» »

So varnostne kopije res varne?

So varnostne kopije res varne?

The Register - Če pogledamo razlago varnostne kopije, vidimo, da gre v svetu informacijske tehnologije največkrat za kopije vaših najljubših zgoščenk, za katere se bojite, da se jim ne bi zgodilo Zlo™. Čeprav pa lahko, in ne samo v primeru teh zgoščenk, ampak tudi vseh ostalih, postanete zaskrbljeni.

Kot poročajo na Registru, so pri nizozemski reviji PC Activ testirali 30 različnih zgoščenk, ki so jih zapekli pred dvajsetimi meseci. Na njihovo razočaranje je bila velika večina težko berljivih, nekaj primerov pa celo neberljivih.

Glede na to, da so testirali samo stisnjenke manj znanih proizvajalcev, so sklepali, da gre uporabo nekvalitetenega premaza, ki naj bi razpadal pod vplivom svetlobe. Kako so se odrezali "premuim" CD-ji, pa ne poročajo.

Na novico nas je opozoril JanBrezov, za kar se mu zahvaljujemo.

S'noč pa dav' je slan'ca pala na zelene travnike.
Je vse rož'ce pomorila, vse te žlahtne rožice...

17 komentarjev

flipflop ::

Nekaj starih CD-jev je meni tudi že crknilo,pa so samo čepeli v omari.

Arthur ::

kakšen premaz pa je "bel"? da se jih bom izogibal. ali ima hitrost pečenja kaj vpliva na obstojnost?

Tarzan ::

nekateri CDji se malodane razpadejo na dve polovici. zrak pride med ti dve polovički in se prav lepo vidi, kako srebrn premaz jemlje vrag. Imam kar nekaj takih lepotcev. To so tisti svetlo plavi, ki so bili v slim škatlicah. Digital al kako se jim je reklo.

nicjasno ::

Smartbuyi so pofl. Ze par mesce stare mi komaj bere.

Jeebs ::

Kakšni naj bi bili po vašem mnenju tisti slovenski Ultra? Sam jih ful kupujem, zato me zanima.>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

CaqKa ::

jaz tudi lahko potrdim da so smartbuyi glede tega porazni...

bf4ed ::

Meni so tudi smartbuy -i razpadli po 10 mesecih, traxdata, mmore, intenso pa še držijo 2 leti.>:D

Te ultra pa sirotke pa bomo vidli za 10 mesecev kak bo. :\ Upam da bodo zdržali!:|

Tomi ::

Jaz pa recimo s Smartbuyi nimam težav. Upam, da jih tudi v prihodnje ne bo...
metrodusa.blogspot.com

BigWhale ::

To da je CD nezanesljiv medij je ze nekaj casa znano. In delanje backupov na CDje je traparija :) DAT/DLT je se vedno resitev :)

Krofojed ::

Hm, moj prvi CD-R (kakih 8 je star) je se vedno berljiv. Se mi zdi, da je Yamahin (zdajle ga nimam pri roki). Sicer je pa tole slisati zajebano. Saj mi ni skoda denarja za CDje, ki bodo trajali dolgo, ampak kaj, ko ne vem, kateri so taki.

swar ::

Hmmm kaj pa kakovost RW a mislite da je boljsa za backupe glede na to da stanejo 1x drazje ali vec pa da jih pac ne presnemavas ampak 1x zapeces in das v omaro...

Tero ::

Jah to sem na latni kozi preizkusil:\
Mel sem na cd.jih posneto eno mojo naljubso serijo, poleg tega pa sem še mel to na trdem disku. Ko sem pred kratkim na novo naložil OS sem hotel iz cd-jev nazaj na trdi disk kopirat in mi od 50-ih cd-jev dva nista delovala:'(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

AtaStrumf ::

Men se je tud en smartbuy kar olupil na enem delu, tako so zgleda res bolj crap. Sem mislil, da je bilo čist slučajno, zdaj pa ... Upam, da bojo ostali zdržali, ker jih nimam malo. Od zdaj naprej bom kake bolj pomembne stvari dal na malo dražje CD-je, ker očitno se splača.

iration ::

En zanimiv link na http://club.cdfreaks.com/forum.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Kriko ::

Do zdaj sem imel probleme samo z ta orvimi smart buy cd-kji ki so se dobili pri nas (zeleni), ppri katerih je res po določenem obdobju, čerpav so bili samo zapečeni dani v škatlico in v omaro, odstopila premazna "folija" nakar je bil cd samo še za v smeti..z ostalaimi za dzaj nisem imel problemov.

Klemenn ::

Jzst naredim tak...če lahk po cdju roka spolzi, potem skoraj ni vreden denarja, ker moraš res z njim delat kot z keramično punčko....zato kupujem tiste modre smartbuje...do zdaj ni težav

Freelancer ::

Js mam doma en sest let star traxdata zlat CD. Res se vidi razliko glede na novejse CDje, ker je ful bolj zasciten in debelejsi. Pa tudi drag je bil zelo. Ampak dela pa se vedno BP, spraskan je pa ze tko, kokr da se ga je en lotu s sraufencigerjem :)
Priblizno enako je z dvema RICOH CDjema... Imam ju 4 leta, dal pa sem takrat ~400 SIT za komad.
Sicer pa mi je odpovedalo ful malo CDjev do danes. Traxdata, Ricoh, Intenso, Vivastar, e-proformance.... to vse dela meni BP in mi ni odpovedal se noben. Probleme sem mel edino z nekimi modrimi MMORE CDji in modrimi Verbatimi (modri CDji sux!) in Smartbuyi (tega sem mel le enega in jih ne povoham vec).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemčija bi poostrila nadzor nad neželeno pošto

Oddelek: Novice / Zasebnost
132428 (2428) BigWhale
»

Kdaj se nam obeta e-Evropa?

Oddelek: Novice / Zasebnost
52351 (2351) Thomas
»

Italijani prižgali zeleno luč za modifikacijske čipe

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
142434 (2434) RookY
»

Popravki za Microsoftovo programje le na spletu

Oddelek: Novice / Varnost
162185 (2185) Gandalfar
»

Koliko stane migracija?

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
72532 (2532) barbarpapa1

Več podobnih tem