» »

Tipkovnica, ki sveti v temi

Tipkovnica, ki sveti v temi

SubZero Tech - Moram priznati, da so tipkovnice, kar se novic tiče, zadnje čase kar malce zapostavljene, vendar upravičeno, saj proizvajalci že dolgo časa niso ponudili nič revolucionarnega. No, če si preberemo test tipkovnice Bytec Zippy El-610, se utegne v prihodnosti še marsikaj spremeniti. Na prvi pogled povsem običajna tipkovnica, je nekaj posebnega, saj je elektroluminescentna, kar pomeni, da električno energijo pretvarja v svetlobno in posledično prav lepo žari v temi.

Še en dokaz, kako tehnologija, ki je bila razvita za potrebe vojske, postaja vse bolj dostopna tudi drugim.

17 komentarjev

tx-z ::

a v sloveniji kje prodajajo to tipkovnico pa kok stane??
tx-z

Zoidberg ::

jest bi tud mel tako tipkovnco pa tud če nebi svetla. Lih prave velikosti je.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

C_maniak ::

fensi struff...8-)

Pyr0Beast ::

Doma si jo lahk nardiš.:D

Svzameš eno malo starejšo tipkovnco (ne sme biti tista k ma stikala not) , ji vzameš ven taster, označiš na tastru črke, štev.,znake.
Pol pa greš na Conrad on net ali pa obiščeš trgovino Conrad v LJ ali v Krškem in tam si kupš elektroluminescentno površino (različne barve in površine) in inventor 5V 100mA- kod nalašč za rač. Povežeš inventor s površino elektroluminescentne ploščice folje (odvisno kaj si izbral) in to prilepi na taster od tipkovnice. Vse to malo izoliraj, še prej pa poveži z rač RD-Č žica +5V. Od spodaj daj kakšno trdo podlago, da se ti ne zlom.

Sej ta tipkovnca deluje podobno, sam da ma brezbarven taster, napetosti so enake, površina pa tudi. Pa še koštalo te bo manj, pribl 3K SIT8-O



Ne odgovarjam za kurjenje živcev, paljenje računala, elektrošoke, uničene dele, ožgane prste, nočne more, požare in še kaj. To počnete popolnoma na lastno odgovornost!!!!!

Stallone ::

nice8-) 8-)

frudi ::

lol, ko gledam kak film na računalniku si še miš pokrijem, da mi ni treba zijat tiste rdeče diode, kaj naj pol delam s svetlečo tipkovnico :D
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Road Runner ::

Futuristic backlit keyboard with ambient light sensor
Another first from Apple featured on the new 17-inch PowerBook G4: a unique fiber optic backlit keyboard with laser-etched keys that?s right out of the future. A light sensor automatically adjusts the keyboard and screen brightness based on the available ambient light. In low light, for example, the PowerBook G4 automatically lowers its display backlight and turns on the backlit keyboard. Then light-emitting fiber optic strands located under the keyboard come to life and illuminate the backlit keyboard so you can continue to work, unaffected by the change in ambient light.


tukaj

blo prj pa se bl sofisticirana resitev, skoda ne samostojna tipkovnica :)

roscha ::

Frudi: Jap. Se strinjam.

Že slikica tegale nestvora ni prijetna na pogled, v ralnosti pa verjetno adijo pamet...
Meni zadostuje osvetlitev ki jo daje zaslon, vse kar sveti IZ tipkovnice uporabniku v glavo, je popolnoma odveč, sploh če tipkaš 10 prstno slepo. (Ne saj se ne hvalim s tem, še vedno pogledam na tipke!)



by!

ender ::

Racer D: videl v praksi, izgleda noro (pa zelo uporabno v temi)... samo kaj ko je cena nekje v višavah...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

C_maniak ::

EDIT: eh, butec sm.:8)
pač neki nesmiselnega sm napisu.

swar ::

Bomo pac pokrival miske in tipkovnice ko bo treba spat kot papagaje :D

root987 ::

A to kjerkoli prodajajo v Sloveniji? Ravno to bi jaz rabil. Skrbi me edino da(verjetno) ne bostajajo šumniki zanjo. A to se da rešiti...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Dr.SmaSh ::

Da...ce bi bila podpora za Slovenscino, bi jo takoj vzel...vendar tega ne bo nikol...smo premajhni.

Drugace je ful ql tipkovnica...sem bral jaz se en test dooolgo nazaj in je ful dobra za igrice igrat ker imash vse tipke pri roki.

BTW. tipkovnciaima stikalo, tako, da vi kremencki™ ne rabite 0 pokrivat...
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Dr.SmaSh ::

+plus:

Jaz bi rajsi imel tole -->
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Pyr0Beast ::

TA je ta prava, pa ma šumnike, slo potporo:)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mrTwelveTrees ::

... iaaaaaaaaa, iiiiiiiiiiiiiiii lih za blondinko

madona, kič...

root987 ::

In kje bi ta drugo dobil v Sloveniji??
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Končno jim je prišlo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7213400 (7510) jype
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911860 (8276) Half-Saint
»

Nov simbol za rupijo ali kako dolgo traja vključitev znaka v Unicode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5022441 (21256) ahac
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624182 (19570) madmitch
»

Microsft Natural MultiMedia Keyboard

Oddelek: Kaj kupiti
201360 (1215) noraguta

Več podobnih tem