» »

Katera zvočna kartica 5.1?

Katera zvočna kartica 5.1?

Roman ::

Zanima me, katero zvočno kartico bi dobil za ugodno ceno (okrog 10.000sit ), ki podpira 5.1 zvočnike? Ali je live 5.1 res veliko boljsi kot recimo genius?

Hvala za odgovore...

danielka84 ::

po moje je vredna ogleda Abit AU-10 , ki še ima poleg vsega Daljinc...8-O

ni-da-ni

Jinxy ::

Po mojem ima večina registriranih uporabnikov na tem forumu v računalniku zvočno kartico od Creative-a, in to ne brez dobrega razloga...pozabi na Genius.

CaqKa ::

jinxy ima prav
na vsak nacin bos imel vecje probleme z kero drugo kartico... pri creativo boš imel več supporta... pa še drivere za xp bojo pocasi dali vun... take z delujocim ac3 :)
sam imam doma nekoč daleč nazaj v Jokerju opisano 5.1 theatre... na xp ne dela sploh... kaj šele kakšen AC3

Roman ::

Pomoje se bom odloču za Abit ali Live! 5.1. A mogoce ve kdo, kje bi nasel Abitovo in kakšna je priblizna cena. Drugace pa se vedno dobim Live v vsaki navadni stacuni.

BTW. Doma imam Live 5.1 Platinum (na enem racunalniku), ampak je predraga da bi kupu se eno. A so zdej ze kaksni driverji za XP?

franci ::

capKa: imaš ti mogoče hercules game theatre 5.1(tist k ma rack vzuni)???
Jst ga mam, in mi tut ni delalo pod winXP, pejt po nove driverje na net, k ful pomagajo.
Hello, hello, hello, how low?

Roman ::

Abitova AU10 stane od 12K Sit pa do 15K(z daljincem) v Big Bangu, Live 5.1 stane pomoje ksnga jurja manj pa je velik boljsa. A obstaja se kaksna vredna ogleda? Genius 5.1 stane pod 7.000 Sit

jamiroq ::

Po mojem se ti ne splača skoraj nič drugega kot live 5.1... Razen, če je Hercules izdal novejše driverje za svoje kartice......
Abit AU10, Genius Soundmaker Live, MediaForte in verjetno še kakšna kartica so pa v bistvu vse čisto iste (bazirajo na FM801 čipovju) in uporabljajo iste driverje (ki so le z ikoncami proizvajalcev opremljeni referenčni driverji), tako da lahko uporabljaš za katerokoli FM801 kartico driverje od kateregakoli proizvajalca.

btw Genius soundmaker, Abit AU10 & vse podobne kartice ne delajo pod Windows 2000 in XP...

Borci ::

Tule sem našel driverje za Windowse XP za Genius SoundMaker Live 5.1. Zakaj potem ta kartica ne dela pod XP-ji?
Hvala za odgovore.

jamiroq ::

ahh, sem pravkar pogledal na 3d sound surge in zgleda, da se stvari malo premikajo tudi s temi karticami:D. Žal nimam več moje FM801 kartice, da bi probal če res delajo.... (sem probal najnovejše driverje za abit au10, ki naj bi bili kompatibilni z winXP, pa se je vseeno vse sesuvalo...). Samo po mojem je še vedno najboljša izbira Live.

franci ::

Ma jst mam hercules game theater in sem ful zadovolen znjo.
ZDEJ K SO PRŠLI NIVI DRIVERJI!
Prej sem mel 6 izhodov za zvočnike(5.1),
se pravi prva dva, zadnja dva, center in woofer.
S tanovim driverjem je pa še en izhod in sicer zadnji center.
(6.1)
7. izhod je pa na sprednji strani racka, izhod za slušalke.
A ima še kera zvočna za 7 zvočnikov izhod???
Men se zdi da ne.


Hello, hello, hello, how low?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: franci ()

jamiroq ::

ja samo sb Live! stane 11kSIT, Game Theater XP stane pa 32kSIT (za ta denar pa, imo, nudi dosti več kot recimo Audigy)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
71147 (1026) 5er-->
»

DD5.1 in/ali DTS

Oddelek: Zvok in slika
141296 (1081) VASkO
»

Katera zvočna

Oddelek: Kaj kupiti
361763 (1461) Trdi
»

abit AU10

Oddelek: Zvok in slika
91051 (944) VASkO
»

dolby digital zvocna?

Oddelek: Zvok in slika
231768 (1482) matevzm

Več podobnih tem