» »

Katero firmo izbrati ? ter zakaj ?

Katero firmo izbrati ? ter zakaj ?

Cranchi ::

Pozdravljeni,

v ponedeljek dopoldne se odpravim po novo kartuljo za moj mlin in sem v veliki dilemi, seveda imam model tocno ze dolocen stvar se ustavi pri firmah..
torej gremo kar k konkretnih stevilkam in imenom :D naj se povem da potrebujem agp karto!

Gainward GF 6600 GT cena = 52.500 sit

tukaj se zacnem sprasevati ali je na agp ali pcie, namrec je na mlakovem ceniku in ce je na pcie ponavadi napisejo zraven tukaj ne pise nic, po tem sem sklepal da je agp vendar mi tudi google zal ne najde nobene 6600gt agp, tako da je tu sedaj ta dilema..

kaksne ima frekvence ramov ter gpuja neve, ima pa po vsej verjetnosti tudi ddrIII rame ?


Msi GF 6600 GT ViVo = 54.900 sit


ok zadeva stima je na agpju frekvence so 500 gpu ter 500 rami (1 gb efektivnega), poleg karte je prilozeno se igre XIII, Princ Of Persia 3d ter URU, poleg iger je prilozenih se 6 najrazlicnejsih programov..

WinFast A6600 GT TDH = 52.600

ok, leadtek, vsem poznane odlicne karte. kolikor sem uspel izbrskati se gpu greje pri 500 med tem ko se ram poti pri 450 mhz (torej 900 mhz efektivnega) nikjer nisem zasledil kak bundle je prilozen..

in se zadnja Club 3D 6600 GT = 50.000 sit

meni osebno malo manj znana, sem pa ze slisal zanjo, rami prav tako DDRIII in frekvence identicne leadtekovi.. prav tako nisem zasledil kaj je prilozeno uredno, sem pa zasledil na nekem forumu da naj bi bil CMR 4 zraven..

Torej kaj steje pri odlocitvi:
- glasnost hlajenja
- navijalske sposobnosti
- prilozen bundle
- ce igra vlogo tisti efektivni ram 450/500 potem je ocitno tudi to pomembno..

Torej zahvaljujem se za cim vec in dobre odgovore, utemeljite lepo prism vas odgovor da nebo samo recimo kupi leadtek in to bo to, casa za odlocitev imam se dober dan tako da lahko temeljito premislim, prebrkal sem google po dolgem in po cez, pregledal teste itd..

Seenkrat hvala ter lep pozdrav

boštjan ::

idi do mlacoma in preveri kater model je tega Gainward GF 6600 GT,ker je teh modelov več
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Buggy ::

Gainwardove GF6600gt 128Mb imas :
ultra\1960 500/900
ultra\1960 golden sample 540/1050
ultra\1960 golden sample glh 540/1150
Vse imajo VIVO. Sem pa sedaj tudi jaz nasel prvo iz seznama, ne-golden sample za 51ksit in me zanima, ce si je kdo omislil gainwardovo 6600gt kartico?
Koliko je dejansko kartica glasna in po vsej verjetnosti se da tudi naviti dobro vsaj hladilni sistem tako zgleda...pa tudi drugace naj bi bile Gainwardove kartice dobre "navijalke".
Cenovno se mi zdi dosti sprejemjiva, ker je edina VIVO kartica ki sem jo zasledil v SLO MSI-jeva in stane 55Ksit. Sicer Gainwardova nima nobenega prilozenega spila in je morda zato cenejsa.

Zheegec ::

Mogoče kdo ve, kje se da najceneje kupiti GF 6600GT, katerokoli verzijo, tudi če ima 450MHz RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cosmos ::

mislim da je XFX ali Leadtek najboljša izbira

prvega sem preveril na AGP vodilu in je bil super, nobenih problemov s hlajenjem, delal je na 570/1140 bre artefaktov obenem pa po mojem mnenju zelo kvalitetno izdelana kartica, Leadteka mam pa zdaj 6800NU in je tudi 6600GT sodeč po anandtechu zelo dobra izbira

tale člank na Anandu bi znal pomagat, je sicer za PCIe verzije kartic samo bridge so vglavnem vsi dobro implementiral, opisuje 11 različnih GT-jk:
Click

ALIEN3001 JAE ma navadnega Leadteka na AGP vodilu za 49k sit, extreme verzija je dražja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cosmos ()

Cranchi ::

Alien3001, pc-dom cca 45k cekiraj..

kar se tice gainwardove karte ni golden sample sm su gledat v mlacom in skatla je taka kot da bi kupil 9200 se, mogoce manjsa..

kar se tice tistega testa na anad. je s strani MSIja krivicen in to zelo, ocitno so dobili neizpravno karto, namrec moje ni za prehvalt, sm 100 % da hladi najboljse pa tudi najtisja je..

Buggy ::

Gainwardova 6600gt na AGP vodilu, ki se pri nas prodaja vem da ni golden sample (1,6ns RAM) in tudi skatla ter vsebina me ne moti saj prilozene igre tudi niso nevem kaksen argument za nakup hardwera. Ima pa kartica hlajene tudi rame in ce izhajamo iz tega, da imajo isto hlajenje implementirane tudi "golden sample" izpeljanke, potem se glede hlajenja tudi pri tej kartici ni za bati. VIVO je pri meni tudi zelo uporabljena stvar. Me pa zanima kako glasna je ta kartica in ali ima temp senzor enablan.
Ima kdo to kartico, ki bi lahko iz prve roke povedal kako se obnese.Ima kdo informacijo kaksna je 2D slika pri temu proizvajalcu saj naj bi bile zaradi nekvalitetnih komponent na kartici nekatere malo slabse od drugih. Kako pa je s tem adapterjem DVI-> VGA: prihaja do kaksnih izgub. Imam kar kvaliteten CRT monitor in me zanima ce je to kaksen "hendikep" . Kartica ima 2xDVI in pa 3 leta garancije.

Stanch ::

kar se tiče gainwarda se motite sm pri mlacomu nabavu 6600GT pci-e ¨Golden Sample¨ 540/1050 kartica je ta prava in pri 3d mark 03 z 512 Mb rama dobi 9112 pik
AG8-3Rd-Eye, P4 3.0 LGA775, Geil 2x512 DDR400
WD 4x200GB S-ata, Gainward 6600GT 'GS' @ 540/1050
SyncMaster 710T 17'' LBX-00-B-B-0 LC Power silent 550W

glinik ::

Jaz ne vem na kaj vse gledate vi pri grafičnih karticah. Ampak jaz v prvi vrsti gledam na kvaliteto slike. Na drugem mestu je zmogljivost v 3D špilih. Na www.chip.de imate vse potrebne podatke.

Zame je daleč najbolša:
Leadtek Winfast A6600 GT TDH, saj ima edina na signalu 100% oz. kvaliteta slike! Večina hi-end kartic ima ta podatkek nekje pri 70%. Ve mogoče kdo kaj pomeni tale THD???

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Du5aN ::

Tukaj imajo Gainward Ultra/1960 XP | 6600GT AGP za ceno 49.550.-, pa še 5% skonta na keš ti dajo.

Buggy ::

Dushan :Tudi sam sem ga vzel tukaj...kar poceni... pa se 3 letno garancijo imas. Pa se to - jaz nisem dobil ta Power PAck ampak eno zelo majhno skatlico v kateri je bil samo winDVD5 in pa cd z driverji + seveda VIVO kabli ter 2xDVI adapter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

boštjan ::

Buggy,malo povej kako si zadovoljen s gainwardom,ker večinoma se govori o leadeku in XFX.zdaj pa vidim,da je gainwardova skoraj da cenejša
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

sanny ::

pri pc-domu ima:

agp.....46.000,00sit
pci-e......43.000,00sit

ne vem pa kaksne firme ima.

Buggy ::

Bostjan: sam sem iskal VIVO 6600GT ker sem nekako rabil replacment za mojo staro GF4200VIVO kartico. Ker sem edino zasledil MSI-jevo VIVO kartico pri nas pa se cena je bila cca 55ksit sem zadnjic naletel na to Gainwardovo in se mi je zdela dokaj poceni. Potem sem nasel uvoznika ki je imel se cenejso pa se dober popust sem potem dobil tako da sem kartico dobil 10ksit ceneje kot bi dal za MSI-jevo. Res je da sem na prvi pogled bil malo zaslepljen, ko sem pogledal hladilnik in sem videl da je pokrit cez vse (tudi kao RAM). Drugi bolj natancen pogled (zal ze doma) je razkril, da rebra sicer so cez RAM vendar se jih ne dotikajo (med hladilnim rebrom, ki gre cez vse proc, bridge in kao RAM je na mestu kjer bi se moral stikati tudi ram je cca 2mm "lufta") . Temperature so pri Idlu cca 45 GPU in PCB cca 38...najvecjo temp sem izmeril z riva Tunerjevim Hardware monitorjem, ki mi je tekel v ozadju in logiral temperature ter igro Flat OUT....prislo je na 82 stopinj. Ko sem preklapljal z ALT+TAB in hitro pogledal na Temperaturni senzor (prilozen expert tool) je bila temp vedno okoli 55 ....tako hitro pade, zato sem pravilne vrednosti dobil edino z Riva Tunerjem. Kartico imam na 500/1000 in ventilator pri 3D na 90% zmogljivosti, ker se pri 100% zelo dere (vsaj mene je motil tisti spin) Optimalne frekvence (nvidia gonilniki) mi je nasel kao 570/1100 vendar nisem se laufal na teh vrednostih.
Edino kar me sedaj malo moti je TV-in, ki je malo cuden oz. programa ki bi mi streamal TV signal na PC ne najdem tako udobnega kot je bil pri Leadteku njihov Winfast PVR. Edini kakor toliko dober prog, ki mi je pokazal celo sliko (sicer ne lepo) je bil VirtualVCR pa se ta je ko sem nastavil na PAL resetiral masini :(...tukaj me caka se nekaj dela.
Drugace kartica za ta denar( najcenjsa v SLO) je OK , sicer zraven ni nobene igre in tudi Gainwardow page je zelo zelo bogi, kar se tice supporta ali pa raznoraznega programja ki pase poleg kartice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

X800 za 20k - se splača? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25913538 (8521) Jan987
»

Katero grafo?

Oddelek: Kaj kupiti
352139 (1315) SavoKovac
»

Kaksno graficno kartico izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
71477 (1322) Jan987
»

WINFAST A6600 GT ali XFX 6600 GT? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
74347262 (20764) AtaStrumf
»

6600 ali 6600GT

Oddelek: Kaj kupiti
9954 (771) Pyr0Beast

Več podobnih tem