» »

nVidia GeForce 6800 Ultra (NV40) je tukaj

nVidia GeForce 6800 Ultra (NV40) je tukaj

AnandTech - Z enodnevno zamudo so se na spletu končno začeli pojavljati testi dolgo pričakovanega in precej kontraverznega nVidiinega grafičnega čipa, imenovanega NV40.

Veliko govoric, tako dobrih kot slabih, se je izkazalo za resničnih. Tako ima NV40 dejansko 16x1 arhitekturo in prav zares dosega 12.000 točk v 3D Marku 2003. Nekatere druge govorice, za katere smo si želeli, da ne bi bile res pa so se pravtako izkazale kot kruta realnost. Tako so morali za napajanje uporabiti kar 480-wattni napajalnik, z dvema neodvisnima molex priključkoma. Druga neprijetnost pa je hladilnik, ki tudi ni ravno, kako bi rekel, standarden, razen če za standard uporabite GeForce FX 5800 Ultra.

Da vam preveč ne pokvarim veselja ob branju testov, le še podatek, da GeForce 6800 Ultra, v trenutno najbolj vroči DX9 igri Far Cry, pri resoluciji 1280x1024, za 35 % prehiti dosedanjega prvaka Radeona 9800 XT. Pri višjih resolucijah in ob uporabi protiupogibanja in anizotropnega filtriranja pa za kar 59,5 % pusti za seboj vso konkurenco.

Več kot očitno je, da smo končno dobili nekaj konkretno novega in močnejšega, za obsežen seznam testov in bolj podrobne analize pa se obrnite na podano povezavo ali temo na našem forumu.

21 komentarjev

xabre ::

Nvidia: Its alive, alive, ha ha ha ha>:D

Jok3r ::

BooooooooMbbbbbbbbbA :D :D :D

Jebiveter ::

Hmm... kaj pa non-windows in OpenGL performance?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Primoz78 ::

Booooooombaaaaaa....po denarnici....grafikulja + en dober 480W napajalnik....;(( ;(( ;((

Lp Primoz

sidd ::

čaki eno leto, pa bo za odpad:D :D
ok, šala....al pa ne, kaj veš..jaz tak ne rabim tega8-)

Romčy ::

čakaj da pride atijeva ven, bo spet nvidija uha dol in kuča.:D

MI_KO ::

DVA MOLEXA IN 480W?!!!!

Pa kaj so nori al kaj? Jaz sem pa letos 350W enermaxa nabavo, pa celi srečen da mam zdaj par let mir! Pa saj je to računalnik in ne talilna peč! Še dve leti, pa bomo za računalnik rabli svojo varovalko, klimo ter slušalke. Mislim, meni gre to predaleč!!!

Primoz78 ::

Jaz gledam zdaj za nov PSU nabavit...pa se bojim da bom moral glavno varovalko v hisi menjat...:\ :\ :\

OZZY ::

Mi_ko. Se absolutno strinjam s tabo, da gre to predaleč. Vsako leto rabiš močnej napajalnik če nabavljaš novo grafo in pa procesor. Absolutno so stvari postale požrešne, proizvajalci pa ne najdejo neke rešitve, da bi to rešile. Čez dve leti bo pol stadard že 600W napajalc, čez pet pa kak 1000W. pa da boš mel doma en manjši reaktor, ki bo vse to napajal.

Kok bo poskoču račun za elektroko ko boš mel to grafo in računalnik prižgan 24/7. Pa že zdej je elektrika draga, kok bo šelem naslednje leto.

Drugač pa hud rezultat.
Go with the flow.

Dr_M ::

mislm, da bo zadeva bp delala tut s ksnim 350W napajalnikom visje kvalitete, 480W pa navajajo sam zato, ker vecina folka itak sam na cifre gleda, tko da za usak slucaj napisejo mal visjo cifro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

undefined ::

nVIDIA wins!

(This round.) 8-)

frenk ::

uni k majo dost dnarja za to kartico jim ne bo problem dat še za en 480W napajalnik za 10k ane:)

...še ati nej da vn kej tolk dobrga pol bomo pa izbral>:D

cewkit ::

pomoje ce bosh hotu igrat doom 3 spodobno je to prava grafikulja.

Rambo ::

Jaz sem s svojim GF Ti4200 čisto zadovoljen :)

Smorny ::

Očitno bomo morali začeti razmišljati kakih trofaznih industrijskih trafotih za PCje >:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

undefined ::

To me spominja na 3dfx čase, ko so se vsi zgražali nad "požresnostjo" V5. :))

PlayTheGame ::

Ja če bo šlo s temi zahtevami po wattih takole naprej, se bo recimo pri kaki NV60/NV70 najboljš v Krško preselt pa direkt na nuklearko priklopit. >:D >:D :D
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Dr_M ::

ja valda...pa lublanco zravn okna, pa par cevi za vodno hlajenje...sam mors met eno mrezo prej, da se ti ribe ne skuhajo v bloku....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Lepi rezultati a kaj ko je požrešna in najbrž ji bo treba zbrcat dol "standardno" hlajanje. Enim za zmanjšati akustično onesnaževanje drugim za boljše navijanje.
Sam bi bil najboj srečen z grafo ki ima 4x gf ti 4200 čipe sparjene z 256Mb a žal tega ne bodo naredili.
No pa počakajmo stica atija kaj on pravi...

ginekolog ::

WOW kaki stroj so napravili... vsaka jim dala...
Divers do it deeper.

PROTOTIP ::

480W? Še mal, pa bo nastal električni mrk, če boš prižgal računalnik :)) . Čim prej si nabavte agregate, če mislte to kupovat, ker bodo nuklearko zaprl. Če ne pa ščijte v Savo, da bo več toka od savskih elektarn.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATi X800 XT: Kraljeva vrnitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
535141 (5141) Dr_M
»

Pohitritev Maxtorjevih diskov

Oddelek: Novice / Diski
242035 (2035) SkyNet
»

AMD vam predstavlja Athlon64

Oddelek: Novice / Procesorji
172450 (2450) nodes
»

First Prescott processors not compatible with current motherboards?

Oddelek: Strojna oprema
9985 (894) PlayTheGame
»

Prescott, Canterwood in Springdale

Oddelek: Novice / Matične plošče
52020 (2020) keber

Več podobnih tem