» »

Slo-Tech NEST.2003 popoln uspeh!

Slo-Tech NEST.2003 popoln uspeh!

Manj "Night efekta"

Slo-Tech - Danes, po prvi dobro prespani noči od četrtka naprej, imam čast sporočiti, da je bil naš dogodek ( Slo-Tech NEST.2003), ki je potekal od petka do nedelje, popoln uspeh.

V športni dvorani OŠ Sečovlje smo gostili kar 100 računalnikov, povezanih v mrežo. Igralo se je malodane brez prestanka, tekmovanja so uspela, nagrade v skupni vrednosti skoraj 400.000 SIT so bile podeljene. Vsem, ki niso mogli priti, je lahko kar malo žal [:D].

Tudi predavanja so bila zanimiva. Lahko ste bili priče živemu sestavljanju vodnega hlajenja, predstavitvi zmagovitih modifikacij računalnikov, predavanju o Microsoftovem Longhornu, navijanju, o tem, zakaj grafične kartice še ne prikazujejo fotorealistične slike, in tako dalje.

Slike lahko pričakujete malo kasneje. Če želite prispevati vaše slike za v MegaGalerijo™, se nam javite.

58 komentarjev

«
1
2

CubiX ::

Wahaha. Ce niste bli prej carji, po nestu sigurno ste! 8-)

zupo ::

:D >:D >:D Sergio pozabu si oment da so se prodajale moške majce za fante in ženske za punce za le neverjetnih 2.500 sitov :D :D

TomazXX ::

Zdej rabim pa en teden da nadomestim spanec:D Drgac je blo pa ful carsko in komi cakam nasledn let
Look on tha bright side! It couldn't get worse than this....

Sergio ::

Ahm...

Majcke, Slo-Tech majcke, moske za fantke in zenske za puncke, le za 2500 SIT.

Lahko pa date 2500 SIT za server, pa dobite zastonj majcko. ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

frenk ::

jest bom nasledn let pršu po nagrade:D...sicer so bla pa zlo vredu predavanja...edin predavanje k se ga nism udeležil je biu namizno založništvo...pa mogoče bi blo fajn da bi skozi celoten slo-tech NEST vodil različne delavnice kot naprimer linux, programiranje v "karkoli", web oblikovanje itd, ker bi se loh velik več naučil če bi mel tega vsak dan kšne 4 ure, ker špilat ceu dan pa tud ne morš:)


p.s.: Sergio a maš mogoče še kšno L velikost:)

Sergio ::

Mam. :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

pele-on ::

A se jo da pridet iskat.

Asgard ::

ma lan je sekal pa tud majce so ql (sm kupu eno) tak de je blo nasplosno zakon, ej sergio kira je una blond bejba ka je imela rdeco majco pa bele hlace. Hot bejba ni kej !

Sergio ::

Asgard: moja punca. A bos zdej dal mir? :)

Majce se da tut pobrat... V koncni fazi se lahko zmenimo po mejlu.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

fR3Di ::

Blo je QL. Kdaj bo reportaža?

roro ::

Čestitke za NEST.2003!

Ali se bo kakšno od predavanj znašlo tudi na tej strani?

Sahel ::

Vam povem...še vedno se nism naspal...ampak je bilo mega!!!!!:(

malal ::

Lan je bil kul..bilo je lepo zabavno in alles..edino kar je primanjkovalo je bil spanec....se zdele se mi spi..drugace je blo pa res izredno kul..komaj cakam naslednje leto..:P

TribesMan ::

Zdele sm glih iz malce v službi. Ne morete verjet kako po samih picah paše juhca, naravni zrezek pa pečen krompir. Zakon!

Na LANu me je motilo samo to da je bila lokacija predalec od morja. Drugic bi blo dobr nardit kje tko da bi blo morje stran nekje 1km, tak da se da prš pridt do tja. Mi smo hodil pol mal okol z avtom. Vroče je blo k u savni, men je tud od jajc kapljal, sam tle nimaš kej nardit, ker je zunaj žgalo pa še notri je blo za ene 40kW pečic. Najbl zakon je blo od 2h zjutraj pa do nekje 10h dopoldne, ko se je vsaj mal uhladil.
Drgač pa je LAN uspel, predavanja so bla dokaj kul zastavljena, igrce so laufale cel cajt. Mal smo kuril mal smo gasil, zlo mal smo spal, pa velik smo igrce igral.:D Pa še rima se.
Za nasledn LAN bo treba zagotovit gigabitni LAN, ker je 100MB premal >:D. Kdaj lahko pricakujemo naslednjega?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ali3n ::

Res je blo fino. Čestitke organizatorjem (Brad3k & admini & Co.) za dobro izpeljan NEST, pohvale udeležencem za prijetno vzdušje in zahvala neznanemu junaku, da je odnesu ven smodeč napajalnik/PC. Mišljena je bila modifikacija "dimna zavesa style™", but something went wrong... >:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Matek ::

Mhm, stvar je res odlično uspela, sam ne vem o kaki vročini eno govorijo, meni je skoz fajn pihljalo >:D .

Sicer pa so res danes noro pasali kotleti za kosilo :D .

Admini so pokazali, da v resnici ne izvajajo takšnega terorja, kot se morda komu zdi iz foruma, od userjev pa sem pogrešal edino - Jebediaha.

Aja, drugo leto si naj vsak z alkoholcem napiše na čelo nick, da se bomo poznal ;) .
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Barakuda1 ::

Moj edini in iskren komentar je

ČESTITAM

Barakuda

Asgard ::

Sergio vsaka cast za tako bejbo. 8-O

p.s. a ma kako sestro :D

OrkAA ::

Nicke ja! nujno! :D

Še zdej se sekiram, ker sem zgrešil nekaj irc friendov :|

Edino pic je blo mal preveč;) tko da zdej še 1 mesec ne grem v picerijo :D

km- ::

100 racunalnikow?

bradek ::

Hvala za pohvale, dejansko je cela ST ekipa delala in se kar nekaj nestalnih clanov ("zunanjih sodelavcev") tko da dejansko gre zahvala VSEM.

Drugace pa glede pic... tam ste lahko narocali tut kej druzga, ce niste ugotovil ;) Na steni je visel spisek jedi (kateri je bil omenjen preko MikroFona)... nekateri so si privoscili celo lignje na zaru... njami. Pice so ble pa dobre :D :D

Noro.

Dami ::

Sam žal mi je da sem prišu v soboto in zamudil cel žur:'( Drugače pa kot LAN se je igralo preveč neorganizirano kar je brezveze. Pa nikol nismo odigral q3a Admins vs. Ostali!:D Za spat me je sam motlo kr je blo beda na parketu spat pa še pouštra nisem mel. Me še zaj vse boli. Drug let grem spat ven:D Drugače pa je blo zakon. Vsa zahvala organizaterjem ter Pajotu za ftp :D Drug let pa ima da je gigabit LAN>:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Klemenn ::

Admini so pokazali, da v resnici ne izvajajo takšnega terorja, kot se morda komu zdi iz foruma, od userjev pa sem pogrešal edino - Jebediaha


:D

hm..mnja..50ccm ksuter te pač ne pripele do primorja ;)

maybe next year ;)

btw..zakaj si pa glih mene pogrešal? a niste mel koga tepst? :D

Tody ::

a ni bil giga lan ?? Rekl so da bo :D Dami kdo ti je kriv da si spal na parketu ? a si bil ti tisti ki je zaspal na tribunah ? V vseh ampak res v vseh postih je bilo lepo rečeno da se vzame sabo spalno vreče če ne zarad druzga da maš malenkost mehkeje. Sicer pa 5 minut z avtom stran maš hotel PALACE in SLOVENIJA ki imata kr neki zvezdic naliman gor in so boš svež in naspan prebudu>:D

GIrA ::

blo je uredu..neglede na to,da ce nis biw ta all the time nis vedu kdaj se bo key dogajalo...like tekmovanje in podelitew....tak da sm prhajaw na blef tako receno... in v soboto zamudu tekmovanje..v nedeljo pa podelitev nagrad... :'(

bradek ::

Giga je bil backbone, switchi med mizami so bili 100mbit -- kdo pa ima gigabitno mrezno razn pajota?! :D

Tic ::

Hmm..sej je dost folka na tribunah spalo... Mene je zmankalo med filmom ki niti nevem kir je biw. Za pou ure sem spau na tribuni, ko sem se zbudu je klo konc fima in ene 5 folka gor spalo. Potem sem se za nekaj cajta preselu na blazine, kjer sem se zbudu ob 6 zjutri.

Iz petka na soboto nisem spal, iz sobote na nedelo pa 30 minu tribuna + 1.5 ure blazine. >:D
persona civitas ;>

Bug ::

A je se mozno kupit kako Slo-tech majcko - resnicno bi jo rad imel - barva ni pomembna - velikost pa naj bo XL :)

Lp,
Bug

bradek ::

http://infopanel.lan -- povsod je pisal ta URL, se na projektor je bila projecirana index stran tega portala, gor je bil urnik z vsemi informacijami kar smo parkrat povedal tudi preko MikroFona... edino podelitev nagrad smo prestavili za 20 min nazaj zaradi tega ker je kar nekaj ljudi to hotelo ker so potem sli domov (z nagradami), ostalo je bilo vse po urniku ki je bil na portalu od odpiranja vrat dalje

Gandalfar ::

Ok .. bilo je cel kup digitalcev tako, da sedaj zbiramo vse te slike. Za navodila na kateri ftp uploadat se javite na team@slo-tech.com

IR Babun ::

Res je blo super, samo to me je ful motil k se je rozica skos sesuvala, pa nekajkrat ste jo tut odklopil, tako da sem od namerivanih 110 GB dol potegnu le borih 70 GB.

Drugac pa vse cestitke za izvedbo. Kdaj in kje bo nasledniji:D .
SCREW THE GOVERNMENT

monster-x ::

heh, kaj naj rečem? se vidmo 100% naslednje leto :P

Blue22 ::

Kakšn hud lan ste pa mel dvam je zadeva kukar tolk dober delala? Povbrečna omrežna je bla-kolk-10/100mb/s???
Kste mel v igrcah turnirje? Pa varnost?? Je kdu probal kakšn računallnik odnest???
Glede majc dejte kakšno carsko sliko na njih mogoče grafične nametane druga na drugi, spredi pa npr: Pazi slo tekovc sem. pa kakšn znak za sevanje8-O
kurc kne vem kaj bi napisu

Dami ::

Jaz ne vem kje je bil gigabit, sam pravim da more bit ftp na gigabitu, kr rozica je dala od sebe sam 11mb max (=100mbit). Drug let nej bo pol da bo šlo 1gbit. Pol bo pa pajo tak znoru>:D :D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Gandalfar ::

Blue22: popvrecna mrezna kartica je bila 100Mbit .. switchi so bili prav tako 100Mbitni.. naslednjic se bodo verjetno pojavljali gigabit switchi..

Ja, pomojem je vsak odnesel vsaj en racunalnik .. svojega. :) Nismo zasledili nobenih tezav s tem in tudi nihce se ni prisel pritozit.

Mikrohard ::

Na blejski noči je bilo tudi fajn ;-P

bradek ::

rozica se je prikradla na mrezo, pajota ze isce Interpol, za status serverja pa nismo mi odgovorni. Aja, to da se je pojavil na infopanelu -- nekdo je pohekal sql.

:D

Tody ::

dami ti si pa blond ane ?? On je že dajal v lan giga sam grem stavit da nisi ti imel 1 giga mrežne kartice. To je tko k da se bi jezil na ISP k ti z modemom 56k ne vleče 1 mego na sekudo ! DOH !!!

frenk ::

ej folk: glede pic...sm si jo kuj k sm dam pršu speku pa bi še kšno pa je zmankal sira:(

ja večinoma smo mel 100Mboud kartice ampak nasledn let bi blo pa fajn met 1Gbaud lan...no ja vsaj povezave med switchi bi ble loh gigabitne

Dami ::

On je že dajal v lan giga....
LOL. Če pa sem zraven pajota sedel pa mi je kazal prenos na rozici in je šlo 100mbit tak da se ne delaj pametnega. Dej raj se ne delaj še bolj neumnega koker si zele izpadu.
Sicer se js sploh ne pritožujem, sam pravim da mora bit na gigabitu zarad pajotovih živcev:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

OrkAA ::

waa zdele sm ugotovu da sm na sliki :P Nad žensko od sergiota 8-)

OwcA ::

@Dami: rožico nam je neznanec sredi noči prenesel v strežniško sobo in priključil na gigabiten switch. Ker nismo vedeli komu računalnik pripada smo ga pustili kar tam, češ bo vsaj na varnem. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

PaJo ::

Za mrezo se bomo drugic res bolj potrudili, ker je resnicno bila samo 100Mbit, namrec 1Gbit nam niso nikjer hoteli posodit, ce boste pa lepo majcke kupovali, pa bo naslednjic zagovotov boljse, vsaj se na eno rozico in 1Gbit lan lahko racunate>:D
Drugace pa upam, da nam je lepo uspelo, ampak nihce ni perfekten in na napakah se ucimo, naslednjic bo vsekakor se bolje, to sem skoraj 100% preprican:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

Še enkrat za vse zainteresirane: Če želite imeti majčko, pošljite MAIL!

Asgard: nima sestre. Nima. ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

dukedl ::

ste kej premisljevali da bi zadevo naslednjic organiziral nekje bolj v sredini slovenije(lj in okolica)? :\

drugace vsaka cast za organizacijo
pa tut medijsko ste bili pokriti(sm videl prispevek na SLO1) 8-O
lp dukedl

alien-w ::

Clanek bo takoj ko se normalno naspim in prediham vseh maljon maljonov slik, ki smo jih posneli. Zadeva bo glomazna, tko da ... do konca tedna enkrat bo pa verjetno res gor. Sicer pa. Na morje gremo zato, ker ljudi v tem primeru vleče na lan ne samo lan temveč tudi morje.

OwcA ::

Da, naslednji bo tako v kakkšnem smučarskem središču v Švici. Sergio bo prodajal volnene (iz ovčje volne, seve) nogavice, spalo se bo v iglujih. :)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Ziga Dolhar ::

... /me bo pa dinamično, s snežnim topom in sistemom radiatorjev, na sosednji hrib vgraviral infopanel. 0:)

Admin this! :P
https://dolhar.si/

OwcA ::

@Ziggga: ne pozabi na "avalanche status". >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-tech Lan (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Slo-Tech
36020732 (13631) Gandalfar
»

V petek vsi na morje ali Slo-Tech NEST.2003

Oddelek: Novice / NEST
51998 (1998) goku :)
»

Slo-Tech NEST.2003

Oddelek: Novice / NEST
71669 (1669) Hojne
»

Slo-Tech NEST.2003 -- tretjič

Oddelek: Novice / NEST
242747 (2747) bradek
»

Slo-Tech NEST.2003 -- drugič

Oddelek: Novice / NEST
302126 (2126) Sycroft

Več podobnih tem