» »

win2k modem sharing

win2k modem sharing

Reso ::

Jzst sem sharu modem v win2k, na racunalniku k ga mam tut kot server za podatke...
Zdej pa po log file-ih ugotavlam da se mi vsakih 15 min. connecta na internet in se mi po 1min. odconnecta. Odconnecta se mi zato ker je nastavlen da ce 1 min. nc ne dela da se odconnecta. Ce ma kdo kaksno idejo zakaj se to dogaja bi mu bil res hvalezen...:\

andrej ::

to se dogaja ker nekdo hoce imet dostop do neta. recimo ce mas mail aplikacijo nastavljeno, da vsakih 15 minut pogleda ce mas posto bo vsakih 15 minut vzpostavljena zveza... Malo poglej programe kaj delajo...

OrlyTM ::

Svetujem da izklopiš on demand dialing .... jest mam tut dve mašine tko na net connectane in mi je tut skoz neki težil icq, sm to izklopi in ni blema ... pač ročno connectaš na mašini kjer je modem in potlej druga mašina lepo dela z inetom, ko končaš, morš pa itak odklopit na serverju

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

andrej ::

OrlyTM ma prav. On demand dialing ti lahko povzroca same tezave - oz. ostali programi, ki hocejo dostopat do neta. Manualno konektat pa se tudi ni tak tezko...

miranpozar ::

Ce je v mrezi tudi WindowsME, lahko to povzroca njegova "Automatic Update" funkcija. Izklopi jo.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Yurko ::

Sam sem naredi tako kot je povedal OrlyTM. Samo da se mi po nekaj dneh ni več dalo hoditi od enga do drugega PCja, pa sem si nainštaliral VNC, ki deluje podobno kot PcAnywhere, svoj PC uporabljam kot terminal za strežnik, ampak samo da se konektam in seveda na koncu tudi odkonektam z neta, surfam pa normalno brez uporabe terminala. Program je free, je zelo osnoven, ni pa najboljši. Ampak sprehajam se pa več ne!

Lp, Yurko

andrej ::

VNC je cool, se posebej ker imas source in si lahko razne stvari prilagodis - recimo autentifikacijo, kjer uporabis svoje algoritme...


drugace pa bo mel whistler to stvar ze vgrajeno:D



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista se bo nalagala hitreje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12511301 (8381) ripmork
»

Red hat požel še eno zmago Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
747165 (6072) Daedalus
»

Win2k - obcasen 1-2 sekunden freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
341284 (1047) plizzzzzz
»

windows xp uporabnost

Oddelek: Operacijski sistemi
211370 (1063) zlickon
»

WINDOWS 2000

Oddelek: Programska oprema
11856 (746) element

Več podobnih tem