» »

Windows XP in AVI datoteke

Windows XP in AVI datoteke

Adrian's Rojak Pot - Se vam kdaj zgodi, da se vam Windowsi XP upočasnijo oziroma celo ubijejo explorerja, če odprete določene večje AVI datoteke? Brez ponovnega zagona pa teh datotek niti ni moč izbrisati in tako skoraj vedno sledi vnovični zagon. Vzrok je v iskanju kazala (indexa) za datoteko in če je sistem ne najde jo začne iskati po celotni datoteki, kar pa zaradi same velikosti le-te lahko traja zelo dolgo in še popolnoma obremeni procesor. Popravek sicer lahko najdemo na samih Microsoftovih straneh, a za njega dolpoteg boste morali Microsoft celo poklicati in se z njimi nekaj časa pogovarjati. Avtor kratkega članka na Adrian's Rojak Pot pa je našel enostavnejšo rešitev. Potrebnih je le nekaj sekund brskanja po registru in problema se boste rešili. Za navodila odklikajte semle.

18 komentarjev

Tr0n ::

Uff, to je pa ze staro.

Unable to Delete AVI Fix.

Open regedit and go to:
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.avi\shellex\PropertyHandler

Delete the value you find there.

HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\audio\ShellEx\ContextMenuHandlers\WMPAddToPlaylist
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\image\ShellEx\ContextMenuHandlers\ShellImagePreview
HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\video\shellex\ContextMenuHandlers\WMPAddToPlaylist

And so on.

Any entry in the ContextMenuHandler key will override whatever you try and do, there's no easy way of telling it you want a different default option.
This leaves us with deleting these keys as a final solution. As always, back up your registery before doing any changes.

Person ::

Stara fora...
Let's make something useful!

alien-w ::

Humm ... res? Ups, se opravičujem potem. No ja, morda bo pa se komu drugemo koristilo.

marS ::

kaj pa naj jaz rečem
k sploh tega ključa HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\ nimam 8-O
...no more heroes...
https://ilbis.com/

rekunius ::

Humm, lol - nisi edini :D oz. jaz to mam ampak dodano pa nimam nič, oz. tam kjer bi moral brisat nimam nil 8-O

AtaStrumf ::

Lahko zbrišeš tudi iz command prompta (Start--->Run--->cmd--->enter). Zaradi dolgi imen in presledkov pač napišeš prvih par črk*.avi in pa, pa nadležna corruptana avi datoteka. Samo prej moraš zapret explorerja!

Mobidick ::

Včasih se mi zgodi, da mi ne gre mape zbrisat (napiše, da je v uporabi). Spraznem jo lahko, ampak zbrisat pa ne gre (razen če zaženem na novo in jo zbrišem). Ima kdo rešitev za to?

lp
The future is digital!

hokuto ::

Avi-ji ze dolgo niso vec problem, resitev za problem, ki ga navaja Mobidick bi pa prisla prav ja. Vsake toliko casa XP-ji blokirajo kaksno mapo in ceprav ugasnes vse programe ter procese (ki niso nujni za delovanje sistema), Xp-ji se zmeraj javljajo, da je mapa v uporabi in je ni mogoce zbrisati. Reboot zaenkrat edini pomaga, kar je pa lahko seveda zelo neprirocno.

Freelancer ::

AVI slowdown fix

To correct the misbehavior in Windows XP, remove the following registry key.

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{87D62D94-71B3-4b9a-9489-5FE6850DC73E}\InProcServer32"

This will prevent Explorer from loading shmedia.dll in response to file property queries on these files. This will not effect your ability to play files, get file attributes, or even view thumbnails. I really think Microsoft is trying to make sure people only use mpeg


Tole pride prav tud v Win2k3 server.

lorenz ::

eh to pa skoraj ne morem verjeti da so taki problemi na tako prefektnem in dragem OS .
Ali bi bilo mozno da bi deinstaliral XP in potem instaliral samo update in patche in bi samo na tem leteli programi saj je za vsako stvar potreben pach. (he he just joking)

nobenih problemov z
http://xinehq.de/ - prvo xine lib potem pa xine ui.
http://packman.links2linux.de/?action=i... -isto samo so rpm.

mescaline9 ::

Mal brezveze se lahko komu zdi: Postajam že mal alerigečen na uporabo besede "samo" v kontekstu kot je tukaj uporabljena dvakrat (precej skupaj). Slogovno zlo slabo. Pa ne se jezit, just a notion za naslednja tipkanja. Res, ne zamert.

AtaStrumf ::

Jaz sem imel tudi probleme ko recimo nisem mogel zbrisat enga fajla, ki se je nekako slabo downloadal in sem že skor znoru k je bil skoz nekje v uporabi, ampak postopek kot sem ga opisal zgoraj je potem deloval (brez restartanja, samo explorer moraš zapret), zato ga lahko sprobate tudi drugi. Rabiš samo najbolj osnovno znanje DOS-a (CD, C:, DEL pa take) in gre brez težav.

Lahko pa probate še v safe mode (če slučajno kdo ne ve: F5 pritiskaš med zagonom in potem izbereš s seznama safe mode.)

alien-w ::

AtaStrumf: F8

AtaStrumf ::

F5 sigurno dela, F8 pa gre mogoče direkt v safe mode, medtem ko ti F5 ponudi meni za izbirat.

Person ::

Blokirane mape včasi deblokira, če daš Log off... pol pa spet Log on.
Let's make something useful!

tom13 ::

mislim, da je še zmer F8 :)

AtaStrumf ::

Ne mislit, probajte :D!

CaqKa ::

em.. andrej nam je pomagal že kdaj rešit takšen problem..
tistega z brisanjem map namreč :)
treba je namreč najt exe ki uporablja mapo: Kako ugotoviti kateri program že uporablja določeno video datoteko ??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu: Kako releasati DHCP IP nalsov?

Oddelek: Omrežja in internet
71759 (1277) MrStein
»

linux arch

Oddelek: Operacijski sistemi
414869 (3280) Ventil
»

Update SVN preko Apache (PHP)

Oddelek: Operacijski sistemi
5941 (883) Karlos
»

Ime Priimek v Ime_Priimek (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
554691 (3651) Doman

Več podobnih tem