» »

preglasen računalnik - kaj storiti?

preglasen računalnik - kaj storiti?

386 ::

Pozdravljeni,

Sem starejsi pisarniski dec, ki o racunalnikih ne ve ravno veliko, zato bi prosil za pomoc, ce lahko.

V sosedovi trgovini so mi prodali P4 3 GHz z ohisjem za 5.000 SIT in napajalnikom (prepisujem z racuna) ATX P/4 650W/SILENT za 16.000 SIT (ko sem povprasal ima stvar baje 3 ventilatorje...), ki sta glasnejsa od laserskega printerja srednjega razreda. Racunalnik poslusam oz. potrebujem 8 do 9 ur dnevno zradi pisarniskega dela.

Ali mogoce kdo ve v cem je problem in kako bi se ga dalo odpraviti?

Lep pozdrav

add: malce sem popravil naslov, da bo bolj razumljiv
  • spremenil: gkovac ()

gkovac ::

sem starejši pisarniški dec
:D :D :D
dobra :)

torej... na tvojem mestu bi se prepričal, če vse te tri strašne ventilatorje res rabiš, oziroma kako se obnaša računalnik če jih odklopiš.

druga varijanta je, da kupiš drugo ohišje, ki bo bolje zvočno izolirano

in tretja varijanta je, da si omisliš vodno hlajenje, ki pa je popolnoma neslišno.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

DrBekunis ::

poglej če ima matična plošča možnost nastavitve vklapljanja in izklapljanja ventilatorjev pri določenih temperaturah.

Bessie ::

Predlagam da si kupiš napajalnik brez ventilatorja npr Yesico FL-550 TMS2, 550W in ohišje Yesico Open Air Midi-Tower sam imam Thermaltakov (je dražji od Yesica pša ne vem če je tudi boljši) napajalnik brez ventilatorjev, vendar nimam ustrznega ohišja (ko bo denar si bom verjetno omislil Yesica), ventilator na procesorju zna biti tudi glasen, sam sem zamenjal originalnega Intelovega z Arctic Cooling Freezer 4, po vsem tem se je izkazalo, da je najglasnejša in najbolj moteča komponenta trdi disk, ki ga mislim zamenjat ko bo denar. Grafične kartice znajo imeti tudi zelo glasen ventilator, sam sem izbral Gforce 5200 brez ventilatorja (ne igram igrer na računalniku).
V glavnem se probaj znebiti ventilatorjev vendar pa poskrbi za pravilno zračenje ohišja, da ti ne bojo komponente zakuhale. Veliko materijal dobiš pri enem od slovenskih prodajalcev, samo ne vem če lahko delam reklamo, malo pobrskaj po internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bessie ()

386 ::

Za Sulca:
torej... na tvojem mestu bi se prepričal, če vse te tri strašne ventilatorje res rabiš, oziroma kako se obnaša računalnik če jih odklopiš.

Sem odprl racunalnik; nasel naslednje: en ventilator na zadnjem delu, sem ga odklopil. Hrup ni bil nic manjsi.
Tisto o 3 ventilatorjih pa se je (kot to vidim sedaj) nanasalo na napajalnik, saj ima ta enega spredaj, zadaj in spodaj... in sem ugotovil, da ta napajalnik spusca oz. dela ta neznosni hrup.

druga varijanta je, da kupiš drugo ohišje, ki bo bolje zvočno izolirano

Imas kaksen predlog po cenovnih razredih?

ZA Bessie:
Yesico FL-550 TMS2, 550W ...
Nasel na spletu, ampak glede na ceno ... ne vem ... kako dolgo ga uporabljas in koliko casa na dan?

Yesico Open Air Midi-Tower
Pa izgleda v redu. A se vidi v ohisje na strani?

Za DrBekunis:
poglej če ima matična plošča možnost nastavitve vklapljanja in izklapljanja ventilatorjev ...
Baje nima (bom pa poiskal katera sploh je).

Fantje, hvala za te nasvete.

Bessie ::

Nimam Yesica ampak tegale http://www.teschke.de/heatpipes/News/co...

Thermaltake



uporabljam pa računalnik tudi po več ur brez problemov,dokler ne zamenjam ohišja imam gor še vedno en ventilator za odvajanje toplega zraka.

Pa še to izklopi trdi disk in poslušaj, kot sem že omenil, pri meni največ hrupa sedaj povzroča trdi disk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bessie ()

driver_x ::

Mene hrup tudi moti, zato sem kupil tih napajalnik (sicer ima ventilator, ampak se prilagaja potrebam tako da se ga sploh ne sliši), matično ploščo in grafično kartico (ne igram iger!) brez ventilatorja. Ohišje sem na notranji strani oblekel s protihrupno peno. Trdi disk sem namestil na gumijaste blažilce. Ventilatorje na ohišju pa sem nastavil na tako hitrost, da se jih ne sliši, obenem pa zagotavljajo dovolj velik pretok zraka skozi ohišje (zvočna zaščita je tudi dobra toplotna izolacija), da sistem deluje stabilno tudi pri polni obremenitvi. Ventilatorji na ohišju naj bodo čim večji, da že pri majhnih obratih ustvarijo dovolj velik pretok zraka. Veliko pripomorejo tudi kvalitetnejši ventilatorji s krogličnimi ležaji.
Za vse to je bilo potrebno kakšen teden skakanja po trgovinah (večinoma internetnih :)) ) in dela v domači delavnici.

gkovac ::

Torej... kaj si pogruntal? boš zamenjal napajalnik? ali kupil novo ohišje? jaz na žalost ne vem katerega vzemi ampak če greš v oddelek Kaj Kupiti boš sigurno našel kaj zase.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zheegec ::

Hja, ventilator na procesorju je prav gotovo tudi zelo glasen. Splačalo bi se kar menjati še to.

Pa ne preveč zaupati sosedovi trgovini, glede na to za kaj uporabljaš računalnik so ti prodali predrage stvari. 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bessie ::

Ena stran z uporabnimi nasveti The Silent pc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191932 (1682) wooted
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
171916 (1574) usavko
»

katero ohišje!

Oddelek: Kaj kupiti
362711 (1883) Svizec69
»

Nexus Real Silent ventilatorji se dobijo tudi pri nas

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
193690 (2910) bajker
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835326 (4238) mimax

Več podobnih tem