» »

Izdan Slackware 10.0

Izdan Slackware 10.0

Slackware - Danes je svet pretresla novica, da ena od najstarejših linux distribucij še vedno brca. Avtorji Slackwara so poslali v svet novo stabilno različico Slackware 10.0. Glavne novosti so X.org 6.7.0., najnovejše jedro, KDE 3.2.3, GNOME 2.6.1 ter GCC 3.3.4.

Za prenos lahko uporabite bittorrent.

11 komentarjev

BigWhale ::

Lepo je videt prehode na X.org... :)

fridgider ::

že dl :D čeprou se da pa tud nadgradit verzijo 9.1 ...
www.odprtakoda.com

MasterMind ::

Kdaj sm jst že presedlal na X.org :D

Matri[X] ::

Ima Slackware mogoce kaksen kewl packet manager kot naprimer emerge ali apt-get?

Sims ::

swaret, slapt-get ...

Jebiveter ::

Uf, da vidimo kako bo to kej delalo... Se mi zdi, da bom jest pocakal se malo na verzijo 10.1, ker zna met prehod na 2.6 porodne krce...
"If ain't broken don't fix it!" Zaekrat 9.1 deluje v redu, mogoce bom to sprobal za workstation v sluzbi 8-)
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

64202 ::

kernel 2.4.26 je default, 2.6.7 je pa optional. laufam current, pa dela b.p., as always :)

union ::

Slack pride z 2.4.26 in 2.6.7 kerneli tako da lahko ostanes na 2.24 dokler 2.6 ne bo stable
glede na to da slack ima politiko da cim manj patcha sploh ni problema ce gres na kernel.org in od tam zdljas nov kernel in pol uporabs magari od slacka .config (vendar pazi da za 2.6 kernele uporabis od 2.6 config in ne 2.4, ter obratno).

Kar se pa packet manegerjev tice jih je kar nekaj, native so pa installpkg, removepkg, ugradepkg, ter pkgtool. da recimo upgrejdas iz slacka 9.1 na 10 mountas cd na recimo /mnt/cdrom in pol nardis upgradepkg --install-new /mnt/cdrom/slackware/*/*.tgz

S tem da se ti zna zaj pri xih ker slackwere ti pac ne remova paketov sam od sebe, tako da je dobro da njaprej odstranes xfree86 pakete, ker drugace bos mel oboje xfreex86 in xorg. Sicer to ni kriza xorg bo se vedno delal, sam useen je dobr popucat.

HTH
Union

ghaefb ::

Praviš 2.6 kernel še ni stable !?
Od kod ti pa to... 2.6.7 je zelo stable kernel za moje pojme

union ::

2.6 je dovol stable za desktop in za nekatere streznike, vendar bom raje pocakal preden bom kr vse sreznike migreral na 2.6, se ce bi sel danes nov sreznik postavljat (recimo kaksno bazo ali pa sambo , nekaj kar ima pomebne podatke) bi ornk razmislu ce bi uporabu 2.6 . Glede na to da se 2.7 se vedno ni branchal pa ocitno tudi dosti kernel developerjev misli tako. In ce pogledas kaj vse se dodaja se vedno 2.6 ki (spremebe memory manegmenta itd.) to po mojem ni cist stable.

Ne me narobe razumet 2.6 je zakon , dela super, osebno tudi se nism mel tezav z njemu, in vsakemu brez zadrzkov priporocam da ga uporablja za desktop in testera na serverjih, ampak dokler gre razvoj 2.6ke tako hitro naprej in vsebuje toliko spremeb ga na streznike ne mislm dajat.

To je seveda samo moje skromno mnenje.

ghaefb ::

Ja saj... imaš prav. Nisem razmišljal v tej smeri - za strežnike tud pomojem še ni popolnoma stable.
Bo pa, upam da kmalu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux na SCSI diskih

Oddelek: Operacijski sistemi
121518 (1294) civic_
»

Linux namestitev z disket

Oddelek: Operacijski sistemi
101111 (922) thor984
»

Poplava novih distribucij Linuxa

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
132798 (2798) 64202
»

Linux slackware

Oddelek: Operacijski sistemi
21953 (769) mohha53
»

Ker linux za domačo uporabo in ker za server... ?

Oddelek: Operacijski sistemi
161487 (1156) moj_nick

Več podobnih tem