» »

Novi winsi

Novi winsi

Maxtor ::

Zanima me, če kateri ve, ali bo izdan tudi kakšen naslednjik Windowsa ME, ali pa kakšna izbolšana različica windowsa ME, kot je bil npr. w98 SE.

LP

srale ::

kaj pa če je to win xp??men se zdi da je..mal brez smisla bi bilo sedajle izdati popravek ter čez 2-3 mesece izdat naslednjo verzijo..

andrej ::

Naslednji OS, ki ga bo izdal Microsoft bo Windows XP - 25. oktobra 2001.

Ta OS bo zdruzil Windows 9x linijo z Windows NT/2000 linijo. Torej, dobili bomo sistem, ki bo nazaj kompatibilen s programi in igrami kot Windows 9x, in stabilen kot Windows NT/2000. Drugace pa je Windows ME zadnja verzija Win 9x sistemov. Tukaj je konec poti...
Tehnicno gledano bodo Windows XP Windows 2000 + nekaj dodatkov za kompatibilnost za razne igre + nekaj novosti...
Win 9x sistemi pa so mrtvi... koncno

Paramedic ::

Aleluja!Finally...>:DČeprav js se zdej mal hecam z Mandrake 8.0 0:)
End transmission.

zlickon ::

:O:O

Monster ::

:8):8):8):8)
Ka zaboga...

Maxtor ::

Monster bi zgleda rad postal gnoj:P. Ali je še kdo za to, da se mu dodeli ta časten naslov?

SpiDEr8 ::

JEST!!!!! :P
Fear Is Mind Killer! The Fear Has Come!

Elemen_T ::

andrej: A ni bilo govora da XP ne bodo imeli vgrajenega mpeg dekoderja? Posledico naj potem MP3ji nebi delali?
To je zadosten razlog da si XPjev nebi nalozil...seveda ce je resnicen?

Tr0n ::

Uff, se vec je razlogov, da si nebom nalozil WinXP (Win2k).

tejo ::

Jest si pa bom naložil WinXP. Ampak samo zaradi tega, da ga bom preizkusil, če je dober. Če ne bo dober, pa bom iz njega "pokradel" vse nove uporabne stvari in jih prenesel v Win2k...

andrej ::

Elemen_T: Tukaj se vidi kaj lahko govorice na raznih spletnih straneh naredijo... V enem stavku -> to NI res.
Celotna zgodba pa gre takole:
Kot veste MP3 ni ravno javna lastnina in MS bi moral placat licence, ce bi hotel v XP-je dodat ENKODER. V beta verzijah so tako imeli 56k MP3 enkoder, vendar samo da so lahko stestirali svojo plug-in tehnologijo. V bistvu lahko kdorkoli napise nek plug-in za WMP8 in tako doda podporu kaksnemu formatu. MP3 je bil notri samo, da so to lahko stestirali.
No, zdaj so to stestirali in so tisti testni MP3 enkoder plug-in odstranili, in tukaj se je potem zacela pesem po medijih, ki so tak stvar samo se napihovali.
Koncna zgodba je ta:
- XP ne bodo meli vgrajenega modula, ki bi omogocal kodiranje V MP3.
- WMP8 brez problema igra MP3-je. Tudi ostali programi delajo.

Kar manjka WMP8 je le enkodiranje MP3-jev. Glede na to, da do sedaj nihce ni uporabljal WMP v ta namen to niti ni problem. V bistvu majo tak svoj WMA format, ki je po kvaliteti kao boljsi in je seveda njihov namen, da bolj forsirajo njihov sistem...

TrOn: torej razloga, da nebi prisel na XP-je ni!:D

tejo: zadev kar tako ne mores pokrast in jih prenest v w2k.

Loki ::

Če ne bo dober, pa bom iz njega "pokradel" vse nove uporabne stvari in jih prenesel v Win2k...


Hehe in kako nameravas to narediti?
Copy and paste??:D:D

Andrej in ostali
A je WMA res boljsi od MP3?
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

V teoriji je tako, da WMA pri 64 k doseze kvaliteto CD-ja, pri 48k near-CD. V testih, ki so jih naredili sta WMA in MP3 dalec pred RealAudio, WMA pa je kao boljsi od MP3 glede kvalitete- velikost datoteke. WMA je pri 64k kot MP3 pri 128k.
To potrjujejo testi od MS (logicno :D) in neodvistnih ustanov, ljubiteljev, itd...

v google.com vpisi WMA vs. MP3 in dobil bos nekaj zanimivih linkov. Med drugim tudi http://www.3dsoundsurge.com/ubb/Forum3/...

Mogoce se ena zanimivost s podrocja video. WM Video 8, MS format za video, bi naj bil 2 do 3 generacije pred MPEG4 (piratski hack MS MPEG4 je znan kot DivX) in pri 500 k doseze skoraj kvaliteto DVD, pri 250k pa VHS kvaliteto. To pomeni, da laik razlike ne opazi, "strokovnjaki", ki pa vedo kaj morajo gledat pa razliko opazijo od blizu.

Industrija ima se posebej "rada" MS formate, zaradi tega, ker podpirajo zascito avtorkih pravic.

Bom pa sam se naredino nekaj testov z novo verzijo 8.

tejo ::

Take stvari sem že delal in jih bo še naprej. Pa če se vi in Bill Gates na glavo obrnete!

BTW: Tista zaščita z aktivacijsko kodo v WinXP je za en k****!

andrej ::

1. povej kak bo dobil Personal Firewall iz XP v w2k?
2. kaj bos naredil z Remote Desktop funkcionalnostjo?
3. kaj pa novi Start meni in podpora za skine?

Ce ze mislis vse v w2k dat pol je boljse, da kar XP-je uporabljas? Hm, zakaj jih pa ne????

Aktivacija? Hm, a mas mogoce delovni crack za build 2505?

ABX ::

Tejo: pejdi spat!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

tejo ::

Men se pač slučajno da po registru rofkat, pa sistemske datoteke kopirat in podobno...

andrej ::

no, ko bos naredo vse tri omenjene zadeve, ki sem jih prej nastel in bodo delale brez problema na vecih masinah potem se javi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bo Windows Media Photo izrinil JPEG? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12110833 (8071) BigWhale
»

mp3 kvaliteta

Oddelek: Zvok in slika
242180 (1725) Air_Borne
»

M$ monopolist ?

Oddelek: Loža
341574 (1184) TESKAn
»

Mp3, mp3pro,...

Oddelek: Zvok in slika
222168 (1688) Air_Borne
»

Novi MP3

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
112105 (2105) andrej

Več podobnih tem