» »

Možganski predpomnilnik

Možganski predpomnilnik

Nature - Odkrili so področje v človeških možganih, veliko kot kovanec, kjer se dogaja simuliranje slik. Več tega lahko nek človek naenkrat obdeluje, bolj inteligenten je.

Presenečenje je, kako majhen del možganov je temu namenjen, da je pa model možgan s tem "še bolj računalniški", pa seveda ne.

Zanimivo je tudi to, da se za to stvar uporablja vizualni del možgan (pri zadnji steni lobanje). Po domače bi temu rekli, da možgani za inteligentno razmišljanje uporabljajo "video RAM".[8-)]

Nature.

Kaj vam nisem reku ...

19 komentarjev

Z-lot ::

Ekscelentno!
...zato se torej pri meni pojavljajo izbokline na zadnjem delu lobanje...

pivmik ::

Leto 2020 nVidia izda novo grafično kartico s podporo za umetno inteligenco- AI.
LP, Gregor GRE^

undefined ::

DDR3. ;)

Thomas ::

Nič 2020! F@H (očitno) že dela v (navadnem) RAMu tako, kakor mi v tistem "kovancu".

inteligenca=simulacija. Kaj če bi ... se vpraša izumitelj, posimulira cel kup situacij kakor jih ve in zna ... potem pa reče, da dobro bi bilo če ....

Important stuff!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nicnevem ::

moj skepticizem glede bližnje singularnosti izginja iz dneva v dan :D

Pepe ::

Kaj vam nisem reku ...

Res je reku si... ;)
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

PlayTheGame ::

Če mal fantaziram, najboljš bi blo če bi v prihodnosti naredil grafično, ki bi jo prklopil direkt na tisti del naših možganov alias "Video-ram" in hip hip strašni trik fotorealistična grafika je tu.:D >:D Bolj ko si inteligenten, več FPS-jev dosežeš.:D
(joke itak)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Jeebs ::

Your FPS is sooooooooo low!:D Kaj bo FPS nadomestil IQ?>:D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Dax ::

Novica?

A ni že 100 let znano, da je area striata primarno možgansko vidno polje?

Thomas ::

To je znano. Da je vidno polje še v "plazilčevih možganih". Kar ni bilo znano je to, da je tam very short term memory, kjer držimo v mislih stvari, s katerimi se ravno ukvarjamo.

Tam jih prevračamo in "vizualiziramo rešitve problemov." To pa ni dolgo znano.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Beernarrd ::

Zanimivo bi bilo glede tega preučiti preučiti sleporojenih. Kaj če imajo oni ram spravljen npr. v centru za sluh.
Ali pa pri živalih, a ga imajo psi v centru za voh..

undefined ::

> Tam jih prevračamo in "vizualiziramo rešitve problemov." To pa ni dolgo znano.

Jaka sila. ;)

Dax ::

Torej... zdej mi pa ene par stvari ni več jasno.

Imamo senzorni spomin, ki je omejen na primarna in sekundarna jedra pripadajočih čutov. V našem primeru je to primarno in sekundarno vidno polje v arei striati.
Potem je tu primarni spomin, ki je lociran v višjih centrih, hipokampusu, uncusu in amigdaloidnih jedrih in na koncu še trajni spomin.

Ti govoriš najbrž o optičnem senzornem spominu, ampak to je znano že nekaj časa.

Thomas ::

Če hočeš vedeti bolj natančno, preberi link.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Myth ::

Hmm... vem da obujam staro temo. Ampak zanima me, če lahko kdo novico kopira? Ker ni na volj več na tistem linku. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Thomas ::

Bolj ko gledam ... bolj se mi zdi čudno. Vse bolj se mi zdi, da sem morda (spet!) nasedel reviji Nature.

Bomo spremljali zadeve naprej!

BigWhale ::

Jaz sem pa ze hotel rect, da smo to novico ze imeli :P

nicnevem ::

:)

...sam je zanimivo, kako relativno malo folka si jo je ogledalo...Kot da nobenga ne zanimajo možganske skrivnosti...hm... ;)
overcomingbias.com -- transhumanizem.org -- singinst.org

Roadkill ::

Ne vem čisto kako, ampak se spomnim novic pred to in za to, to sem pa spregledal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znanstveniki prevedli možgansko aktivnost v govor

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
65538 (3476) RatedR
»

Uporaba pametnih telefonov preoblikuje za tip zadolžen del možganov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
129322 (6908) boolsheat
»

Stres povzroča skrčenje možganov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
95330 (4189) para!
»

Šimpanzi pametnejši od ljudi?

Oddelek: Loža
272790 (2224) Tarzan
»

ali res uporabljamo samo 10% možgan? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11412580 (9410) WarpedGone

Več podobnih tem