» »

Kako ugotoviti kateri program že uporablja določeno video datoteko ??

Kako ugotoviti kateri program že uporablja določeno video datoteko ??

Matrix ::

Ko hočem odpreti IFO datoteko z DVDx-om se mi pojavi "error-da ne more odpreti AVIdatoteke,ker jo trenutno uporablja že nek drugi program.Isto datoteko sem en teden nazaj brez problema odpru z DVDx-om.Kako zdaj ugotovim kateri program jo uporablja,čeprav so vse aplikacije zaprte.Sem gledal v Task Manager-ju vendar tečejo samo neki procesi ala SYSTEM,WINXP..Help8-O

CaqKa ::

zaženi dvdx
zaženi taskmanagerja
killaj explorerja
ofnaj tvoj ifo fajl v dvdx
v taskmanagerju idi na file > new task (run) ter vpiši 'explorer' daj enter pa delaj naprej kot da ni blo nič :)

pa poišči stare teme na slotechu v katerih smo se ubadali z deletanjem datotek za katere winsi pravijo da jih ne morejo zbrisat ker jih nek proces uporablja... nekje med temi temami je postopek kak se preview od explorera izklopi.

datoteka + zbrisat >>> tole vrne slotech iskanje na tole temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

andrej ::

uporabi process explorer od www.sysinternals.com. on ti bo tocno napisal katere datoteke in registry kljuce ima kateri proces odprte. pa se kup drugih stvari...

CaqKa ::

o pozdravljen andrej :) hvala za tale nifty programček.. zadeva je zelo uporabna :)
sicer pa ponavadi explorer zaklene določene datoteke, tak da upam da mu bo moj predlog pomagal.

Matrix ::

THX Guys!!!!:)) :))
Ma Lurido!!!

andrej ::

ja cuden je tale explorer. v XP se mi zelo pogosto dogaja, da mi tako "zaklene" dolocene datoteke in jih ne morem zbrisat. Sem malo opazoval in sem ugotovil, da se to zgodi ce izberes datoteko in potem pritisnes Del. Ce pa izberes in potem desni klik in Delete pa vse spila ok... cudno...

CaqKa ::

jaz uporabljam shift+del
pa se glih tak zaklenejo včasih...
a ni tečno vsakič koš praznit?

andrej ::

saj se da kos disablat;)

CaqKa ::

kak že?

Predator ::

properties - jeziček global - izberi "do not move files to the recycle bin...."?

CaqKa ::

aja.. sem mislo da je kaka fora z registrom :)
tnx.

torej če je nek file zaklenjen ga zbrišeš preko desnega klika?

andrej ::

jop ce pa se to ne gre pa uporabim tisti progam pa je.

CaqKa ::

torej če je nek folder zaklenjen da ga ne moreš brisat in pri tem explorer venomer javlja da je acces denied je stvar sledeča.
ofnaš process explorer ki ga je andrej podal
se postaviš na explorer.exe in se ti v spodnjem oknu zlistajo stvari povezane z explorer.exe
klikneš na sivo "lajstno" z napisom "Name", s tem se ti elementi razporedijo po abecedi.
sedaj pa poskrolaš do tvojega željenega folderja ki je nedostopen.
po vsej verjetnosti bo ta folder odprt vsaj dvakrat, zato desno klikneš nanj ter daš "close handle" to narediš za vse folderje ki jih trenutno ne moreš izbrisat.
v process explorerju se bo handle pobarval rdeče ter čez nekaj časa izginil. sedaj lahko v explorerju pobrišeš/preimenuješ želen folder.

pa upam da sem pomagal
lp

andrej ::

obstaja se hitrejsi nacin: V process explorerju uporabis Ctrl + F, vpises ime direktorija ali datoteke in kliknes search ;) PE izpise vse procese, ki imajo handle ...

CaqKa ::

>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Noče "varno odstranit" zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
323552 (2838) mare4444
»

Internet Explorer auto run on startup

Oddelek: Pomoč in nasveti
8979 (746) amigo_no1
»

Virusi in druga svinarija

Oddelek: Pomoč in nasveti
324104 (3030) grofsi
»

Noče do konca izbrisati igre (asterix&obelix)

Oddelek: Operacijski sistemi
211427 (1202) RokDaKirba
»

Internet Explorer mi povzroča težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
241870 (1535) neres

Več podobnih tem