» »

Rich Green: nepreklicno zapuščam Sun

Rich Green: nepreklicno zapuščam Sun

The Register - Podpredsednik Sunovega oddelka za razvojne platforme Rich Green je odstopil. S tem se je pridružil več kot trem tisočim odpuščenim v prejšnjem tednu, ko je Sun objavil zgubo že dvanajsto četrtletje zapored.

Njegov odhod je seveda posledica nedavnega dogovora o sodelovanju z Microsoftom, ki je vključeval tudi izdatno finančno injekcijo Sunu. Green je bil vsa leta eden glavnih promotorjev Jave in je, med drugim, kot ključna priča nastopal v procesu proti Microsoftu. Dogovor z Microsoftom je očitno prevelik zalogaj za njegov ponos (pa ne samo njegov, saj naj ne bi bil edini, ki se je odločil za tak korak). Klik do izvorne novice.

Kot zanimivost si oglejte še kratko zgodbico, ki je nastala že več kot eno leto nazaj.

24 komentarjev

NoUse4AName ::

eh, pomojem dobra stvar. Zaradi taksnih ljudi je Sun ravno v skripcih. Ker se jim zdi pod njihovo castjo, da bi sodelovali z drugimi konkurencnimi podjetji.

CCfly ::

eh, pomojem dobra stvar. Zaradi taksnih ljudi je Sun ravno v skripcih. Ker se jim zdi pod njihovo castjo, da bi sodelovali z drugimi konkurencnimi podjetji.

Tako kot se jim je obrestovalo sodelovanje pri Javi ? Je res tako težko verjeti da etika in čast še obstajata ? Ali pa je pomemben samo še keš ?

PS: jaz bi rekel da je Sun v škripcih, ker so spali na lovorikah.

ghaefb ::

Izgleda da je res pomemben le še keš :(
Tip je prav naredil, svaka mu čast.

BigWhale ::

Sun ima probleme zarad drugih stvari... Sedaj bodo dobili nekaj denarja od Microsofta, nekaj bodo sort of sodelovali, MS bo pa gnal svoj .net naprej..

... IBM z svojim OS/2 in MS sta tudi sodelovala... ... doker se ni pokazalo, da MS dela NTje... :)

NoUse4AName ::

etika in cast? daj prosim. Ker bojo zdaj res sli v pekel, ker so se pobotali z MSjem.

CCfly ::

Etika in čast sta osebnostna cilja. Pekel nima tukaj kaj početi.

minmax ::

dva baljunčka so oreščki za microsoft, oziroma dobra naložba.

tipu pač to ni všeč in je šel ... itak mu verjetno ne bo težko najt službe, tako da zanjga se ni treba bat. tudi ni pretiran idealist, ker v bistvu nič ne raskira s tem, ko zapusti sun... ne gre za neko strašno dejanje. skoraj bolj za sun kot za njega (... ker zgleda da vsi skačejo iz potapljajoče ladje)

IMHO lahko sun dolgoročno se reši predvsem če uspe naredit dober poslovni model na podlagi starofficea in drugih desktop solutionov.. kar bo pa svinjsko težko, ker ga bodo morali res ogromno prodat ob zastonj konkurenci: OO... druga varianta je da popolnoma oklestijo firmo in ohranijo le še nekaj najbolj on-the-edge server platform ...

java je kul. .net je šel še naprej od jave in kaže da bo še bolj kul. ampak oba imata ene par osnovnih fellerjev in .net ima tudi glavni feller : windows.forms

undefined ::

> Izgleda da je res pomemben le še keš

No shit.

Ti bi mogoče delal v službi brez plače?

CCfly ::

le še keš

A ti moram res označit ?

undefined ::

> le še keš

> A ti moram res označit ?

A ti še za kaj drugega nameravaš delat kot "le za keš"?

Jasno, da le za keš. S kešom si potem kupiš hrano, avto, plačaš stanovanje, račune in ostale stvari. Zato se dela.

Če ne delaš za keš, delaš zastonj in dejansko za druge. Taki ljudje pa ne obstajajo na tem planetu. Razen seveda študentov, kateri živijo na račun staršev in potem zapišejo kakšno vrstico kode za programje Linuxa in že mislijo, da so neki hudi dobrodelneži, Microsoft pa njihov zatiralec. :))

minmax ::

the_man: lahko maš še tako dobro plačo, ampak če imaš šefa ki ti neizmerno teži, ali pa katastrofalne delovne pogoje, ali pa katastrofalen urnik dela ... boš mogoče vseeno dal odpoved

skratka... job je nekaj pri čemur nekaj vložiš in nekaj dobiš. vsaka stvar je takšna. ven dobiš denar, vložit moraš pa sebe. 1/3 lajfa daš najboljšemu ponudniku (kot bi rekel Jani Kovačič)... in veliko ljudi je, ki za to, da bi imeli malček bolj lagoden job raje grejo na kakšno manj zahtevno delovno mesto... prašaj kakega, ki je že infarkt doživel in se je malce zamislil nad lajfom...

no, tale Green ne dvomim, da je že zdavnaj miljonar in mu sam job verjetno ni existencialna potreba... zato tudi ne žrtvuje veliko s tem ko gre. ni nek junak, sam očitno ima velik ego :) ... a uporavičeno ali ne.. to pa ne vem

ghaefb ::

IceMan pa kaj ti misliš da opensource programerji niso plačani :P

mrTwelveTrees ::

kr nej gre, pa nej mulo kuha...

TheJack ::

Delavec za tekočim trakom dela le za keš. Ali pa tisti z McJobom.

CCfly ::

Če ne delaš za keš, delaš zastonj in dejansko za druge. Taki ljudje pa ne obstajajo na tem planetu. Razen seveda študentov, kateri živijo na račun staršev in potem zapišejo kakšno vrstico kode za programje Linuxa in že mislijo, da so neki hudi dobrodelneži, Microsoft pa njihov zatiralec.

Mislim da ti je minmax zelo lepo razložil zadevo. Tisto o nekem hudem dobrodelnežu je pa zraslo na tvojem zeljniku, zato prosim frustracije stresaj na koga drugega.

undefined ::

Kar je povedal minmax nič ne izpodbija dejstva, katerega sem podal jaz. Kar je povedal on, je res, kar sem povedal jaz, pa tudi. Vsak dela za denar, nihče ne dela za kaj drugega. Delamo zato, da preživimo, drugače bi raje ležali na plaži in srkali koktejl (vsaj jaz, za vas "pridne zamorce" pa ne vem). 8-)

kopernik ::

Toda, pri različnih službah (ki so različno plačane) ni nujno, da izbereš tisto, ki je najbolje plačana.

CCfly ::

Nikoli nisem spodbijal dejstva da delamo za denar. Moj argument je bil o etiki in časti. In ker se strinjaš da ima minmax prav in se jaz strinjam da imaš tudi ti prav, je to to.

TheJack ::

Bill Gates recimo sploh ne dela za keš. Po mojem bi delal v Microsoftu še naprej, pa če mu od sedajle ne plačajo niti centa več. Ker če bi hotel le ležati na plaži in srkati koktejle, bi to lahko počel brez večjih težav. Pa gotovo ni edini tak. Človek pač nekaj mora početi v življenju, drugače je prazen in nesrečen.

Poldi112 ::

Tocno tako. Denar je postranska zadeva. Jaz sem sel iz 1300sit/h na 700sit/h. Sem sicer rahlo materialno reven, a se splaca.

roko22 ::

In dokler bomo delali za denar, dokler bo denar glavna vrednota življenja in dokler bo živel takšen monetarni sistem kot sedaj, do takrat bomo neizbežno drveli v propad. Mi trpljenja miljarde ljudi zarad podhranjenosti ne vidimo. Ena velika razlika je med odprto in zaprto kodo, odprto se piše predvsem s "srcem" in pod nikakršnim pritiskom, na drugi strani se zaprta piše ponavadi pod pritiskom (šefa, države, ...) in zaradi denarja. Razlika v programih ki so napisani v odprti in zaprti kodi je dokaj velika. Lep primer je Linux proti Windowsih oz. obratno. Kot vidiš so počasi ljudje začeli malo razmišljati in vidijo, da vse ni glih v denarju. Važen je tudi pristop do ljudi, do programov in pomoči. Dolgoročno gledano, bo pomoje Microsoft končal tako nekako kot Jerovšek, če ne bo spremenil politike. Iz osebnih izkušenj ti lahko povem, da sem občutil veselje, ko sem imel prvič pri roki distribucijo Linuxa, ki sem si jo lahko namestil zastonj, kjer sem lahko našel informacije takoj ko sem jih potreboval, kjer sem imel možnost izbire, kjer sem na internetu našel brez kakršnega koli truda in crackou nove programe. Vso pridobljeno znanje sem bil tudi takoj pripravljen deliti. Z veseljem se danes pogovarjam z nekom o novih stvareh, ki jih ponuja linux, o skriptah, o programih, o serverjih, kako bi rešil to in ono zadevo, kje lahko najdem pomoč. Vse znanje sem takoj pripravljen deliti. Če pa nekdo od mene zahteva najprej nek denar, in da potem vidim, da vse glih ne dela tako kot bi pričakoval, da pri iskanju pomoči za določeno stvar naletim na skupino ljudi, ki zahteva od mene nevem kakšne podpise, mi postavlja pogoje, me gleda grdo takoj ko omenim, da pač nisem imel denarja za nakup windowsou ker sem pač še en šolarček, potem nej se pa po domače povedano ... gonijo u kurac. Važen je pristop in odprtost ljudi. Denar dela ljudi zaprte in jih stiska v kot, kjer iščejo uteho za svoje strahove. Skoraj me ni presenetilo, ko sem nekje prebral, da je Bill Gates kupil kar vso sosesko, ker želi vse sam zase, ker hoče imeti zasebnost in mir. :\ Osebno mislim, da ga je pošteno strah tega, kar mu neizbežno prihaja nasproti. Nekaj drugega kot denar, neka druga vrednota kot denar. In to je odprta koda, napisana s srcem in veseljem, ter ne z zategnenostjo in drkanjem u glavo.

Želim vam lep dan še naprej.

minmax ::

heh.. na koncu bi dodal le še to, kar sta že slon in sadež povedala o repu... in bi bilo dobro povedat tudi o odprti kodi:

Tko so rekl fantje,
zdej si pa naš.
evo ti roka,
evo ti glaž

zdej, ko pa nisi več naš gost
naj ti povemo še eno skrivnost

morš najprej vedt v čemu je stvar
rep je muzka in v muzki je dnar

sej veste v letu 00 je reku
pr tem je pa mislu nule na čeku

check it out...


Skratka... mogoče je tud pri repu bilo tko na začetku da ga je folk delal iz veselja in iz sebe. ... mislite da imajo spoti na MTV še kakšno vezo z repom?
ampak na svetu je še vedno veliko reperjev ki delajo zato ker jim je kul.

... isto bo z odprto kodo
(je pa res da si večina reperjev želi bit bogatih in slavnih. vsaj slednje pri odprti koti morda ni tako izpostavljeno)

undefined ::

Kdor dela, dela za denar, to je jasno že vsakemu s kančkom intelekta. Seveda vsak rad dela v prijaznem okolju in delo, ki ga veseli, drugače se sploh ne splača delati za denar, ki je naše esentialno sredstvo za preživetje. Odprto kodo lahko pišejo še takšni ljubitelji, toda če jo ne bodo pisali za komercialno podjetje, bodo tudi propadli v svojem cilju, saj ne bodo iz tega iztržili dovolj sredstev za preživetje. Drugo pa je tudi vseznano dejstvo, da je koda, čeprav zaprta, pisana od največjega monopolista tudi najlažje uporabna, najbolj efektivna in najmanj časovno potratna. Kar pa je marsikomu pri svojem delu zelo pomembno, če potrebuje določen program kot orodje.

CCfly ::

Drugo pa je tudi vseznano dejstvo, da je koda, čeprav zaprta, pisana od največjega monopolista tudi najlažje uporabna, najbolj efektivna in najmanj časovno potratna.

Kakor za koga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaloge diskov na starih ravneh, dobički in cene rekordni

Oddelek: Novice / Ostale najave
369795 (7315) dexterboy
»

Škotska policija se vrača k Microsoftu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
434258 (2915) Thomas
»

Po IBM-u še Sun...

Oddelek: Novice / Procesorji
162435 (2435) mh8759a
»

IT forenziki dokazali obtoženčevo nedolžnost

Oddelek: Novice / Diski
212645 (2645) flipflop
»

Microsoftu ne bo potrebno prilagati Jave

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
202193 (2193) noraguta

Več podobnih tem