» »

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT?

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT?

««
7 / 15
»»

krucymucy ::

svoji XFX sem nasel meje ... to so 580/1200

se ORB

il ::

Club 3D 6600 GT na licitacji z začetno ceno 44500 SIT na enaa je verjetno kar ugodno

Slasher ::

Odličen score za to grafično. ^^

krucymucy ::

pa za procesor tudi, glede na to da ga imam ze na tretji maticni, se pravi bo kar ze tri leta hmal :D

Tilen ::

Bobb, lahko se samo smejem. Jaz s svojim 9800SE@PRO dobim cez 2600 pik v 3dmark 2005. HAHA!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

MEDENA ::

verjetno ma vklopljeno AA & FSAA

White666 ::

A mi lahko nekdo pomaga pri čudnem problemu. V glavnem imam xfx 6600 GT na AGP ju , Athlona 2000, 512RAM (333).

Problem imam z igrami. Do zdej sem probal DOOM 3 timedemo (demo1) pa dobim samo 28 FPS (1024 high detail) moral bi bit vsaj 65 a ne?
Če dam avtomatsko zaznavanje hardvera mi predlaga 640x480 medium, jaoooo.

Probal tud FarCry (Benchmark program), dobil samo 35FPS (moral bi bit vsaj 45 a ne?)

Čudno mi re predvsem to, da dobim v 3dmarku2003: 7800 ter v3dmark2005: 3150. kar se mi zdi pa da je o.k.

Cenim vsakršno pomoč.

Slasher ::

D3 ni samo od dobre grafične odvisen, ampak od procesorja tudi. In to nemalo. Pomoje je 1024x768 na HIGH preveč za tvojo mašino, neglede na grafično. (naj me kdo popravi če se motim..).

Za FC nimam pojma kolk bi moral dobit, ker sam nism tega sprobaval. Za 03 in 05 pa maš takšen score kot mora bit (=

Probaj driverje menjat?

White ::

Tudi ko dam v 800x600 se zadeva ne spremeni skoraj nič. Dobim 32 FPS.

Ne glede na procesor se mi zdi razlika med 70(realnih) in 28(mojih) prevelika.

probal sem tudi X2 The threat in dobil 49FPS (moral bi nekje 70)

Pri vsej stvari mi je najbolj čudno da mi 3dmarki kažejo kot da je vse o.k.

Grey ::

White:
Web strani testirajo grafične kartice s tok močnimi procesorji in tok RAMa, da so v primerjavi s tvojo ali mojo pravi monsterji. Mrbit maš vklopljen AA? Ali pa AF? Če maš, izklopi. Drgač mislm, da boš počas moru narest overhaul tud v temeljih računalnika.

Mirč ::

ja

White666 ::

Hm teste, ki sem jih gledal so imeli nekje med 3-3,5 Hg proc, ter enako 512 Rama. Skoraj ne morem verjet da bi to predstavljalo 70% razlike.

Kje pa pogledam za tist AA in AF če mam vklopljen?

Hvala

BaRtMaN ::

Greš v nastavitve gonilnikov (najlažje desni klik na namizje > nVidia Analog Display, če imaš to bližnjico, sicer greš desni klik na namizje Properties>ettings>Advanced>ime grafe...)

Greš na postavko Performance & Quality Settings, nato desno izbereš Antialiasing Settings, kjer daš Application Controlled ali Off na drsniku. Isto narediš za Anisotropic Filtering.
Če nastaviš Application Controlled, pomeni da nastaviš postavko posamezni igri, torej je dobro tudi v špilu pogledat, če maš kje vklopljen kakšen AA ali AF.

Če nimaš angleškega ForceWare, upam, da si dost brihten, da boš našel.

bastadu ::

A ima mogoče kdo kakšne probleme s sliko pri Leadtek-ovi grafični kupljeni pri enaa? Namreč v tejle temi imajo neke anomalije slike... sam že imam grafično, ampak je pred delovnim tednom po novem letu ne morem preizkusiti...

OmegaM ::

Ima kdo izkusnje z Abit 6600GT in Canyon6600GT?
Ti dve imajo na zalogi v bofu pa bi si eno od teh rad omislil,seveda na AGP vodilu.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Bobb ::

Ali je kdo primerjal, za koliko naraste temperatura kartice, ko jo je navil na tistih 550MHz.
Ali navita pokuri več elektrike?

Gaber ::

A kdo slučajno v kje v Ljubljani ali bližnji okolici majo na zalogi Winfast 6600GT na pci-e?

Jae nima, funtech tut ne... Kakšna ideja?

Thanx...

AtaStrumf ::

Jae ima, ker sem glihkar klical samo mogoče ni Leadtek (rekel je da jih ima kar veliko, tako da lahko da ima več proizvajalcev), imajo pa na prvi strani reklamo za Gigabyte GeForce 6600 GT Turbo Force PCIe za 53k:

Zakaj ne bi od svoje grafične kartice pričakovali več? Turbo Force serija grafičnih kartic je narejena z neustavljivo željo po hitrosti. Prav zato ta Turbo Force kartica kar za 38% presega zmogljviostih drugih kartic z enakim procesorjem. 128 MB DDR3 podpira hiter GeForce 6600 GT 3D grafični procesor zadnje generacije. Za izjemno prilagodljivost podpira kartica VGA video izhod, TV izhod in vhod ter digitalni DVI izhod, priložen pa je program V-Tuner II, ki vam nudi popolen nadzor nad delovanjem grafičnega procesorja in video pomnilnika. Kartici sta priloženi dve računalniški igri, Join Operations: Typhoon Rising 8-O in Thief: Metal Age ter par progamov za predvajanje in urejanje videa, Power DVD 5 in Power Director 3 ME.

Če bi bila AGP bi jo jaz takoj vzel.

Gaber ::

Sm bil včeri v JAE, majo samo gigabyte...

...hvala vseen, mi je ratal najt Leadtekovo...

mISOk ::

Ali slučajno kdo ve kdaj pride v slovenijo na tržišče A6600TD (slabša verzija 6600) na AGP vodilu. Za GT nimam keša. Tako, da me zanima, če kdo kaj ve o tem.

Če kdo ve naj prosim pove.

LP
=]

crusader ::

A ve kdo, če še imajo kje XFX kartice? (v Mlacomu jih ni več)

boštjan ::

crusader,pa v megahitu?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

OmegaM ::

Ima kdo ze kaj vec povedati o INNO 6600GT AGP?
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

AtaStrumf ::

Sem nabavil Club 3D 6600 GT AGP in je kartica direkt od nVIdie referenčni design, ampak tole s kuler-ji je pa čista resnica. Samo mal ga pritisneš in takoj se odpopa. KATASTROFA!!! A ste kaj probal folk? Moja termalna pasta je kot en čigumi, tako da se potem kuler nazaj postavi, samo pritisk na GPU je pa pomoje zelo slab.

A kdo ve za kak dober (tih in dobro hladi) aftermarket kuler za 6600 GT in seveda kje ga imajo? Si ne upam uklopit te zadeve s tem kulerjem, ker tole pomoje obupno slabo hladi.

Shybby ::

Nekje v eni temi se je govorilo o tem in naj bi kar lepo znižal temperaturo!

AtaStrumf ::

Sem pogledal in je na seznamu kompatibilnih grafik 6600 (brez oznak), kar bi morda lahko vključevalo 6600GT, vendar pa če pogledamo za 6800 je pa GT verzija eksplicitno napisana kot 6800GT. Kaj zdaj to pomeni? Je kdo že poskusil?

Gutjerez ::

Torej mnenj in različnih odgovorov je veliko. Torej kakšne so zdajšnje ugotovitve? 6600GT. So velike razlike od proizvajalcev, al agp in pci?

Namreč kupujom grafično 6600 Gt pa me zanima katero naj kupim. Svetujte.
Procesor pa bo CPU INTEL P4 530 3,0Ghz BOX, LGA775, 1MB, 800MHz.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

OldSkul ::

Pri E-misiji imajo v Kamniku XFX kartice. Vsaj tako so mi rekli nekaj dni nazaj ko sem nekaj za predračun prosil.

AtaStrumf ::

Mah jaz sem jo kar not fliknu in je nekako tako:

Med HL2 se je stvar dobesedno pekla. Sam pipnu sem se pa me je spekel, v 2D je pa čist hladna, lahk držiš prst gor kolikor hočeš BP. Ko je vroč PCB je vroč tudi HSF, tako da un čigumi očitno deluje, glasna pa ni nič posebnega, jo sploh ne opazim pri vseh ostalih ventih.

Stabilnost zgleda OK ne glede na temperaturo (v gonilnikih je kot previsoka temp nastavljena 125 C - v 2D naj bi delovala pri 50C). Sem igral HL2 najmanj 1 uro neprestano in deluje v popolnosti OK.

Glede primerjave z R9800Pro je pa v HL2 dobesedno identična na 500/450 (GPU/MEM) - gre za Club 3D 6600 GT AGP - 24 mesecev garancije. Sem stestiral obe kartici z vsemi anandtechovimi bencmarki (tudi ponovil vsak test vsaj 2x, včasih 3x) na 1280x1024@HQ/NO ANISO/4xAA (HL2 nuno rabi AA) in je R9800Pro mogoče za 1-2% hitrejši, samo to je totalno zanemarljivo. Sem pol še igral kako urco in sem čist zadovoljen. Sistem je pa A64 3000+ @ 2,2 MHz (220 FSB)-DFI LP UT nF3 250 Gb-1GB RAM (220 Mhz-2,5-3-3-10-1T).

Priporočljiv nakup, samo če že imate R9800Pro ne pridobite NIČ! Vsaj ne v HL2.

shany ::

Imam to kartico winfast a 6600GT THD pa mi b igercah kot so FIFA 2005 in skijumping 2005 slika skače.
Zdaj se pa vprašam če je to normalno???

[Naslednjič ti bom tak post izbriso,ker vlke črke niso dovoljene in prekomerna uporaba smajlijev.editirano od modearotorja.]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

e-marko ::

SPLOH NI NORMALNO, DA SE TAKO DEREŠ!!!

Nesi na servis, če ne deluje kot bi moralo.

LP
...somebody, somewhere...

Bobb ::

Imam Gigabyte plato GA-8PE667 P4Titan, pa ima AGP 4X.
Procesor P4 1,8MHz 780MB DDR Ram (266MHz) 300W napajalnik in INNO 3D GF6600GT.

3DMark 2005...2800
3DMark 2003...7000

Ali je to za ta sistem po vašem mišljenju ok?

Pa slika na TV je črnobela, ne morem dobiti barvne.
Prej sem imel INNO GF5600, GF5200, MX2 200, pa je bila barvna slika na TV. Uporabljam s-video kabel in skart pretvornik pred TV.

Probal gonilnike
53.03
66.93
67.02

Pomoč?

Lp
Bobb

TommyLee ::

Kopujem novo grafo, vzeu bom 6600gt, zdej me pa znima če se splača vzet pr enaa od club-a? Več ko 50k nimam :( Prosim, če uporabniki tele grafe povete svoje mnenje.
www.dornik.si

AtaStrumf ::

Jaz jo imam in je v vseh pogledih povsem solidna kartica, še prej pa malo poglej male oglase, se da občutno ceneje dobit kot 50k.

TommyLee ::

Vem, da se da dobit, sam rableno, js pa rablene robe ne kopujem ;)
Kaj pa glede kulerja, je res tako slab? Na slikci zgleda kr vredu, kr hladi še rame zravn...
www.dornik.si

AtaStrumf ::

Če ne kupuješ rabljeno, tudi prav. Jaz sem prišparal 10k, pa še preizkusil sem jo lahko pred nakupom in tudi prodajalec mi jo je zastonj testiral 2 tedna, da ni kaka falična.

NE hladi RAM-ov! Mal jih edino prekriva (slabo. ker ne moraš dat svojih heatsinkov gor) ni pa kontakta z njimi. Slab je v tem pogledu, da se zamaje takoj ko ga malo pritisneš od strani (to baje velja za vse 6600 GT), samo je za termalno pasto en čigumi, ki to prenese očitno -- sama prevodnost je druga stvar, na kar pa ne znam odgovorit, (navadna termalna pasta bi pri takem guganju izgubila stik). Jaz mislim nabavt kak drug kuler, ker se med igricami NORO greje, RAMi so tudi zelo vroči in bi jim koristili kaki heatsinkiči.

TommyLee ::

hm...
Na tej slikci je kuler zlo vlki, in sm imel občutek, da hladi tudi rame... Am.. Doma mam Silincerja Rev.3 pa mislim, da ne bo gor pasu al bo?
Hm.. Kaj pa 3d marke si dau kej čez? Kulko pik si dubu 2005 in 2003?
www.dornik.si

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MEDENA ::

tommylee....kaj ti ni dobra 9800PE :D

hja silencer rev3 ni šans...vzameš ZALMAN VF700CU...

AtaStrumf ::

Evo ti Closeup >:D -- klikni za povečavo:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MEDENA ::

ja pa res slabo hladi...ni čudn da je najcenejša...

cbelica ::

Sej Winfast-ova tudi ne hladi ramov:\
Ocitno je tako (za def. freq.) v redu, za kaj vec bo pa pihat treba:D

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

TommyLee ::

MEDENA: 9800Pe je zlo dobro služla dokler je :D
Vidim da bom mogu nabavt še nov kuler.. Kulko ramov pa ma ? 4?
www.dornik.si

cassiel ::

Jaz bom kupil 6600 gt na pci-e pa me zanima katera je boljša:

Gigabyte GeForce 6600 GT Turbo Force
ali
WinFast PX6600GT Extreme - 128 MB 1,6 ns DDR pomnilnika
ali
mogoče kakšna druga??

Na jae.si ju majo po isti ceni!

Comp: Gigabyte GA-K8NF-9, Athlon 64 Processor 3200 BOX (939pin), Corsair VS512MB400 512MB DDR 400Mhz, Diabolic ATX ohišje 400W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cassiel ()

AtaStrumf ::

Jaz bi gigabyte-ko. Ti dam 2 jurja za un špil (Joint operations - typhoon rising) k pride zraven če hočeš. Lahko tudi samo kodo za na net.

Slasher ::

Kaj, a si še noben ne lasti Asusove 6600GT ? >:D

marnit ::

Leadtek 6600gt je nabolša izbira po mojem mnenju, vendar pri jae imajo ta trenutek le Gigabytovo tko da bo treba malo počakat.

Asus pride v Comtrom šele naslednji teden, čeprav so že rarzposlali raklame :\

MEDENA ::

tommylee : VF700CU ma 8 ramsinkov...

jekson ::

No tle pa mate prvi resen TEST teh grafičnih kartic kot prva je BFG GeForce 6600 GT OC, ki pri nas v sloveniji je ni mogoče dobit,sledijo MSI-jeva in XFX grafa.

Gaber ::

Sam sm sprobu 6600GT od Leadteka, MSI in XFX...
Glede na benchmarke je še najbolš letela XFX, ampak ogromen minus je za popi***t glasn vent (možno da je bla ta k sm jo mel jst kej defektna, k je res ropotala k avion, tko da sm jo na hitr vrnu)...
Leadtek in MSI sta ble nekak izenačeni, pol sm se odloču za msi ker se ma pomoje boljši hlajenje (sink pokriva chip+rame)in dela skor neslišno...

Zaenkrat čez kartico nimam pripomb...

RC14 ::

Tudi jaz razmišljam o nakupu te 6600GT (po vaših mnenjih sodeč bi kupil Leadtek oz MSI).Trenutno imam MSI 9800PRO,doplačal bi okrog 8 k zanima me pa:
1. A se mi sploh splača? Moti me predvsem in se mi zdi full čudno da mi pri igri CHRONICLES OF RIDDICK pa tud NFSU2, fps pade tud pod 20 fps na 1024 high detail brez FSAA in AF, (to se mi zdi full mal za to grafo) pa sem že probal menjat driverje(od 4.9 do 4.12) in me zanima kako se ta 6600GT obnese v teh igrah. Ker Fry cry in HL2 delata enkratno.

2. Pa še mimogrede bom vprašu kr tuki da ne bom nove teme odpiral, nekje sem enkrat zasledil, da naj bi prišla ven 6700GT pa me zanima če ve kdo kaj več o tem. Naj bi imela 256bitno vodilo in 8-12pipic.

Hvala za odgovore

Lp
««
7 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GF 6600gt

Oddelek: Navijanje
412449 (1142) Pyr0Beast
»

Ne se ena tema o 6600gt :)

Oddelek: Navijanje
121480 (1073) T-Majo
»

6600agp za 34k sit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32616606 (10058) Nande
»

Katero firmo izbrati ? ter zakaj ?

Oddelek: Kaj kupiti
131600 (1154) Buggy
»

6600 GT AGP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14812590 (6607) bastadu

Več podobnih tem