» »

Sodoben in zmogljiv PC brez ventilatorjev - je to mogoče?

Sodoben in zmogljiv PC brez ventilatorjev - je to mogoče?

Slo-Tech - Do nedavnega sem bil prepričan, da ti dve lastnosti PC-ja ne gresta skupaj (seveda v okviru ljudskih cen). Normalno zmogljiv PC, ki bi deloval brez ventilatorjev (in brez vode), se pravi praktično neslišno, se zdi skoraj nemogoč. Tako ostanejo najglasnejše komponente v sistemu diski, enote CD/DVD in disketne enote! :)

Danes pa sem presenečen ugotovil, da je to mogoče. Sistem je lahko sestavljen na osnovi Intel Pentium 4 ali AMD Athlon 64 in hlajen izključno s pomočjo hladilnih reber, kombiniranih s tehnologijo heatpipe. Na nemški strani Deltatronic si lahko pogledate ta biser in komponente, iz katerih je sestavljen. Na voljo je tudi za nakup. Klik!

Potem ko sem se lotil raziskovanja te teme sem odkril, da tudi nam znani korejski Zalman ponuja zelo podobno rešitev - vendar seveda brez računalniških komponent. Cena: Deltatronic (brez komponent) 790 €, Zalman 1400 $.

21 komentarjev

Spc ::

Uf,
Zalman je skoraj 2x dražji 8-O

salesky ::

Ne gre mi v račun kako lahko rečeš da so cene 790€ in 1400€ ljudske cene brez komponent. :\

Hux ::

Ti si tak fukjen malo Uglee. Jaz nimam miljonov v zepu da bi se to splacalo kupit.
Jebes ohisje samo rebra in sraufe si te kupim.

||_^_|| ::

uff..za ta kes ze vapochilla dobis.

Tux_Lunix ::

sounds... quiet. si ga bos umislil? €750 || $1400 je pa res malo pretirano za normalnega (beri not g33k), domacega uporabnika. do takrat pa Zalman vents na pol obratov. glede cd pogonov... =/

d0rK ::

1. Hux mislm da mi nu treba rect da je fuknjen hudica ... Napisal je novico, kaj njega briga kok kesa mas ti ... Nekateri, ki zelijo neslisen sistem si to kupijo.

2. salesky pri zalmanu si namesto dolarjeu ti videl evre, in med dolarjem in evrom je velika razlika. Se vedno pa je res da je cena visoka.

3. Je pa res da je UGLEE malo zajebal k je reku ljudske cene ;].

4. Zalman je tooooooook lep ! :D Premisljujem da bi bil to moj naslednji sistem ce si ne kupm notebooka.

mojsterpeter ::

salesky, hux (neotesanec): ok cene niso ljudske, so pa zemeljske :) napisal sem da so cene ljudske ker si to lahko kupi vsakdo ki mu je tišina najpomembnejša..

ne moreš pa trditi tega za razne high-tech hladilne rešitve na osnovi najnovejših znanstvenih, spoznanj in raznih rešitev pri katerih je uporabljena vesoljska tehnologija.. - tisto pa niso ljudske cene

mislim da je to dovolj realistično gledano in zaradi tega še nisem fuknen

in če malo odpreš oči vidiš da marskido za pc zagoni 400 tisočakov obenem pa mu pc tuli in ropota da je joj..


noname: vapochill? :) to je traktor, jaz govorim o tihih računalniških sistemih..

in da, tudi zame je to drago pa kaj - še vseeno je lep dosežek praktično neslišen pc

pa lep dan!
ill communication

Dr_M ::

tisine boste mel dost, ko boste mrtvi.
tisina sux.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Macketina ::

Jaz pa mislim da ima to prihodnost.Kajti vsi, ki se ukvarjate/ukvarjamo s tisanjem racunalnika pozabljamo da imamo PRAKTICNO neslisen oz. SKORAJDA neslisen racunalnik.Kaksna je tisina zvemo ko ga ugasnemo in razlika je ocitna.

Drugace pa imajo na strani Deltatronic-a slike kako je hlajeno.Za napajalnik in diske je lepo poskrbljeno, podobne resitve se da ze kupiti,ceprov pasivno hlajeni napajalniki niso se razsirjeni.Toda ce pogledamo hlajenje graficne in CPUja potem postane hitro jasni da je bistveni del hlajenja oz. hladilnik kar ohisje.S procesorja vodi le povezava do ohisja, prav tako s graficne.Torej se ne da kupiti zgolj hladilnikov za cpu in grafo, mislim da tak sistem ne bi dolgo zivel>:D

lp
Macketina!

|SNap| ::

Mores tudi upostevat da tako ohisje kupis 1x in imas za lep cas. Ni ti treba nadgrajevat tako kot komponente. (razen ce ni glupo zasnovano ohisje)

Sicer pa se meni se vedno zdi bolj sexy resitev ohisje v drugo sobo dat (al pa v steno), pa je problem resen ... :>

madmitch ::

Glede na to, da heatpipes kar dobro poznam, se mi zdi samo ena cevka malo malo, drugače pa lepa stvar.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

AtaStrumf ::

Pol pa pride BTX pa ... >:D

CaqKa ::

jaz bi ta napajalnik kupil.. zgleda da ga siemens dela
ma kdo kaj več info?

mrTwelveTrees ::

predrago, škoda denarja

d0rK ::

LOL! Dej nej da prosim en temule mrTwelveTrees jurja al pa dva.

Ze par mescov opazujem ... Oz ko vidm vidim ... In kaj vidim?

Da je skoraj vsak .. Ampak res vsak post o ceni predmeta :].

Sori mudel ... Ampak mi je res smesn ... A mas ti k komentiras tm ze nastimane besede (predrago, se ne splaca, skoda dnarja, a vi sam dnar stran mecete ...) pa zberš? ;P

Dr_M ::

d0rK: enim ne dajejo starci kesa za comp...
sam clovk more bit ze res mal mentalno bolan, da bi vrgu tok dnarja za tako kisto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

Hm, MAli s.p. za ALU profile(Baker to že ni), bakrene bloke za procesor in grafo. Po DVA heatpipea na blok pa maš takšno ohišje. Meni se ne zdi nobena umetnost tole sestavit, če le poznaš nekoga, ki ima eno CNC mašino, da ti naredi custom bloke.
OM, F, G!

madmitch ::

Če se znajdeš in če si neizberčen, lahko tudi cevke dobiš za ceno poštnine
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

IceIceBaby ::

Do nedavnega sem bil prepričan, da ti dve lastnosti PC-ja ne gresta skupaj (seveda v okviru ljudskih cen).


To ste pa PC userji :) iMac in eMac delujeta brez ventilatorja (je not, ampak 95% časa je na tiho), in to za ceno, ki je dosti podobna podobno zmogljivim PCjem.

boogoo ::

mislim pa da bi bila boljša rešitev za to ceno kak laptop, ki so tudi tiho...

satan333 ::

Kako pa je hlajen napajalnik ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Little Valley D201GLY2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1078370 (5625) balocom
»

Comp do 800EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
715041 (3744) novinec09
»

PC do 550 €

Oddelek: Kaj kupiti
351700 (1011) damirez
»

preglasen računalnik - kaj storiti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91446 (1199) Bessie
»

Custom bakreni bloki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91457 (1230) antonija

Več podobnih tem