» »

S temperaturami v računalu je neki hudo narobe!

S temperaturami v računalu je neki hudo narobe!

pviran3 ::

Pozdravljni

Temperature so naslednje:


Temp proca je prenizka, tem plate se sploh ne premakne in je skoz ista, aux sploh nevem, kaj je to in se tut ne premakne, kar se mi zdi realno je edin temperatura diska, ki ni glih pregret in se segreje do 40'C

Tem sobe je 19.3'C in mašina laufa neobremenjena

Ali se da to kak popravt in kako bi učinkovito zmeru temperaturo v škatki?

Nič ni bilo in ni navito

Temp proca je kazala všasih 40'C+, sedaj jih samo še 15-30, ko je pod 100% obreminitvijo

imam zračno hlajenje original ventilatorja

Na servisu pa so mo rekl, da mam pač tak kul ventilator - norci;(
LP
  • zavaroval slike: Predator ()

pviran3 ::

Aja, pa še podatki o kompu:
P4 2,4Ghz 533
gigabyte ga8ipe1000pro1.0
maxtor 120gb ata133
radeon 9200 series

imam vse gonilnike originalne in mi iste številke tut v biosu piše

Tut bios je nadgrajen

denalom ::

to maš verjetno program EVEREST...mel sem enakega in sem opazo da program ne kaže dobrih temperatur...zato raje poglej kake so v BIOSu...ker program laže..
"Kako se je Bill Gates domislil imena za firmo ?" "Preveril je svoj penis: Micro & Soft . . ."

pviran3 ::

Bios kaže isto, temperature gledam pa v easytune od gigabyta

pviran3 ::

evo, še fotka:

Eddy ::

Poskusi resetirat bios.
Vzem baterijo vn za nekaj minutk.
www.ekwaterblocks.com

pviran3 ::

Sem poskusil, ne pomaga

tiborrr ::

Heh, da nimas ti kje onega Thermaltakeovega kulerja z 80W peltierjem, potem so temperature realne 0:) Nevem, kako ti plata odcitava temperaturo - on dye ali iz socket diode?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

celada ::

a si kej bios nadgrejeval?

dxx ::

Ponavad to reši update BIOS-a

pviran3 ::

Bios imam najnovejši,(Sem ga nadgrajeval vsakič ko je kakšen nov prišel (iz f6-f11)) nimam nonenih senzorjev na plačkah ampak je vse v plati. Ventilator sem pa nov kupu pol leta nazaj in je bil 3000sit in nemorem rečt, da je to vzrok. (pa sem mel tut pred nakupom nizke temperature)

Vse skupi se je zgodilo lansko leto poleti, ko je bilo zunaj vroče,(v rač:40+) čez noč pa se je zunaj shladilo in temp je padla na zdejšno raven(15+). Vendar se poleti ni več pobrala:D (te temperature so v stanju brez obremenitve procesorja)

Ko ga prižgem, kaže 5-7'C, med igrami pa 30-32'C. To pomeni, da razliko v temperaturi odčitava pravilno, le začetno vrednost ima narobe nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

pviran3 ::

Pa ker norc je temo premaknil v hlajenje in modifikacije!?;( :(

humanoid ::

Poberi najnovejši BIOS. OK, vem da ga imaš, amapk pojdi na net in ga še 1× pober dol.

Fleshaj BIOS. Izberi, da ti pobriše DMI Pool Data. Ne vem točno kako piše not, samo izberi, da ti ob zagonu novo ustvari oz. Naj ti ne shrani podatkov not. To se bo zgodilo samo 1× in sicer ob prvem zagonu ti bo to ponovno naredil, potem pa bo delovalo zopet na default.

Poglej ali je boljše.

Če še ni dobro:
Poglej, da ti kje kakšna žica ali kaj ne leži v kišti, da se dotika plošče, poglej na spodnji strani, kjer je plošča prišraufana na pladenj, da ni tam kaj not padlo in da ni stika kovina-plošča, da plošča res leži samo na nosilcih.

BTW. Priporočam, da zbrišeš ET4 in si namestiš ali ET5 gor ali pa nič. Namesti MBM5 in iz seznama izberi tvojo ploščo, če je ni not briši.

Za vsak slučaj obišči page od gigabyte (tw.giga-byte.com) in najdi tvojo ploščo ter poglej pod FAQ da ni kakšnih napak, poglej BIOS info kaj so napisali, morda je kakšna napaka.

LP

pviran3 ::

Sem vse pogledu, in ševedno ne dela!

DMI Pool Data nevem, kje se ga resetira

Sem pa itak že bios resetiru in ni nič pomagalo

pviran3 ::

Sem tut tist pobrisov pa ni nič boljše.

Mam pač univezaln problem.
Pač nebom navijov in ni panike

Hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAPAKA: pri zagonu igre

Oddelek: Pomoč in nasveti
10915 (617) monchika
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474657 (2799) kitara8
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Oddelek: Programska oprema
311879 (1593) Al-Ni
»

Lastniki MB Gigabyte Ga7-N400 Pro2

Oddelek: Strojna oprema
121167 (945) humanoid

Več podobnih tem