» »

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Problem pri inštalaciji Windowsov xp na novo!

Al-Ni ::

Pozdravljeni!

Imam problem pri instaliranju Windowsov Xp na novo.

Postopek ki ga opravim:

Najprej izberem da boota iz Cd-ja...
To potrdim pred začetkom z katerokoli tipko...

1.)Odpre se Cd s programom in napiše:
To set up win xp now express Enter (imaš še možnost Repair ali quit)
-IZBEREM ENTER

2.)iZBEREM F8 da se strinjam z pogoji itd...

3.) Pritisnem D za izbirs particije...

4.)Izberem particijo ki je izbrisana in dam INstall z tipko ENTER. torej izberem možnost:
TO SET UP THE WIN O THE SELECT ITEM

5.) Nato izberem:
Format the partition using ntfs file system

Potem formatira, nato dela: creating list of files to copied in jih kopira.

6.) Ko konča napiše:
When computer will restart will the setup continue...

Potem se restarta...ponovno zažene in se celi postopek ponovi...spet moram potrdit da boota iz Cd-ja....in vse na novo...to sem naredila 10x krat ....pa vedno isto...

ZAKAJ? kaj delam narobe? Prosim za pomoč. Nikakor ne morem prit iz te prve faze.

Najlepša hvala!

McMallar ::

Po rebootu ne štartaj s CD-ja ampak z diska. Ne stiskaj nobene tipke ampak pusti naj se samo štarta.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

gofra ::

...ali še bolje, takoj po restartu pojdi v BIOS (ponavadi tipka Delete, Tab ipd..) in tam omogoči naj bo first boot device trdi disk in ne CD, kakor sumim, da je sedaj...

OmegaBlue ::

Ali pa daj CD ven ko rebootas.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tilen ::

Ali pa se lazje - CD daj ven medtem ko ti reboota.

edit: Ahh, Omy ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Daedalus ::

Al pa pusti inštalacijo nekomu, ki ve kaj dela. In zna angleško:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Al-Ni ::

Sem poizkusila.
Piše verifying dmi pool data pa se nikamor ne premakne?zakaj?

Imam jih več na izbiro v biosu...
hdd0
hdd1
hdd2
hdd3

kaj naj izberem?

5er--> ::

hdd0
(če pa slučajno ne gre pa še druge probaj po vrsti... pokvarit ne moreš nič)

Daedalus ::

Daj napiši malo, kak računalnik maš - matična plošča, procesor, disk... Drugače zna biti problem ugibat, kaj je narobe. Prvič nalagaš winse gor al so že bli kdaj prej naloženi? Če so bli - keri?

Pa za tvoj stop error si preberi malo tele linke.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Al-Ni ::

verifying dmi pool data piše pa se nikamor ne premakne....
kako dolgo bi naj to trajalo?več kot minuto?

še kaka možnost?

Al-Ni ::

Nalagam ponovn, bili so gor xp pro te tudi sedaj nalagam.

računalnik:
plata: abit nf7s
512mbRama
procesor:amd athlon xp 1700+
disk Segate 2x 80Gb

LoneWolf ::

Windows ocitno ne more naredit hard diska bootable. Ali imas v BIOSu vklopljeno anti-virus opcijo (manj verjetno), ali pa je trdi disk nepravilno nastavljen (CHS naslavljanje namesto LBA). Windows zahtevajo LBA na vecjih diskih, sicer so problemi naredit disk bootable.
Pred formatiranjem disk v BIOSu prestavi na LBA in preveri anti-virus opcijo, pa bo.

Al-Ni ::

anti virus imam disable

Tisto druga sem pa zdaj oba diska nastavila na LBA. Bila sta na Auto.

LoneWolf ::

Auto ponavadi rezultira v CHS... Videno tole ze parkrat na 80GB diskih.
Zdaj bi moralo it - se enkrat pozeni instalacijo s CDja, pusti mu, da naredi particije in formatira, naslednjic se morajo Winsi normalno pognat z diska (CD pa le vzemi prej ven, oz. nastavi v BIOSu, da se boota z diska prej kot iz CDja).

Al-Ni ::

Piše verifying dmi pool data pa se nikamor ne premakne?zakaj?

Al-Ni ::

Se mi je pa zgodilo tudi tole ko sem začela s tem:

na začetku sem imela :

disk1
c: windowsi
d:multimedia

disk2
e: mp3
f:----

Particijo kjer so bili windowsi sem sformatirala in jo je vrglo kar na E in ni več C...
Bi bilo lahko to kaj narobe?

LoneWolf ::

Ce imas na disku obstojece podatke in jih hoces ohranit, prestavi disk nazaj na CHS (ali Auto) in najprej backupiraj vse skupaj preden karkoli caras naprej. Prehod CHS-LBA spremeni naslavljanje diska - particije, ki so bile prej gor, ne bodo vec delale!
Disk, na katerem bodo Winsi, bo moral bit na LBA. Teoreticno *lahko* dela tudi na CHS, ce imas sreco in se stevilke poklopijo, ampak moje izkusnje na 80 GB diskih vkljucujejo reformatiranje celega diska pod LBA, preden je delalo. Drugi disk ni bistven, lahko ostane na CHS, itak ne bo bootable, se pa vseeno priporoca LBA.

Za bootanje pa najprej spravi zadevo nazaj v stanje, da bo spet sposobna bootat s CDja. Verjetno so ti zdaj po nasvetih zgoraj nastavili tako, da se najprej proba boota s hard diska in tam stekne, do CDja pa sploh ne pride. V BIOSu nastavi, da se najprej boota s CDja, dokler Windows instalacija ne uredi hard diska v stanje, da se bo sposoben pravilno bootat.

Al-Ni ::

Tole z particijami se mi je zgodilo že čisto na začetku ko še nisem nič prestavljala na LBA.

vse sem naredila po navodilih še vedno piše verifying dmi pool data pa se nikamor ne premakne?zakaj?

Al-Ni ::

še nekaj kar je morda pomembno:

Disk na katerega hočem instalirat windowse je razdeljen na dve particiji . Na enem so bili WINDOWSI na drugi ostalo(glazba,filmi..itd) Sformatirala sem le particojo kjer so bili windowsi, druga je ostala nedotaknjena. Od takrat naprej mi je naredilo da je particija kamor bi rada instalirala windowse kot druga particija (ne več kot prva) in ima oznako E.
Drugo particijo pa je naredilo kot prvo particijo in ima oznako C. (na njej imam kar nekaj stvari)

LoneWolf ::

Teli diski so pocasi ze prevec FUBAR, da bi se ugibalo takole na daljavo in na pamet.

Si originalno C particijo samo formatirala, ali dejansko brisala particijo in jo ustvarila na novo? Verjetno drugo, sicer ne bi slo premetavat crk pogonov. Ce drugo, ali je nova particija oznacena kot aktivna? Preveris lahko z FDISK, najdes ga na kaksni boot disketi.

Pri DMI pool data obicajno stekne, ce poskusa od nekje bootat, kjer zgleda, da bi lahko, ampak ne more. Verjetno se vedno poskusa s trdega diska. V BIOSu vrzi ven vse boot devices, samo CD pusti kot prvo boot napravo, ostale vse na none. Bootat bi se moral normalno, ce imas pri roki kaksno sistemsko boot disketo.
Drugi disk lahko zaenkrat mirno odklopis ali izklopis v BIOSu, da ne dela guzve se s svojim boot sektorjem in partcijami. Zaenkrat rabis videt samo dve particiji, tvojo na novo formatirano in aktivno particijo kot crko C, in obstojeco "multimedia" kot D, ce je po vsem tem packanju se v enem kosu...

Al-Ni ::

Sem le formatirala in nič drugega.
Nisem prestavljala črk. So se same. Ne gre jih prestavljat.

Particija kot prva je zdaj C (multimedia) tisti, na katerega želim instalirat windowse pa E.
In kot drugi.

LoneWolf ::

Potem je "multimedia" verjetno oznacena kot aktivna particija in je zdaj "C", "D" je prva particija na drugem disku (verjetno "mp3"), "E" pa zdaj tvoja na novo formatirana particija. A tole drzi?
Ce lahko gledas crke, potem lahko bootas. Bootas iz boot diskete? Imas gor FDISK? Kaj pravi FDISK o particijah na prvem disku? Kaksno je zaporedje in katera particija je oznacena kot aktivna?

Al-Ni ::

A te lahko prosim da prebereš še 1x moj prvi post in mi glede na vse ostalo svetuješ kaj naj naredim sedaj?
Se mi zdi da se ne razumemo več najbolj vse skupaj...

Prosim...hvala!

Al-Ni ::

drži!

kako se pride do fdiska?

Imam le win cd instalacijski, disketnika nimam. tako da bootam iz cd-ja-

LoneWolf ::

OK, bootanje s CDja potem zdaj gre.
Ko bootas XPje s CDja, te med instalacijo povprasa nekaj okoli recovery opcije - pri Welcome to Setup stisnes R, ce me spomin sluzi. V Recovery Console lahko pozenes fdisk.
Ce tvoja windows particija ni oznacena kot aktivna oz. je kot aktivna oznacena "multimedia", potem popravi oznako in restartaj.

LoneWolf ::

Hm, popravek, ce v Recovery Console ni FDISKa (probaj vseeno), so na voljo drugi ukazi - Diskpart, fixmbr, fixboot, map, bootcfg... Ce imas moznost staknit FDISK, probaj raje s tem, je bolj friendly...

Al-Ni ::

FDISKA ni noter...

Imam recimo Diskpart. Vidim noter particiji. A ne piše katera je glavna..itd...kaj lahko tam noter ukrenem??

LoneWolf ::

Ja, verjetno bo res, FDISK je bolj informativen, recovery console ima isto stvar razdrobljeno po vec ukazih. Da se gotovo vse ustimat tudi cez RC, ampak osebno sem vedno delal z FDISKom, tako da se bom moral malo pomatrat. Fixmbr in fixboot so zanimive, vsebina Boot.ini tudi...
Imas slucajno gor kaj ICQ-ju podobnega, da bi slo tole bolj v real time namesto cez forum?

Al-Ni ::

Imam mesenger....lahko mi daš email pa te vpišem

Sem ti poslala zasebno. LP in hvala!

Damjan Jagar ::

Tole se je pa zapletlo. In? Sta zrihtala?
http://jagar.si

Zgodovina sprememb…

LoneWolf ::

Ce se koga zanima...
Izkazalo se je, da C particija ni bila zgolj formatirana, ampak dejansko zbrisana in ponovno ustvarjena, pri cemer je ratal smorn okoli tega, katera particija na disku je zdaj aktivna, ce sploh kaksna, zamenjali sta se crki obeh particij, Winsi niso imeli vec pojma, od kje naj zdaj bootajo in kje je kaj... Po motoviljenju z recovery konzolo in odsotnosti kaksnega drugega bolj koristnega bootable diska kot Windows CD je bila preostala particija na koncu razglasena za collateral damage, obe particiji zradirani in postavljeni na novo ob instalaciji Winsev, potem je slo pa itak vse gladko. Dalo bi se resit podatke tudi iz zrtvovane particije, ce ne drugace s pomocjo drugega racunalnika, ampak je bila na koncu ze bolj prioriteta, da se spet cimprej vzpostavi delujoc sistem in zakljuci z zadevo, pa je slo bolj po kratkem postopku.

Al-Ni ::

ŠE ENKRAT SE TI ZAHVALJUJEM ZA TVOJO POMOČ!

Brez tebe bi še danes bila tam kot včeraj;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk

Oddelek: Strojna oprema
81050 (925) g. Oden
»

Disk ne funkcionira !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7921 (843) thefire
»

Priklop tetjega dika

Oddelek: Strojna oprema
141356 (1077) Jakka
»

hitachi disk LBA/CHS

Oddelek: Strojna oprema
71331 (1170) Alexius Heristalski
»

DMI pool data

Oddelek: Operacijski sistemi
61467 (1340) cryptozaver

Več podobnih tem