» »

Sodobna elektronika 2003 - poročilo

Sodobna elektronika 2003 - poročilo

Tole pa piiiiha

Slo-Tech - Najprej naj se opravičim za zamudo članka. Spisan je bil že v ponedeljek, a ga zaradi kroničnega pomanjkanja časa v zadnjem tednu nismo uspeli objaviti. No, sedaj je tu in seveda ste vsi vabljeni, da si ga preberete.

Kot pisec članka pa se vam opravičujem še za nekaj - letos sem na žalost popolnoma pozabil na test hostes, tako da se iz srca opravičujem. Nanje sem se spomnil šele doma (eno sem namreč po nesreči ujel v objektiv) in takrat je bilo že prepozno. Upam, da bo članek kljub manjku hostes in manjši zamudi še vedno zanimiv. Preberi me!

25 komentarjev

Keyser Soze ::

Živa žalost žleht:D

Sem bil tam v petek pa ne bi bil, če ne bi bil dobil kupona.

In najbolj impresivna stvar je bil Gryphon>:D v slušateljski sobi Vklopa - ki je bila edina polna na razstavišču.:D

P.S.: Mi je pa pri srcu hudo, ker sem spregledal tisto optiko, ki je omenjena v članku.:\
OM, F, G!

alien-w ::

Se strinjam da je bil Gryphon zakon!

mathjazz ::

Da se več ne ponovi to s hostesami! >:D Sicer pa so miss Sodobne elktronike izbrali obiskovalci domače strani Računalniških novic. Užas!
www.getfirefox.com

ali3n ::

Lepo spisano alien-w.
Me pa neki zanima - kje tiči razlog, da so tile elektronski sejmi vsako leto revnejši... previsoke cene najemnin? recesija?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Highlag ::

Mislim, da tašnega sejma ne rabimo ;((

Drugo leto bodo lahko razstavljalce strpali v okroglo dvorano nad vinoteko. >:D

Sejem klesti predvsem internet.
Vse več informacij je na voljo na netu sejmi so pa za proizvajalce strošek....

Zato se sejmom počasi zmanjšuje obseg. To se seveda bolj pozna na sejmih, ki že tako ali tako niso imeli kaj pokazati. [:\\
]

Brane2 ::

Razlogi za upad obiskanosti domačih sejmov so:

-pohlep lastnikov sejma
-pohlep lastnikov sejma
-pohlep lastnikov sejma
-pohlep lastnikov sejma
-pohlep lastnikov sejma
-pohlep lastnikov sejma
-pohlep lastnikov sejma
-splošen upad obiskanosti sejmov


:D


Čisto tako si poglej koliko hočejo za priklop na elektriko za tiste 4 dni sejma. Mislim, da toliko ne plačate v nekaj mesecih za celo bajto.

Potem si poglej ceno enega kvadrata NEOPREMLJENEGA štanda
Da se razumemo, zanje neopremljen štand pomeni gola betonska tla (brez tepiha). Tistih nekaj kock tepiha za nekaj dni plačaš toliko, kot če bi kupil ov tepih. Enako velja za opremo štanda.

Računaj, da je povprečna firma na sejmu imela stroškov s sejmom cca 10.000 DM za tiste 4 dni. ČE rečeš, da ima denimo ena trgovska firma maržo 20%, potem mora samo zaradi udeležbe na sejmu prodati robe za 50.000 DM (ki je sicer ne bi), da se ji sejem izplača. Pa to je teoretična cifra. V praksi recimo raje 100.000 DM, zaradi tega, ker ima pri prodaji še svohje stroške (plače zaposlenih itd)- pa še to je zelo optimistično.

In kdo je prišel na sejem ? 95% je bilo šolarjev in deset znanih strank, ki so prišle bolj na pir kot kaj drugega.

Sicer pa ravno sedaj o tem pišem članek- Utrinki s sejma. Če koga zanima, bom postal link...

Brane2 ::

Aja, pa še en poglaviten razlog. Masa teh firm ki prodaja "informacijsko družbo" je tehnološko zaostalih in je zanje že email kot za bušmana Coca Cola... :D

Radi bi sicer prodajali, ne vedo čisto točno kaj prodajajo, ker so pač trgovci. To pa danes ne gre več...

Brane2 ::

Še to: Na sejem sem povabil nekega Nemca, s katerim naj bi se dogovoril o sodelovanju.

Tip pride na sejem in prvo kar reče: "What is this ? Is it some kind of kindergarden day on the fair today ?"

Toliko o uradnih izjavah sejma, da šolarjev letos ni bilo več kot 50%. :D :D :D

Keyser Soze ::

Tehnološko zaostalih:D

He, he. Sem pri Mali s.p. vprašal, če slučajno kaj cimprajo tudi z bakrom, pa sem dobil odgovor da ne.

Baje da zato ker slabše prevaja toploto kot aluminij in je aluminij splošno znano najboljši prevodnik.:\

Pa sem rekel če ni to slučajno baker(srebro in razni eksotiki so izvzeti - jih rajši nisem omenjal) in sem dobil samo en grd pogled, pa sem rajši zapustil njihov prostor, da ne bi bil tepen.:D

Kar se tiče pa šolarjev. No ja, saj na njih prihodnost sloni in so vaše bodoče stranke. Čeprav za nekatere to dvomim>:D - šolarje namreč.
OM, F, G!

Brane2 ::

KAr se Malija tiče, ga razumem. Hladilniki za procesorje so pač neizmerno majhne del trga vseh hladilnikov.

Nekako tako kot delež zobotrebcev v lesni industriji.

Mali ima toliko dela z ohišji in hladilniki, da se kljub najnovejši tehnologiji ven ne vidi. On se je prišel na sejem samo pokazat, čeprav seveda nove stranke vedno prav pridejo- tokrat ne verjamem da so kaj prida prišle...

Brane2 ::


No ja, saj na njih prihodnost sloni in so vaše bodoče stranke




:D :D :D :D

To bi še nekako razumel, če bi se denimo tega držal tudi sejem bi bil za šolarje vstop prost. Bodo že plačali karto, ko se zaposlijo... :D

Za razstavljalca so šolarji nočna mora. Kup folka z velikimi očmi ki grabi vse kar mu pride pod roke, nekje na pol poti ugotovi da tega ne rabi in še na sejmu zabriše v kanto. Daš par mesečnih plač za tisk katalogov, nakar ti dve jati "bodočih strank" pobere vse kataloge in jih nimaš niti za tiste tri obiskovalce, ki jih mogoče kaj RES zanima... :\

Da ne govrimo o tem, da VEŠ, da bo mulc stvar ki te je stala parsto sit še pred vratarjem zabrisal v kanto. Saj če bi doma ugotovil, da ga stvar pač ne zanima, se ne bi toliko sekiral. Pač katalog je izupolnil svojo vlogo, a "stranke" pač izdelek ne zanima.
Da pa zadeve potem mečejo vsepovsod po sejmu, se zdi žaljivo in odveč.

Da ne govorimo o krajah itd...

Brez šolarjev na sejmu bi RES lahko živel. Mene niti ne motijo, ker itak delimo revijo, razumem pa ostale...

Brane2 ::

Komično se mi zdi še nekaj.

na sejmu smo raztaljali par ton revij. Morali bi videti, kdo vse se je grebel za revije. Gre očitno za folk, ki hoče PO VSEJ SILI NEKAJ ODNESTI S SEJMA.
Mislim, fizično. Oni se imajo za lovce in to je njihov izplen. Tudi če sploh ne razumejo za kaj se gre in že težko nosijo papirje s sabo.

Kar je najlepše, masa jih je na vsak način hotela razstavljene CDje. Ne razumejo za kaj gre, a CD se tako lepo srebrno sveti. Ziher je kaj vreden... :D

Mislim, res. Srake.

cekr ::

S sejmom sem bil lani toliko razočaran, da se letos sploh nisem spomnil nanj.

No, ko Brane že omenja lovce na kataloge, imam pa jaz primer iz spomladanskega strokovnega sejma v Celju. Malo da ne tja vodijo celo otroke na vrvici iz vrtcev.
Prvič; na sejmu je zelo veliko obdelovalnih strojev in me prav zanima, kaj bi bilo, če bi nek otrok stegnil roko v kakšen obdelovalni stroj. Prfoksi in organizatorji zgleda nimajo pameti.
No, pa še o lovcih; ko sem si malo razgledoval okoli, sem opažal ljudi, ki so se prav grebli, kdo bo nabral več reklamnih vreč(zelo dragih). Marsikdo jih je imel tudi po več deset v roki. Pa dajmo ljudje, a res niamte drugega dela, kot nabirati kataloge in vrečke.
Potem pa še tisto kar pravi Brane. Celo parkirišče ob sejmu je bilo polno reklam in raznih katalogov.
Pri naši firmi smo se lani odločili, da se deli samo še vizitke in kdor bo zainteresiran bo že poklical in bo dobil željeni katalog po pošti ali pa si bo vso zadevo ogledal na internetu.
Enostavno izplen iz razdeljenih katalogov in reklam na naših sejmih enostavno ni takšen, da bi se jih sploh splačalo izdelovati.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ali3n ::

Men se tud zdi, da so sejmi bistveno premalo oglaševani v medijih... Celjski še, ostali pa...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zheegec ::

Da ne govorimo o krajah itd...

Lol, Brane2 - smo bili na sodobni elektroniki -- še kroglice od mišk so pri SIOLu ukradli :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Keyser Soze ::

kaj bi bilo, če bi nek otrok stegnil roko v kakšen obdelovalni stroj


Bi bil pa obdelan>:D


Drugače pa Brane2, mene so tvoje hostese dobesedno prestrašile, ko sem prišel izza vogala.
Preden sem dojel za kaj se gre sem že imel v rokah avtomatiko in elektroniko.

Sem se že ustrašil, da bo treba kaj plačat.:D

Drugače pa je neka horda ravno pred mano popadla prostor z nekimi masažnimi stoli. In mi je prodajalec direktno izpred nosu vzel prospekt: "Fantje kar skopirajte si!"

Pa sem ga malo grdo pogledal in sem dobil en izvod.

Izgleda da casual oblečenih ljudi niso jemali povsod resno. :\
OM, F, G!

Brane2 ::


Drugače pa Brane2, mene so tvoje hostese dobesedno prestrašile, ko sem prišel izza vogala.
Preden sem dojel za kaj se gre sem že imel v rokah avtomatiko in elektroniko.


Hehe. S tem smo imeli probleme, ja... :D

Folk je padal mimo in kar videl si, kako bi šavsnil revijo, ki smo jo DAJALI ZASTONJ. :D

Ko je miška odprla usta da bi rekla " Brezplačni izvod", so nekateri takoj odstopili tri korake in naredili velik lok okrog štanda.
Zanimivo pa je, da so isti nazaj grede očitno z užitkom šavsnili kak kos, ko kao nihče ni gledal...

Zanimivo a nadležno je bilo upazovati gore "umetnikov", ki so hoteli iz vseh na štandu narediti bebce v stilu "Poglejte mene, kako bom z obljubami o naročilu izpulil s štanda VSE številke !"

Saj bi jih še razumel, ČE JIH NE BI PONUJAL ZASTONJ- brez kakih pogojev !
Tip mi tam pred zbrano množico naklada kako ga revija (ki jo BTW lista narobe obrnjeno) silno zanima in se bo vsekakor naroču, samo če lahko poleg vseh revij pobere še vse CDje itd. :D :D

Zdaj razumem, kako se počutijo uradniki na banki, občini itd. Tolk so naveličani že vseh dialogov, da to ni res. VSe mentalne in verbalne fore so že slišali.
Glavno jim je, da stranka čimprej dobi kar želi in da se spelje. Ne nujno čimprej a s čimmanj zapleti.

Za stranko pa je vse to relativno novo. Čakala je na nekaj šalterjih in se ji zdi, da že vse ve o tematiki. "Smešnim" izpadom strank se na šalterju očitno smejijo že avtomatsko.

Ker" ima stranka vedno prav", je dober uradnik za šalterjem vedno pripravljen na mentalni *uk, "samo zaboga opravite to že enkrat in zaprite vrata za sabo"...

Nekako tako je videti deljenje revij na sejmu. Pri dvatisočti reviji rok že zdavnaj ne čutiš več, ust pa tudi ne. Iz srca si hvaležen stranki, ki vzame stvar in nima vprašanj. Ne vprašajte, kako je pri pettisoči.... :D

Marjan ::

Brane, in zakaj se ti potem sploh spača bit na štantu?

Brane2 ::

Meni osebno se splača, ker smo revija, ki se ukvarja z elektroniko. Revije sodelujejo s sejmi. S katerim drugim sejmom naj sodeluje revija za elektroniko ?

Poleg tega iamjo revije ponavadi nekoliko drugačen dogovor s sejmi in ne plačujejo ravno vsega. Tudi mi ne insistiramo na tem, da prodamo ravno vsak primerek, zato nam sejmi prav pridejo, da se malo razdelimo med ljudi. Tako zaradi nas (naročnine) kot zaradi oglaševalcev.

Razumem pa odločitev podjetij, ki proizvajajajo ali prodajajo druge izdelke. Zato pa jih letos (pa tudi lani) praktično sploh ni bilo na sejem.

msmiha ::

Mi smo šli z šolo na ta sejem. In to je res živa revščina kaj majo tukaj za pokazat. Kablšuhe pa razne konektorje in šalterje... lahko vidim v trgovini:\
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

alien-w ::

ali3n, mislim da so ti odgovorili na vprašanje. :D

Če še jest pristavim svojo. Šolarji, ki so prišli tja samo zato ker morajo in jih tematika ne zanima spljoh oziroma so tečni so popolna bedastoča. Raje bi videl da bi bilo pol manj ljudi pa da bi se lahko kot normalen, kulivirna človek pogovoril z ljudmi, ki prikazujejo svoj vsakdanji kruh. Tako na primer nisem mogel govoriti s kolegom iz nokie, ker je med pogovorom vlekel otrokom mobilnike iz rok, da bi mi lahko kaj pokazal in da mu zadevic ne bi pokradli, enako se je zgodilo še pri Gryphonu in nekaterih drugih podjetij.

Moram se pa zahvaliti samemu sebi, da sem se pravilno oblekel ko sem šel na sejem. Čim izgledaš malce bolj resen: v roki vihtiš dlančnik in fotoaparat ter svoje vizitke in nimaš torbe na hrbtu, ljudje rade volje stopijo k tebi in te malce povprašajo, če te kaj zanima glede njihovega programa. Tako sem prav dobro predebatiral nekaj stvari s hosteso na Mobitelovi stojnici (ki je bila letos skoraj neobiskana, saj niso kazali mobitelov), razstavljalcem hitachijevih super zverin (nameravam kupiti dober DVD predvajalnik) in še mnogimi drugimi, kjer je bilo precej manj prometa. Zelo mi je žal da tebe nisem srečal Brane2, bi lahko kakšno rekla. Verjetno te nisem srečal zato, ker je bila okoli tebe gruča otrok!?

flipflop ::

To je na vseh sejmih. Če hočeš da se bo kdo ukvarjal s tabo,pač je treba izgledati kot kak direktor. Če zgledaš malo bolj navadno,brez da nosiš v rokah ključe od bmw-ja,dlančnik,hud gsm,digitalca,pa notebooka,te ignorirajo ali se te pa čim hitreje skušajo znebiti. Problem je,ker včasih videz vara. Sam to je njihov problem,ne naš.:)

Brane2 ::

Mogoče pa ni (vedno) tako. Vsaj z moje strani štanda gledano.

Ko si enkrat na sejmu, te zanima vsaka stranka. Saj si dal težke denarje zato da si tam in valjda počneš vse, da svoj čas pametno izkoristiš.

Jasno je, da je pri nas sejem bolj tko in da folk ne gre s tremo na sejem ravno tebe gledat. Ljudje se odpravijo v mesto in spotoma skočijo še na sejem. Ali pa mogoče s sejmom zaključijo delovnik. Valjda ne moreš pričakovat od ljudi, da hodijo okrog v kravati. Pravzaprav se mi zdi kravata nasploh pederizem. Ni mi čisto jasno, kaj naj bi dokazovala. Da si jo znaš zavezat ? :\

Se pa dogaja, da pride na sejem masa zakompleksanega folka. Nimajo beliča v žepu in strah jih je, da se to vidi na zunaj. Prišli so na sejem, ker se jim zdi to "nobl" način da zažgejo tistega jurja in se sprehajajo okrog ter domnevajo, da ravno vsi razstavlajlci vsak trenutek bulijo ravno v njih in intenzivno premišljujejo o njihovih namenih. Ko jim kdo kaj ponudi, se jim dostikrat zazdi sumljivo podobno miloščini in dostikrat zaradi užaljenosti in strahu nesramno usekajo nazaj.

V bistvu pa se razstavljalci iz množice ljudi trudijo izluščiti in opaziti tiste tri posameznike, ki jih mogoče kaj res zanima in zaradi katerih so tudi prišli na sejem. Pa ne,da bodo tisti trije kupili robe toliko, da se bo sejem splačal. Še zdaleč ne. Le povprašali bodo kaj, mogoče kaj pohavlili ali dali razstavljalcu občutek, da ga že poznajo in za hip utišali pravo moro, ki razstavlajlcu že cel sejem bobni po glavi:

"Pa saj to ni res. Ziher sanjam. Koji *u*ac počnem tu ? ZAkaj nisem za ta denar na Havajih ? To ni res, da so me takole nategnili ! NEeeeeeeeeeeee !" :D

undefined ::

Ta sejem je prav vsako leto žalost, letos ni nobena izjema, je čist isto, kot vsakič. :)

Jeebs ::

Ker lolek je ocenjeval te miss? Ta druga je neprimerljivo lepša od ''kao'' miss. BTW, alien-w, kako si lohk pozabu na kej tazga?;( Če nebi vidu na slikah od NEST-a tvoje boljše tričetrtine bi te že nekam uvrstil. :D Sej ne, hecam se, pa upam da ni zamere.:D Ampak morm pa priznat, da je bla letos tud na MOS-u bolj suša z hostesami.;(( Prejšnje leto sm recimo pr Si.Mobilu na MOS-u vidu in se pogovarju z eno tako, k sm najprej rabu pol ure da sm k seb pršu. 8-O :D :D :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov članek: Vzpostavitev v celoti šifriranega sistema na Ubuntu Feisty

Oddelek: Novice / Nova vsebina
465481 (3838) poweroff
»

Članek: Video nadzor na slovenskih avtocestah

Oddelek: Novice / Nova vsebina
376249 (4795) radems
»

Pogovor z našo člankopisunko na Radiu Kranj

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
422248 (2248) CaqKa
»

Nov članek: Mozilla 1.4

Oddelek: Novice / Nova vsebina
192418 (2418) CaqKa
»

Nov članek: Folding@Home - zakaj in kako?

Oddelek: Novice / Nova vsebina
233149 (3149) DoloresJane

Več podobnih tem