud jest bi mel tako... :

chucki ::

SRAMOTA za slovenijo da ni dala denarja!!!;(( ;(

tejo ::

Res sramota, da mojo italjani dat denar... No, italjanska računalniška trgovina...

Sergio ::

Sodeč po naših izkušnjah je Essedi res pravi balzam za sklepanje biznisa... Vse se da zmeniti z njimi.

Za razliko od nekaterih ostalih trgovin. Če bi se enkrat dobili na kavi - pa da bi vam razložil, kaj sem moral jaz vse pretrpeti... Bi nekateri ne več kupovali v nekaterih slovenskih trgovinah.

Ampak ne bom prasec. Tokrat ne.

Uroš from Essedi Gorizia AKA Daishi: Car si. Res :D

fictionel ::

yeah.... zdj se mi pa zdi da bo bols :D
hvala Essediju! (oz. Urosu)

Kdaj bo pa prblizn to kj deloval kot server? (gotov k dobite rack... ampak useen?

Monster ::

noro lejga noro.. sm da stvar zalaufa... pa nevem no se mi zdi da bom od zdej iz PRINCIPA komponenete vitalija kupoval al ka... Slovenija zbudi se!!!!>:D ;(

Jebiveter ::

OK, priznam, Essedi ima najboljse cene, zalogo, itd. Sam vam morem povedat, da so se mi malo zamerili. Ozirome ne toliko meni kot mojemu ocetu. Ima namrec ta Essedi eno veliko pomanjkljivost: ne sprejemajo kreditnih kartic, cekov in podobnega sranja. Kar je zame cist kul, ki ne kupujem stvari za velik dnarja. Ampak me zanima kateri pride z 300.000 SIT (v eurih) v Essedi in kupi celoten racunalnik! Pa veste vi kaj je to 300k v KEŠU! Ne hvala!
Aja, pa se nekaj je: Prodajalci so usrani! Pa ne mislim to kot zalitev, ampak se pretirano bojijo financarjev! Sm bil zadnjic tam in imel kesa ravno za HDD+iva kar bruto znese za povracilo ive. In se nikakor nisem mogel zmenit (oz. moj stari), da bi napisal na fakturo, da je ta cena neto, da bi lahko potem dobil ivo nazaj. Do sedaj to ni bilo poblem ne v Goriskem niti v Trzaskem Essediju.
Daishi brez zamere ampak, da pride clovek 100m od SLO meje v trgovino in se ne more zmenit normalno po Slovensko kot v vseh obmejnih trgovinah, pa je visek! Sploh pa ker je, kot pravis, v 100% Slovenski lasti!

Sorry, ampak dokler ne bo zrihtanega kakrsnegakoli kreditnega placevanja in se ne bo dalo vsaj nekako po Slovensko zmenit, mislim, da starega avto ne bo zapeljal na vase parkirisce!

Daishi - pa brez zamere:D

Nemenej ::

Hudoooooo. Neverjetno. Popolnoma prevzet sem. Zelo sem vesel, da ste vztrajali toliko casa in seveda, slava Daishiju. Bozansko !!!!! :) Ampak res... popolnoma sem prevzet in veselim se z vami. Bomo zaceli kupovati samo se v essedi gorica? :)

Klemenn ::

sergio kako da je pr teb? kje je pa luni.....: drgač pa slava essedijem.......

GaPe ::

Essedi so pa res carji! Kapo dol.

Binji ::

Jebiveter: no ja, tud to se da. Jst sm ze prsu s 150.000SIT v ITL in kupu bolj al manj nov comp. Zmenil pa sem se lepo po slovensko. Sej vecina jih govori slovensko, edin en tip zna sam "jutri", "nimamo" pa tako. Kaj tebi je tko tezko jih tistih 100m do meje stampirat in nest nazaj?

Filo ::

VidteUros je posten clovek pa biznismen si je naredu tako reklamo...dej a je ksn link .....he he

..hehe:D
aja se je ze link...he he

Pisk ::

Jux: Merkur

Filo ::

aja se neki a ste sur da so 100% slovenski ker pol bi migice lahko celo ieli slovensko stran al pa vsaj link do slovenkega prevoda or whatever..ker se lih v ene nakupe spuscam pa bi mal rt tud njhive cenike pogledu pa to...hehe

JurijTurnsek ::

komaj čakam da zadevco preizkusimo v praksi!!!!;)

cahahopie ::

Slava Essedi! Slava Slo-Techu, ki je naj sajt v celotni zagamani net puščobi Slovenije.

Ee... majo še kaj odveč? Ej pa zakaj 19 diskov? Hm.. zakaj ne 20? (en gre k men :D ). Nekako radodarna ponudba (za 6 mesecov pasice ... dobite takole pošast?!). Ej jaz vam dam na 2 leti!!! :D Ehh.. hec. Saj vem... pač pejđ s takšnim obiskom, profesionalnostjo in samo koristnostjo .... si to obvezno zasluži.

btw... prevč hvale škodi, se lahk polenite...;)

burekar ::

Bi lahk povedal mal več o teh diskih, ki jih prodajate? Model, pa kolk so stari, pa kolk so hitri pa to..
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup serverja.

Oddelek: Pomoč in nasveti
352115 (1463) DaDek
»

Slo-Tech strežnik™ (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
624294 (2898) tx-z
»

Naš novi server ali Essedi so carji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
624712 (4712) tha_man
»

Nasvidenje, Slo-Tech... :(

Oddelek: Loža
382502 (1251) Thrivial
»

Kaj je bilo narobe?

Oddelek: Slo-Tech
331632 (1283) darh

Več podobnih tem