» »

Slovenski OpenOffice.org 1.1

Slovenski OpenOffice.org 1.1

Slo-Tech - Nova različica najboljšega odprtega pisarniškega paketa je odslej na voljo tudi v slovenskem jeziku. Priljubljen in brezplačen paket programov OpenOffice.org 1.1 trenutno uporablja že več kot 20 milijonov uporabnikov po svetu.

Najpomembnejše novosti so: izvoz besedilnih datotek v obliko PDF z enim samim klikom, izvoz predstavitev v obliko Macromedia Flash, orodje za snemanje makrov in oblikovanje lastnih ikon in gumbov, Avtopilot za izdelavo predstavitev, grafikonov, okrožnic, poročil, vizitk ... Preberite izjavo za javnost in se odpravite po namestitvene datoteke za Windows in Linux.

17 komentarjev

mathjazz ::

Moja 100. novica. Juhuhu.
www.getfirefox.com

upirna ::

Čestitke!!!

Dr_M ::

a je tale OO sploh v cem bolsi od "free" MSO?? tako recimo kot mozilla od ie?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NoOrdinary ::

DR_M? MSO so "free" samo ce jih dobis od strica iz amerike al kaj, medtem ko OO so cisto legalno zastonj, in primerjava med mozillo in IE nekak ni na mestu ker IE in mozilla pa sta "free" v pravem pomenu besede, s tem da je tm polemika o tem kdo ti odpira strani prov, ti sploh ji, blokira pop-upe itd. So pa ofici taksni in drugacni nujno zlo, sesuvajo se pa vsi sto na uro takoj ko zacnes mal palamudit kej bolj zakompliciranga koker tist kr lahko ze u notepadu sestaves, pa ni vazen kere nucas:)

windhunter ::

No glede sesuvanja officea pa tkole:
OO se sesuva kr tko mal za brezveze, cim zacnes neki bolj resnega uporabljat.
MS pa nevem komu in zakaj se sesuva. Ocitno NoOrdinary se niprobal XP oz 2003. Lahko naredis karkoli, grafi, slike, footnote, glava, noga, strani, slogi, 100 strani in se marsikaj, pa ti ga ne uspe sesut..... Ali pa uporabljas MS office 97. nevem...

kopernik ::

Itak je vse odvisno od tvojih potreb. Ne vem zakaj sploh primerjate stvari, ki so zastonj in stvari, ki veliko stanejo. Če je nekaj zastonj, si lahko tako stvar vsak inštalira in preizkusi. Če mu ni dovolj, naj potem plača za MS Office.

Meni se openoffice NE sesuva. Res pa je, da nisem ne vem kako zahteven uporabnik. Moja "pisarna" je zelo drugačna od OO ali MS Offica ;)

Ni nepomembno niti dejstvo, da MS razvija office že kakih 15 let, open office je pa precej mlajši.

poweroff ::

Hmm, ne vem od kje informacija, da se OOo sesuva? To je veljalo za prve verzije, zadnja angleška, ki jo uporabljam jaz pa dela brez probemov. Sem poiskusil naloziti 226 strani knjige ter 150 strani tabel (gre za 150 listov z nekimi seznami, na vsakem sta dve tabeli, cel kup senčenja in različni fonti) - oboje dela brez problemov. Oboje je bilo v osnovi narejeno v Wordu, ko pa odprem z OOo in pretvorim v PDF dela vse brez najmanjšega problema.

BigWhale ::

Da za pisanje tako dolge knjige uporabljas word/ooo/whatever moras biti pa precej mazohist...

;)

dr.J ::

Najprej čestitke in zahvala ekipi za slovenjenje!

> Da za pisanje tako dolge knjige uporabljas word/ooo/whatever moras biti pa
> precej mazohist...

Če zadeva vsebuje enačbe, še toliko bolj . . .

LaTeX je kljub kakim 30 letom tu že od samega začetka popolnoma brez konkurence.

No, z OO 1.1 je odpadla moja zadnja potreba po uporabi MS Worda. :D

poweroff ::

BigWhale... hmm, knjiga, ki sem jo pogledal je v bistvu neko mednarodno raziskovalno poročilo. Sem pa tudi napisal knjigo, ki ima cca. 200 strani in mi jo lepo odpre. Mazohist... no ja... mazohist si že, če se sploh lotiš pisanja knjige...8-)

NoOrdinary ::

Uh sej res, ekipi čestitke vsekakor (/slap me ker se nisem preh spomnil)
Drugac pa ce je ze treba uporabljam MS officeXP, pa se mi do zdej se ni zdel poseben problem jih sesut, s tem da se sesuvajo izkljucno offici in ne windowsi al kej druzga. Probas si nardit en vornk "pomagalni list" za analizo s precej formulam, grafi, corel slikcam itd. Sicer pa če se ne bi sesuval ne bi blo raznoraznih document recovery in triljon temp fajlov funkcij :P

Dr_M ::

men se ni ratal sesut MSO nikol.nobenga programa.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Roadkill ::

http://www.computerbytesman.com/privacy...
Tole je zadosten razlog za trezen razmislek.

poweroff ::

Meni pa je ratalo MSOffice sesuti že velikokrat. Poiskusi delati z velikimi datotekami, pa boš videl, kako bo odletel. Sicer pa to nima veze dokler to sesuvanje ni prepogosto. Če se mi program sesuje enkrat na 3 mesece, lahko živim s tem. Ponavljam pa: OOo postaja resen igralec. In to je dobro.

Mercier ::

Excel mi uspe sesut z nekaj zahtevnimi formulami. Nič slik, dolgih datotek...

root987 ::

Samo eno vprašanje...ko končate z namestitvijo, vam "prestavi" OOo v K oz. Noga(Oz. kar koli je tisto pri gnome) menu?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

poweroff ::

Hehe, tole je iz Agendine spletne strani...

Kakšna je razlika med open source in zaprto komercialno programsko opremo?

Ko kupite tradicionalni, zaprt programski paket, dobite le binarno kodo - ničle in enice, ki jih razume le računalnik. Podjetje, ki je produkt razvilo ima svetovni monopol nad izvorno kodo programa in postane edino mesto, kjer se lahko program popravlja, spreminja in nadgrajuje. Pri open source programski opremi, pa je koda na voljo in vsakomur je dana možnost, da program pregleda, popravi in priredi po lastnih željah. Zaprte programe lahko primerjamo z avtomobili, pri katerih ne bi imeli dostop do motorja. V primeru okvare ali popravila bi tako bili odvisni le od enega ponudnika in njegove dobre volje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaklepanje dokumenta

Oddelek: Programska oprema
126288 (6011) Rasho
»

Ecma potrdila Microsoftov Open XML kot standard

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
495543 (3505) borchi
»

OpenOffice glede na raziskave cenejši od komercialne konkurence (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12912428 (9023) [BISI]
»

OpenOffice.org brezplačni tečaj v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
174231 (3572) Poldi112
»

Flash za Linux

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
82608 (2608) WhiteAngel

Več podobnih tem