» »

Urban legends!

Urban legends!

STASI ::

Preprosto,povejte katere poznate!?
:D :D

Primer:
Če daš v mikrovalovko kovinsko žlico da jo raznese!0:)
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Brane2 ::

Ena mojih priljubljenih:

ROCKET CAR

Stvar je dokaz, da se Ameri znajo zabavat, čeprav nikoli brez explozivnih pripomočkov... :D

BTW: Avtor pojasnila je znana osebnost Open Source worlda, torej ni ravno katerikoli anonymous...
On the journey of life, I chose the psycho path.

cortez ::

če daš žarnico v kozarec vode, v kozarec pa vodo in to daš v mikrovalovno. Žarnica zasveti:D

Keyser Soze ::

Kaj, s ste včeraj gledali Brainiac?

Jaz vem, da je rjavi selotejp najbolj "sticky". Bolj kot ličarski ali navadni prozorni.:)

P.S.: Na Vivi. Včeraj zvečer.:P

Zgodovina sprememb…

mare_ ::

Jaz pa vem, da ko bo naslednjič Krka poplavila Novo mesto, da me računalniški monitor ne bo rešil... ;)

Keyser Soze: Kje (na katerem programu) pa to gledaš?

bmen ::

braniac je na vivi

dobra pa sta še mithbusters na discoveryju


poptavek naslova
... B ...

nicnevem ::

Ljudje uporabljamo le 10% možganov...

...tisti ta zeloo brihtni pa 11% :)

Tic ::

Baje 1%...

Oz vsaka novejša raziskava, ki je, je stevlika manjsa. Nekoč bodo ugotovili, da mislimo z podaljšano hrbtenjačo ali celo medmožgani.
persona civitas ;>

nicnevem ::

...upam da zgornji post ni mišljen resno. Tisto o 10% _je urbana legenda_ (neverjetno koliko ljudi ji je nasedlo, in ji še) , ki je povsem v nasprotju z sodobnimi nevroznanostmo...

Tic ::

Seveda ;)
persona civitas ;>

Matek ::

Ko spustiš vodo iz umivalnika, je smer vrtinca, ki nastane nad odtokom, različna na južni in severni polobli zaradi coriolisove sile.

Ta je dobra :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Eschelon ::

Mato: O smeri vrtinca nisem čisto prepričan, da je to legenda. Bi znala obstajat (sicer šibka) statistična korelacija med pozicijo na polobli in smerjo vrtinca. 0:) (seveda le, če bi imeli dovolj velik umivalnik (in simetričen), dovolj dolgo(visoko) odtočno cev in bi odprli odtok dovolj hitro in bi z odpiranjem ne povzročili občutnih motenj v odtekanju vode.) :P
Vedeti, razumeti, znati.

CaqKa ::

linux je bolj varen od windowsov

danielka84 ::

moja mama pa zna spect strudl.

|Luka| ::

Še mal kosti za glodat (vir MythBusters:D )

Tek ali hoja po dežju - kdo je bolj moker?
Spomin zlatih ribic - le 3 sekunde?
Maširanje vojakov čez most - se lahko poruši zaradi resonance?
Manjša poraba goriva - z odprtimi okni al z klimo?
...

LP Luka

Shybby ::

bol moker tisti ko lavfa
za ribico nevem
vojaki lahko porušijo most - sem neko odajo gledo
manjša poraba z klimo!

za klimo nisem najbolj ziher tak da povej kaj je prav !

Balandeque ::

Štriglca zleze v uho in prepiči bobnič. :)
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

BigWhale ::

> Ko spustiš vodo iz umivalnika, je smer vrtinca, ki nastane nad odtokom,
> različna na južni in severni polobli zaradi coriolisove sile.

Probaj stokrat, pa bos videl kam se vrti voda...

Pri meni v smeri urinega kazalca. Vedno.

Matek ::

BigWhale, zagotavljam ti, da je to vseeno urbana legenda.

Coriolisova sila seveda ima vpliv na smer tega vrtinca, to je že Eschelon povedal in tega jaz nisem imel namena zanikati.

Dejstvo pa je, da je ta vpliv samo teoretičen, približno tak, kot ga imaš ti na požar, če pljuneš v ogenj. Obstaja kopica drugih dejavnikov, ki vplivajo na smer vrtinca, predvsem velikost in oblika umivalnika/korita/kadi/tuš kabine itd. Če se v tvojem umivalniku vedno ustvari vrtinec, ki se vrti v smeri urinega kazalca, to še ne pomeni, da je za to kriva Coriolisova sila ali tvoj položaj na zemlji.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Matek ::

Aja, zakaj je bolj moker tisti, ki laufa?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Eschelon ::

Načeloma bo bolj moker tisti, ki gre bolj počasi. Če predpostaviš konstanten, vertikalno padajoč dež, je količina dežja, ki pade na vertikalno površino enaka ne glede na hitrost premikanja. Je pa ralika v količini dežja, ki pade na horizontalno površino. Vsekakor bo bolj moker tisti, ki bo šel na dež, tam stal pri miru kako uro in šele po tem šel naprej. Seveda dež ne pada konstantno in vertikalno (pa tudi njegova prostorska porazdelitev ni homogena), temveč se njegove lastnosti spreminjajo s časom (tako je ponavadi smotrno zbežati nekam na suho, ko začno padati prve kaplje - razen, če seveda ne predvidevamo, da bo dež prej nehal, preden bomo prispeli v zavetje - v tem primeru, se najbolj splača počakati na mestu in šele nato nekam iti.)

P.S.: Glede Coriolisa ima Mato 99% prav. Efekt je zelo majhen v primerjavi z vsemi ostalimi faktorji in merljiv pravzaprav le ob previdnem postavljanju eksperimenta (nekako tako, kot sem zgoraj opisal:P)
Vedeti, razumeti, znati.

BigWhale ::

Legenda gor ali dol, ampak nikoli voda ni sla v nasprotno smer... Kaj je pa na juzni polobli, pa ne vem, se nisem bil tam. ;)

nodrim ::

pri laufanju po dežju je tako, da ko tečeš pobiraš precej več kapljic tudi po svoji celotni sprednji površini, ker pobiraš še tiste, ki bi sicer padle na tla, če bi stal na miru ... una dva mitbusterja sta tko nardila in stehtala obleko in je bla pri teku težja ... torej bolj mokra ...

sta pa res imela konstanten dež .. pač umeten ... tak, da v resnici se morš sam odločit kaj boš in kako ...

glede vrtinca sm pa dolgo nazaj gledal eno oddajo, ko so bli v Afriki v nekem mestu, kjer gre ekvator čez sredino mesta ...pa so vzel en lavor z luknjo in šli recimo 100 m severno od ekvatorja in je šel vrtinec v eno smer in so šli 100 m južno od ekvatorja in je šel vrtinec v drugo smer ... pol so se še igral neki s sencami opoldne pa to ...

tak, da sm jst od takrat naprej čist verjel v to ... je pa res, da sem bil tam nekje med 1. in 3. razredom po moje in ne vem kako resna je bila oddaja ...

Tic ::

Jaz sem bil v bljizini ekvatorja, pa se voda ni vrtela.
persona civitas ;>

Damjan Jagar ::

Tudi jaz sem dolgo nazaj gledal eno oddajo. Na eni strani v desno, na drugi strani v levi na sredi ekvatorja pa brez vrtinca. Se mi zdi... že dolgo nazaj je tega :))
http://jagar.si

CaqKa ::

Maširanje vojakov čez most - se lahko poruši zaradi resonance?


DA

nodrim ::

itak :D samo je odvisno od mostu ...

Nagi Bator ::

Okrog vrtenja vode na eni in drugi strani ekvatorja! Videl isto oddajo , tudi ze dalec nazaj in je tako kot so omenili zgornji! Pri meni doma se zmeraj vrti v isto smer. Na vseh odtokih.
Pa da se vrzem kost:

Ko se ti kolca nekdo misli nate :O

]Fusion[ ::

Legend:
Prehladiš se če si premalo oblečen.

Je res?
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

largie ::

glede vrtenja vode, ziher se spomnite epizode simpsonovih, Bart vs Australia. bo že nekaj na tem :D.

meni se nikoli ne kolca, me naj to skrbi? ;(

da bi se prehladil če si premalo oblečen mislim da ne drži, a ni prehlad virusna bolezen?

username ::

Legend:
Prehladiš se če si premalo oblečen.

Je res?
Je res.

Sicer ne toliko od samega mraza, ampak zaradi bakterij, ki so že v telesu. Izpostavljanje mrazu jim olajša delo/oslabi imunski sistem ali nekaj takega.

Če bi bilo telo brez večjega števila bakterij, tudi pohajanje po mrazu ali v mokrih oblekah na prepihu ne povzroči prehlada (so znanstveno preverili). Problem je le v tem, da so bakterije vedno okoli nas in je težko ves čas dosegati, da jih ne bilo v telesu...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Tear_DR0P ::

Heh, dobra je ta da če moški je ananas ma njegova sperma okus po ananasu :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

PersonaRudis ::

Kaj pa tisto, da je večina praha ki se nabira v stanovanju v bistvu odmrla človeška koža.:D

freserovski ::

Na slo-techu bi lahko dali anketo : V katero stran se vrti voda v vaš odtok :D ?
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Mamaplata ::

Heh, dobra je ta da če moški je ananas ma njegova sperma okus po ananasu :)



A je že kera poskusila :D

Glede prehlada ,zakaj se poleti ne prehladiš ,če si nekje na hladnem
no vsaj jaz se še nisem.

Viro ::

uno za prah nam je prfoksa rekla da ga je baje 80% od ns oz. nasih odmrlih celic... :D

BlazP ::

Se ena urbana:
Pri treningu se mascobe spreminjajo v misicno maso

Phil ::

Glede prehlada ,zakaj se poleti ne prehladiš ,če si nekje na hladnem

Ker poleti hladno pomeni 10C, pozimi pa -10C. Biti dalj časa na -10C pa že lahko pomeni oslabitev telesa do te mere da stakneš prehlad.
LP

]Fusion[ ::

"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

]Fusion[ ::

ta je dobra: Perverzni disney
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

STASI ::

Ta je ena boljših o AIDS-u!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Avenger ::

O teku in hoji se mi zdi zelo zanimivo, samo bi bilo po mojem potrebno izračunat, kje je tista meja, pri katerem načinu si bolj moker. Če imaš 1 kilometer dolgo progo in jo recimo, pretečeš točno v 0 sekundah, po vertikalni površini telesa pobereš vse kapljice, ki so v tem trenutku na poti. Če recimo hodiš 3 ure, boš pobral, pač vemo kaj, torej, zanimivo bi blo vedet, te detajle.. no, pol tud urbane legende ne bi blo več, tist o teži obleke se mi pa ne zdi dovolj prepričljivo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thomas ::

Correct, Avenger!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

Kar se ananasa tiče mam znanko, ki trdi da ni res (je probala), se pa pozna če tip pije alkohol. Potem mu sperma smrdi, pa še dobra ni.
Njenga imena vam pa ne zaupam, ker je edina v Sloveniji s tem imenom :=)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

STASI ::

Tole z annanasom je gotovo od presnove človeka, pa kdaj in koliko ga spiješ.
Tule maš malce več na to temo!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Tear_DR0P ::

Heh danes sem slišal še za eno, v katero sem zelo dolgo celo verjel.
V bazenih so kemikalije, ki spremenijo barvo, če lulaš v vodo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Mr_Globus ::

Kaj ni to res? Mislim vsaj sošolec mi je to pred kratkim reku in se mi zdi tako absurdno da bi blo še res >:D

cryptozaver ::

Ja, sam med svicom in scalnico ni dost razlike!

PersonaRudis ::

Njenga imena vam pa ne zaupam, ker je edina v Sloveniji s tem imenom :=)

Se ji ime začenja na... F?:D

Bob Rock ::

Lasje in nohti rastejo se po smrti cloveka (tut js sn dolg verjel to :8) )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpliv vrtenja Zemlje na tek

Oddelek: Loža
81796 (1321) guest #44
»

"Točkovni" vrtinec

Oddelek: Znanost in tehnologija
402835 (2121) Thomas
»

Vodno hlajeni nogometaši

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
183248 (2221) ;-)
»

Aerodinamika (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
847084 (5986) Boeing
»

blodnja 01. za fizike.

Oddelek: Loža
121768 (1426) Boeing

Več podobnih tem