» »

Slo-Tech strežnik™

Slo-Tech strežnik™

1
2
»

Zheegec ::

Pri meni je bilo isto (mogoče je bil pa samo dial-up kriv:8) ?).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomi ::

Slo-tech včeraj zvečer dejansko ni delal. Z vašimi povezavami je bilo vse v redu, ni panike.
metrodusa.blogspot.com

boom-bar ::

Hatch


Ok recimo da more strežnik prebavt 1000Hitov na sekundo.

Kaj pa če recimo strežnik dobi 20hitov v istem trenutku. A ni logičn da bo počasnej pošilju odgovor.
Legalizirajte mehke droge!!!

hatch ::

ja 20ms vec bos cakal na odgovor.

Sergio.. problem je zaradi slabega cachinga (ce sploh obstaja kak) imate 1GB neizkoriscenega rama..

na forumih se lahko cache rebuild nastima na vsakih 5 minut kar pomeni da za isti request userji ne bojo sli brskat po bazi ampak bojo dobil komplet zadevo direkt iz cachea. Ce pa je cache entry starejsi od 5min, se stvar prebere iz baze in se v istem trenutku zapise nanovo v cache.

pa baza mora bit razbita na velik majhnih kosov..

boom-bar ::

Ja recimo da res ampak a phpBB pa vedno vrne odgovor v trenutku po mojih izkušnjah je phpBB še slabši glede tega.
Legalizirajte mehke droge!!!

darh ::

hatch -- cache je tako pri tebi, kot server side. Od predpripravljenih querijev do generiranja statičnih izpisov....

ne bluzi.
Excuses are useless! Results are priceless!

hatch ::

ne bluzi xbite, ker nimas pojma. Kaj pa ti ves kako ta forum dela.. pomojem nisi videl vrstice kode tega foruma.

Tody ::

dejte mu že naziv da bo srečen ((:

BigWhale ::

tody:

Sej sta oba techa ampak vsak ima po svoje prav :P

Sergio ::

hatch, xbite je videl IZJEMNO veliko kode tega foruma in ti govori popolno resnico.

Če ne verjemeš, odjadraj na www.slo-tech.com/status in si poglej statistike hitov. Ves static content smo premaknili na drug server, ki ga webalizer ne pokriva. Našel boš nekaj zanimivih stvari.

Prva stran je popolnoma statična, tako za prijavljene kot neprijavljene. Desni meni je static, napisan v Cju. Prva stran foruma in izpis oddelkov takisto.

Plus še nekaj stvari.

Izkoriščenost RAMa: www.slo-tech.com/status2

Sem te prepričal?

BTW, ne bodi žaljiv do ostalih, saj se da čisto lepo voditi kulturen pogovor.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

rap3r ::

Huda fora sergio:D
Tuki se res use lepo vid.
Predusem se pa vid da ne foldate:\ :D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

hatch ::

Vidi se samo to da je forum neoptimiziran.

Obstaja nesteto forumov, ki tecejo na enoprocesorski masini, imajo 10x vec uporabnikov in hitov.. pa so vseeno veliko hitrejsi.

tx-z ::

joj! mene nč ne mot pa mam dial-up; no včasih res počas dela ampak je vseen dost hitr; sergio tista dva linka ne delata; vsaj men ne
tx-z
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mysql "hitrost"

Oddelek: Izdelava spletišč
91844 (1726) Veron
»

PHPBB FORUM (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10315349 (10831) mmorph
»

Slo-Tech server specifikacije?

Oddelek: Slo-Tech
252676 (2245) b
»

kak se na slohostingu postav forum in katerega?

Oddelek: Izdelava spletišč
392144 (1788) Klemenn
»

Kako pripraviti forum?

Oddelek: Izdelava spletišč
262094 (1653) Jan

Več podobnih tem