» »

Slo-Tech strežnik™

Slo-Tech strežnik™

«
1
2

tx-z ::

Zanima me vse o vašem strežniku, torej a je samo za slo-tech stran, kje se nahaja, specifikacije strežnika, itd.
tx-z

Trinitron ::

Ja, mene tut zanima. Predvsem, kolk megabitno povezavo mate, ker včasih vse dela tooooook počas. Sploh forum. Učasih kr crkne...

Zgodovina sprememb…

l-note ::

1.)

Sergio:
Specifikacije:

2x Athlon MP 1466
Tyan dual plata
2 GB registered ECC pomnilnika
2x WD 120 GB 8 MB cache v RAID 1

to je v glavnem to. vse skupaj v rackmount 4U ohišju, priključenem na noro (RES noro) dobro pipico v svet. (se mi zdi da 100 Mbit/s)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: l-note ()

tx-z ::

kje d f*** ste dobil tok hitro povezavo in kdo jo plačuje??
tx-z

upirna ::

mojnet - :D :D

Tomi ::

Si že kdaj videl Sergeja v živo? In njegovo oklepljeno limuzino?

Pač, našemu ISP-ju smo dali ponudbo, ki je ni mogel zavrniti.

In še ena povezava na to temo: klik.

Opozorilo: ta odgovor je napisan pod šifro "Nepreverjeno". Nekateri podatki, ki so vsebovani, mogoče niso resnični.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

tx-z ::

zakaj niste dal diskov v raid 0 , bi blo enkrat hitrej, je pa res da če se disk unič,,shh; al pa raid 01 >:D
tx-z

asPeteR ::

zigam: Zaradi varnosti. Sicer pa bi bilo idealno za ST server raid 5.(cash is issue here:| )

Sicer pa tudi jaz opazam, da vsake toliko cajta(oz. kar pogosto) ST forum preprosto klecne!:|

Kaj laufate gor F@H, al kaj?>:D
http://blog.stegnar.com

upirna ::

Ja, sej zato pa kupujejo nov strežnik. Pipica je dovolj velika, ovira je strežnik.

c3R4R ::

Noben še ni omenil, da so serverji pod VODO...:D
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Matri[X] ::

Jaz tudi opažam da forum včasih klecne.

Ziga Dolhar ::

Strežnik trenutno menda malce teže diha (vlaga, vlaga!); forum bo načeloma nehal klecat takoj, ko se odpravijo težavice na strežniku ...
https://dolhar.si/

upirna ::

a ste mog mal spustit frekvenco?

nojus ::

jap, tudi meni že cca 1 mesec mal heca st-forum.
sovražim Gargamela.

monster-x ::

Če vam šteka forum kupite majčke -- moške za fantke in ženske za punčke.:)
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Tody ::

boste kej prej razkril kaj bo gostovalo v "novem" strežniku ?

Sergio ::

Trenutno moramo "starega" poštimat. Dejansko, fantje, rabimo še ene 20 jurjev, da si bomo novo plato kupili (god rest Her Old Soul). Prodajam majčke. Brez heca.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

upirna ::

katero plato??

BigWhale ::

Precej bi pomagalo, ce bi bil SQL server na drugi masini. MySQL z ogromno cache-a (forum je se vedno dokaj staticna stvar) bi stvari precej pohitril, tako bi se web server ukvarjal samo z PHPjem. Jaz sem vcasih uporabljal tudi ZEND optimizer za PHP...

Just a thought...

Gandalfar ::

BigWhale> se tudi mi zavedamo tega. Problem je edino dobiti drug streznik..

darh ::

*kreh*MySQL*kreh*???
Excuses are useless! Results are priceless!

nojus ::

samo ni mi jasno kako da na poletje tako zabremza. (nebi rekel da pozmi k je 5x več surferjev online).
sovražim Gargamela.

Sergio ::

vedno nam poleti osnovna plosca crkne ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

mihhec ::

100mbit/s slin slin.Kako to da vam plata lih polet crkne.

Vesoljc ::

OC sindrom?

kolk pa celoten forum/arhiv zaseda?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

gazda ::

Ko ste ze glih pr temu, na cemu pa kej laufa tale stran? Kaj vse uporablja (od scriptinga, baze, ...)

@ljash ::

a mojnet vam zastonj ponuja 100 mbit povezavo? >:D

men tud! (slin, slin:D)

tx-z ::

ma jst bi bil zadovolen že z 100 kilo biti, samo da bi blo 24j/dan :'(
tx-z

hatch ::

Ce je forum totalno v shitu in slabo napisan.. je cudno? Se PhpBB je 100x bolje napisan..

Sergio ::

hatch, cakam utemeljitev...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

tx-z ::

jst sm zdele šele začel opažat da neki šteka server; možno je pa tut da se modem pregreva :)
tx-z

[SkA] ::

Hm..meni zadeva laufa počasi kjerkoli sem (nalaganje strani počasno, timeouti, itd itd). Je pa res da imam tako v službi kot tudi doma dostop preko SiOLovega omrežja. Bi ugibau, če imate res na 100 mbit pipco prklopleno, da je potem kriva povezava med Mojnet in Siol.

Dasiravno to, da ti strežnik v omari pri ponudniku gostuješ in si v njihov "LAN/Internet" z 100mbit/s mrežno povezan še ne pomeni da gre izven njihovega scopa z isto hitrostjo. 8-)

Glede strežnik pa .. morem rečt da ne štekam vaših izjav.. dual Athlon MP 1.4 pa 1gb rama, za web server in mysql bazo.. pa samo to gor laufate al še kej druzga ker meni osebno se to zdi precej sposobna moč za en portal. Kolk pa ma pol slo-tech hitov mesečnih? (če sm lahk ferbc). :D

Nejvem no..jest bi si skor upu trdit da je strežnik čist dost močn za slo-tech.. (dobr, razn diski pri kakem hudem delo na bazi verjetno bremzajo).. pa ne mislim to kot žalitev 8-) . Glede na to da imam sam CPQ z 933 Mhz Qeonom in 512 MB RAMa pa laufa gor isto mysql in Apache/Php kombinacija. Povprečno 1.500.000 hitov (40.000 unique visitors) mesečno in prenešenih 14 GB podatkov preko portala.. pa zadeva prav hitro nalaga strani. Je pa res da to ni nek velik obisk.. Šele ko se webalizer zalaufa da statistiko izdela se opazi mal večji load na strežniku, drugače pa večino skos idla.

kar pomen da al je razlog kje drugje za pritože uporabnikov, al pa mate res ogromno obiska. 8-)

Primoz ::

skupaj z statiko.. mamo 2-3 mio hitov / dan (odvisno kolk je dobr dan).

pa cca 200 - 300k obiskov (po webalizerju).. odvisno od meseca, pocitnic in dežja
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

[SkA] ::

Ah, pol je bolj jasno. Precej obiska, kdo'b si mislu 8-) Potem ma da diska ružita. :D

ali3n ::

Trenutno mislim da tiktaka samo en procesor (mamaplata kaput), rama je pa kolkr vem 2GB
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

iskra ::

fino fino ... kolko mate pa diske zasedene da je treba tko velike? slikce pokažte d bmo vedli kam romajo naši odgovori na forumu :D

Jebiveter ::

Fantje, kaj se pa je zgodilo z unimi 20-timi SCSI diski, ki naj bi jih dobili iz ZDA ravno enkrat v casu 11. septembra?
Ker ce postavis 20 SCSI (najbrz cca. 9-18GB) diskov v RAID 01 (se pravi mirroranje strippanih polij) potem se ni za bat za varnost niti za performance.

PS: Kaj niste tiste diske ponujali v odkup takrat?

aja, pa se samo misel: Kaj pa load-balancing cluster?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zheegec ::

Za katero plato pa zbirate $$$ (kaj ko bi pri Mlacomu zamenjali majčke za plato>:D :D )??
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gandalfar ::

Jebiveter: si pogledal ceno spodobnega SCSI kontrolerja?

boom-bar ::

Šele po ogledu te teme sm vidu kok ste zagrizeni.
Legalizirajte mehke droge!!!

hatch ::

To je tja do 30 hitov na sekundo.. in to je problem!? En hit nima vec kot 50kb podatkov.. Se na disku je seek time manjsi od 20ms.. dejte mal zracunat.. to bi moralo vse cist ueasy prebavit.. masina ki jo imate mora prebavit 1000 hitov v sekundi.

Enostavno ni druge kot da je forum zanic napisan.. pa naredite lastno bazo z lastnim cachingom, ce je to treba..

BigWhale ::

hatch, ne bluzi... :P

xbite, kaj je narobe z MySQL? Sigurno si preprican, da je Postgre boljsi... ;>

boom-bar ::

Hatch ja 35 hitov na sekundo
ampak ti računaš kukr da je čez cel čas enak obiskovalcov sigurn je 4/5 teh hitov v 1/3 dneva pol pa še to zračuni in prideš na 85 hitov na
sekundo. To je pa mal več kot si ti reku.

pripis----

tut te cifre niso točne kr je računano da se vse dogaja lepo po vrsti ti lohk to še pomnožiš s tri sigurn

pa glede phpBB:
v un forum lohk komot udreš kr je komerciala v tega pa ne morš kr se nobena skupnost ne bo spravla iskat lukn.
Legalizirajte mehke droge!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boom-bar ()

hatch ::

Kot sm reku 1000 na sekundo jih mora prebavit.. ubistvu bi morala prej pocepnit povezava kot masina.

Me res zanima source tega BBja.. pomojem se za vsak kurcev klik na forumu pozene sql query.

Tody ::

mislim dda bo koda ljubosumno obdržana od svojega avtorja (: al pa tud ne zdej k je open code popularna >:D

rap3r ::

Moram priznat da ste eni zeloo pametni.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

ahac ::

BigWhale:
xbite, kaj je narobe z MySQL? Sigurno si preprican, da je Postgre boljsi... ;>


na ST se uporablja postgresql pa se xbitku ne zdi vredno tega normalno napisat...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

darh ::

@BigWhale: Kje pa sem jaz kak Postgre omenjal? Samo začudil sem se tvoji predpostavki o našem DB softveru :P


ahac... a... eh... sej ni vredno. Polepšaj se nazaj tja, kamor spadaš.
Excuses are useless! Results are priceless!

Sergio ::

hatch: kater velik website ti furaš, pa na kakšnem serverju? da potegnemo malo vzporednic, kje točno mi delamo napake...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brane2 ::

Se je to meni dozdevalo al je slo-tech prejsnjo noc utihnu ?
Bli je videt, kot da je apache padu, ozirom se raje da apache ni mogu do potrebnih direktorijev (disk crash ?).
Stvar je prakticno takoj dala od sebe odziv "page unavailable", ping www.slo-tech.com je pa delal...

Blo mi je mal sumljivo to, ker sem bil glih sredi bojev s slovensko kmechko stranko, ko je stvar mrknila (diverzija pa to :\ )...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mysql "hitrost"

Oddelek: Izdelava spletišč
91844 (1726) Veron
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315352 (10834) mmorph
»

Slo-Tech server specifikacije?

Oddelek: Slo-Tech
252678 (2247) b
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392145 (1789) Klemenn
»

Kako pripraviti forum?

Oddelek: Izdelava spletišč
262095 (1654) Jan

Več podobnih tem