» »

Athlon FX-53 še pred novim letom?

Athlon FX-53 še pred novim letom?

FX-51

vir: Amdmb.com
X-Bit Labs - Zopet malo špekulacij glede izida novih procesorjev. Kot verjetno že veste, bo AMD vsekakor moral odgovoriti na Intelove Pentiume 4 Extreme Edition, in to namerava storiti z Athlonom FX-53 v kombinaciji z dvokanalnim pomnilnikom. 940-pinski, 0,13 mikronski, na SoI zgrajeni in SSE2 podpirajoči procesor bo potreboval dve ploščici registriranega PC3200 pomnilnika za kar najhitrejše delovanje, a postavljajo se vprašanja, če bodo v tovarni v Dresdenu lahko zagotovili zadostno količino teh pošastkov. Klik!

16 komentarjev

swar ::

Ceno so pa pozabil oment?

AtaStrumf ::

...Athlonom 64 FX 2,4 GHz (3400+) ...

AMD Athlon 64 FX-i nimajo PR oznak ampak te nove še bolj konfuzne. Torej zadnji FX je bil 51 in je laufal pri 2.2 GHz, tako da bo novi FX53 laufal pri 2,4 GHZ, samo to ne bo 3400+ iz dveh razlogov:

1) FX ne uporablja PR oznak
2) Če bi že jih bi bil potem verjetno 3600+, ker Athlon 64 3200+ deluje pri 2.0 GHz, ta pa bo pri 2.4 GHz

Bi bilo fajn mal popravt novico, ker ob FX-u 53 bo verjetno res izšel tudi A64 3400+, samo bo laufal pri 2.2 GHz.

RisPo ::

swar bolš d je ne veš, ker boš dol padu, ziher ni nizka

BoLhCa ::

Ti proci so vsekakor zelo zanimivi in tudi poceni ne bodo! zanima me pa le kok dobr se bodo v praksi obnesli in pa ce jim bo cena takrat ze kaj pala...
...komi cakam de dobim ta proc pa eno maticno na test/revers....

lp

Brane2 ::

Jaz že počasi razmišljam o naročilu iz USA, ker cene tu so katastrofa. Bolj me zanimajo klasični Opteroni, tko da bi si ubodu eno ali še raje dve dual plati.

Ma kdo kak pameten naslov na to temo ? :)

kuglvinkl ::

Brane, kaj misliš štacuno?

Pricewatch.com, newegg.com.
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Ja, štacuno. Vse kar sem našel dosedaj (vključno z newegg) je premalo ceneje od denimo Mlacoma, da bi reskiral uvoz.

No ja, mogoče bo treba pač počakat na naslednjo generacijo CPUjev,a li pa enostavno nabavit plato pa par poceni 1.4GHz Opterončkov in nato nardit upgrade kdaj naslednje leto...

kuglvinkl ::

Opteroni gredo od 192$ (240) do 769$(246).

Med nama:primož je probal našo bazo z one way opteronom (samo testno okolje). Zadeva menda zverinsko leti v 64-bit. okolju z 64-bit. aplikacijio. >:D Pobaraj ga o tem.
Your focus determines your reallity

Brane2 ::

Sem že na usenetu v linux grupah dobil rezultate testov folka z dual in quad Opteroni. Folk je navdušen.

Zheegec ::

Včeraj, 6. novembra, je mesto Sunnyvale gostilo tiskovno konferenco polprevodniđkega giganta Advanced Micro Devices, kjer je ta razkril načrte za prihajajoče leto. Najbolj je podjetje presenetilo z izjavo, da se obrat v Dresdenu trenutno ţe nahaja v testni fazi proizvodnje 90nm jeder. To pomeni, da so izdelani ţe prvi delujoči prototipi San Diega, ki bo mnoţično proizvodnjo dočakal nekje sredi prihodnjega leta. Z devetdeset nm tehnologijo bomo ugledali novo strukturo jedra, ki bo sedaj devet plastna. Povrđino bodo tako zniţali na đe ne videnih 114 mm˛, kar bo navkljub 1152 kB predpomnilnika in integriranemu pomnilniđkemu kontrolerju občutno manj od trenutno najmanjđega jedra Palomino (128 mm˛).


ZA NOVICO ZAHVALA www.slo-comp.net, NOVICA JE PREKOPIRANA !!

Looks very good to me!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kuglvinkl ::

Your focus determines your reallity

podtalje ::

A mi lahko kdo pove, kaj je fora tega registriranega RAMa.
Do sedaj sem menil, da s tem mislijo ECC RAM, vendar sem se motil. :)

alien-w ::

ALIEN3001: kaj tebi dogaja?

AtaStrumf: oglej si izvirno novico pa še malce pobrskaj po netu za podobnimi novicami, pa boš videl, da ga vsi tako imenujejo.

krator ::

Fino. Ga grem jutre kupit, itak morem še po kruh stopit, pa ko bom že te v interšparu, lahko to zraven opravim.


:D :D :D :D :D :D :D

AtaStrumf ::

Evo ti copy/paste iz linkane novice na x-bit labs pa mi najdi tvojo kombinacijo ...storiti z Athlonom 64 FX 2,4 GHz (3400+) v kombinaciji ..., ker jaz je ne najdem. Zakaj? Ker taka stvar NE OBSTAJA. Da ti poenostavim: moralo bi pisati Athlon 64 FX-53 (2,4 GHz) (po frekvenci primerljivo z hipotetičnim Athlonom 64 3600+, ki seveda še ne obstaja)

Since our yesterday’s report titled “AMD Athlon 64 3400+ to Come in December?” about an upcoming 64-bit desktop CPU we have heard a number of claims coming from various sources about the Athlon FX-53 release before the end of the year. The information is unconfirmed, but looks logical enough.


According to rumours, AMD plans to respond to Intel’s actual release of the Pentium 4 Extreme Edition with the launch of yet another AMD Athlon 64 FX chip with dual-channel memory controller clocked at massive 2.40GHz.

The new AMD Athlon FX-53 processor presumably destined to come out next month will be packed in 940-pin package and will require a couple of registered PC3200 DIMM modules to show its real power. At 2.40GHz, the K8 architecture featuring large caches, powerful FPU and ALU units, efficient pipeline and micro architectural optimisations as well as SSE2 technology support would allow the microprocessor to be the most powerful CPU in the desktop market this year.

The launch of such exciting CPU would generally boost AMD’s processor-based systems sales during the holiday season, I believe. The only question is whether AMD is in a position to launch this chip in commercial quantities, or will have to wait until next quarter.

AMD’s Athlon 64 and 64 FX microprocessors are produced in Fab 30 based in Dresden, Germany using a 0.13 micron fabrication process with Silicon-on-Insulator technology originally developed by IBM to boost semiconductors’ performance efficiency. Due to a very complex design, AMD’s Athlon 64-series chips are not that good in terms of overclocking. As a consequence, 2.40GHz clock-speed may not be achievable in commercial quantities of the chips.

“We do not comment on rumour or speculation, and we do not talk about unannounced products,” an AMD official said today.

alien-w ::

Ja, vidim, kje sem storil napako. Se opravičujem, ker sem butal z glavo skozi zid. Bom popravil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[C] Sinhronizacija procesov

Oddelek: Programiranje
71037 (910) Cvenemir
»

Navidezni pomnilnik

Oddelek: Šola
133265 (2865) B & O
»

Vista in 2GB po aplikaciji

Oddelek: Operacijski sistemi
191862 (1572) r0b3rt
»

Pomnilnik v Windows: 1. del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
509377 (6961) Jst
»

Je več rama res bolje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
141833 (1833) Paramedic

Več podobnih tem