» »

V-i-p VS iskanje #2

V-i-p VS iskanje #2

V-i-p ::

Joj Primož, si pa faca. Rečeš, naj diskutiramo v temi naprej, potem jo pa zakleneš. No, prosim dokončajva tole kolobocijo tukaj, hitro in na kulturen način. Praviš, da mi bo iskanje po določenem obdobju spet začelo delovat. Povej mi prosim, kolikšno pa je to obdobje? Kot drugo, bi te pa samo še to prosil, daj mi obrazloži, zakaj točno je bilo meni iskanje blokirano? Tvojega odgovora v prejšnji temi nekako namreč ne razumem. No, na ta vprašanja mi še prosim odgovori... Lp!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!
  • zaklenil: Primoz ()

Tody ::

Kakor sem jest prebral te je skripta sama "bennala" ker je zaznala da si preobremenjeval strežnik z zahtevami. Očitno si preveč intezivno iskal >:D

V-i-p ::

WTF???!!! Prvič slišim, da bi jaz kdajkoli zabijal strežnik? Primži, je to res?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Primoz ::

50 poskusov na sekundo je meja ... ki ti jo je ratalo doseč. Zato se jaz s tvojim iskanjem ne mislim ubadat. Ko bo začelo delat, bo začelo delat.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

V-i-p ::

Pa daj nehaj s takimi no, kako za vraga bi searchal 50krat v sekundi no? ;(( Pa kaj ti misliš da sem jaz superman, ali kaj? Mah, sej boli me, če mi verjameš ali ne, jaz vem da nikoli v življenju nisem prekomerno uporabljal iskanja, si upam priseči pri lastni materi, ti pa si misli svoje. Prosim te samo, da mi približno poveš, kdaj bi mi iskanje naj začelo delat, da ga ne podaljšujem brez veze. Pa lahko zaključiva temo. Hvala. P.s. resnično me obtožuješ po krivici.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Jakka ::

Primoz: lahko prosim poveš, kako lahko dosešež 50 poskusov/sekundo.

Podroben postopek prosim.

Pa da ti iskanje onemogoči za daljši čas, ratalo mi je samo za trenutno sejo, po ponovni prijavi je delalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jakka ()

Tody ::

Mislim da moreš kako skripto narest ki bi zgenerirala v eni sekundi 50 klicev na iskanje. Ker ročno je nemogoče vsako sekundo dat kak search.
Razen če ubier hitr pritiskaš na mišjaka :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

BigWhale ::

Mogoce 50x na minuto, pa se to je bolj tako, tako...

V-i-p ::

Te buče si je nekdo lepo izmislil proti meni. Nilkdar nisem zlorabljal nobene spletne strani, kaj šele Slo-Techa in iskanja. Nimam niti časa ne znanja za take stvari. Res me zanima, kdo si je to zgodbico izmislil...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Ziga Dolhar ::

Ma dej, uporablji drug račun in se ne daj podjebavat.
https://dolhar.si/

Tody ::

a je kdo reku LOG-I ? :D

BigWhale ::

No, mislim, brez ene skripte, ti searcha ne mores udarit 50 krat v sekundi... Se v minuti ne... Logi gor al pa dol...

V-i-p ::

BW ima prav, tako ali tako se takšna stvar brez nekih pripomočkov ne da izvedit. Bi se pa strinjal z Todyem, logov bi tudi jaz bil zelo vesel, da se vidi kako in kaj.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

V-i-p ::

No, vrli moji admini, če že toliko nimate spoštovanja, da bi se mi opravičili za neupravičen odvzem funkcije iskanja, vam bo mogoče krona iz glave padla, če mi poveste vsaj približno kdaj naj bi dobil iskanje nazaj? Lepo zahvalim...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

_Dejan_ ::

hm zdele sem probal iskanje in ni možno da bi 50x v sekundi iskal določeno besedo, glede na to da rabi za eno besedo cca. 4sekunde. To je ena stara zamera in take Admine bi jst takoj odstavu saj delajo sramoto celemu slo-techu.>:D
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

mchaber ::

A je res tako težko uporabit google:\
.

Primoz ::

Dejan ... temu se reče "in the box thinking" ... na tak način ti ne bo nikoli uspelo doseči omejitve.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Primoz ::

V-i-p: ne morem povedat ... ker se timeout z vsakim neuspelim poskusom iskanja precej poveča ;)

(ps ... če 24h ne bi s tvojega accounta (torej ti ali horda ljudi, ki si jim dal svoje geslo) poskušal iskanja ... bi stvar začela delat ... tako pa ... btw ... če se dogodek ponovi si bom vzel tistih pet minut in izpolnil tvoje paranoične sanje in ti trajno zablokiral iskanje -- če lahko izbiram med nedelovanjem strežnika in nedelovanjem iskanja enemu preveč pametnemu uporabniku, izberem slednje)
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

V-i-p ::

No veš kaj Primož, tista horda ljudi sta bila samo Žiga in BigWhale, pa še ona dva sta dobila geslo po tem, ko mi je iskanje že bilo blokirano. In sta samo probala, ker nista verjela da mam res blokado. Prej pa nikdar ni nihče imel mojega passa. Rahlo prebutast sem jaz za take stvari, da bi bil zmožen kakšne zlobne zganjat na spletu. Nimam tega znanja. Osebno mislim isto, kot je nekdo zgoraj rekel, to je očitno ena zamera proti meni, mislim da zato ko sem pljuval po searchu, pa ste lepo blokirali in zdaj naokoli govorite, da ste blokirali zato, ker sem nekaj zganjal... lepa reč ja...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tody ::

vip en testek :D Zamenjaj geslo in pusti ST 48 ur na miru z VIP uporabnikom pa potem poročaj :D

Keyser Soze ::

Hm, zarota... Nice.

Pomoje si hoče nekdo od vodilnih priborit tvoj nick. In sedaj te bo sabotiral in delal preglavice drugim na tvoj račun.>:D

Zanimivo. Nisem vedel, da obstaja omejitev. Kaj pa če bi omejili iskanje na uporabnika na dan. 10 iskanj na uporabniško ime na dan. In nič več.:\ Pa še podjanje odgovorov oz odpiranje novih tem. na uporabnika 2 novi temi na dan in 20 odgovoro na dan.

Tody ::

Jao pa omejitev ni zato ker je primoz Evil. Omejitev 50 iskanj na sekundo je zato da se strežnik ne sesede. Mislim tisti ki rabi 10 iskanj v MINUTI nevem kaj tok išče ? Search smart ! :D

Jakka ::

Mene pa še vedno zanima kako doseči mejo 50 zahtevkov na sekundo, da ti ne dela iskanje.

Sem odpru 10 zavihkov z iskanjem in v vsako okno nekaj drugega napisal, nato pa sem v presledku sekunde v vsakem kliknu na išči. Iskalo je 1 besedo, pa nastavljeno je bilo v vseh oddelkih.
Po približno 1 min je prikazalo normalno rezultate iskanja.

Sem poskusil še z 20 zavihki naenkrat, pa je bil prehiter server, mi je pa našel vse.

Torej kako si onesposobit iskanje?
Pa še to, ker je pa tok pametn, da bo šel 10 ali več stvari na 1x iskat?

cryptozaver ::

Ej, ahti kwwwa pises sicer bos hiter na Black beri (V-I-P) Listi. >:D

Primoz ::

Kayser Soze: ... saj za pošiljanje sporočil (odpiranje tem) ravno tako obstajajo omejitve ... vendar so ravno tako kot pri iskanju tako visoke, da jih z smiselnimi / ročnimi / in the box thinking metodami ni mogoče doseči.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

V-i-p ::

Primož, če si tako prepričan v mojo krivdo imam dogovor zate: lahko tu, lahko na privat, napiši mi prosim točen datum in uro, kdaj naj bi jaz "zabil" slo-tech z iskanjem. Mislim da imam enega aduta v rokavu, s katerim ti bom črno na belem dokazal, da tale burleska glede mene ni prava... Si za? Thnx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Jakka ::

cryptozaver: mi je čisto vseeno.

primoz: daj prosim napiši, kako v praksi z brskalnikom brez dodatnih skript doseči to mejo pri iskanju, da ti iskanje potem ne deluje.

Primoz ::

Hundey... ne da se ... saj zato pa je meja tako visoko postavljena.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Jakka ::

50 poskusov na sekundo je meja ... ki ti jo je ratalo doseč. Zato se jaz s tvojim iskanjem ne mislim ubadat. Ko bo začelo delat, bo začelo delat.


Hundey... ne da se ... saj zato pa je meja tako visoko postavljena.


primoz: tole je pa eno veliko protislovje :\

Primoz ::

Zakaj je tu protislovje? Saj so še druge metode ... when you play with fire, you get burned.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

V-i-p ::

Primoz, se vedno cakam na tocen datum in uro tiste namisljene lumparije. Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Imagination ::

vip, prebolet bo treba, prvič vedno boli.
--- Če nekaj stvari, ki bi lahko šle narobe, ni šlo narobe, potem bi bilo zanje veliko bolje, če bi šle narobe!

V-i-p ::

Hja, saj najbolje bi res blo, da požrem, ampak res ne morem pozabit, da se me obtoži za nekaj, kar res nisem storil. Pa še javno na forumu, hvala lepa :]
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

pingec ::

jah men tud ni jasn kako bi to anredu, če pa bi zveč ljudmi tole delal tud neb vsi njegov nick valda uporablal tko da potem ostane samo še možnost da je mel ksno scripto alpa da ste mu nardil krivico :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

BigWhale ::

Vprasanje kako je to naredil je brez veze. Vprasati se treba ali je to naredil in kdaj.

Tody ::

@BW ja na tvoje vprašanje je že odgovor glede na izjave primoža je zadevo NAREDIL in posledično obstaja tudi nek čas ki je bila zadeva storjena. Dokazat pa nobeden nič ne more razen tisti ki lahko :D

Torej ročno se tega ne da izvest, iz tega sledi da rabiš nek program ali skripto, toda ker je vip to zanikal se spet vrtimo v začranem krogu dokler nekdo ne pokaže novih dokazov...

root987 ::

Iskanje ti že dela?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Keyser Soze ::

Ah, pusti zadevo in pojdi v bolj "demokratične" vode.

Oblast na tem forumu je takšna kot tiste tam doli po Afriki. Samo da nekaj rečeš pa te "kastrirajo" ali pa "ustrelijo".

Ko pa zahtevaš eno pravico tako vsemi pred očmi se pa potuhnejo.:)

Je res, ne?

V-i-p ::

Je, ja. Kot sodelavec s-tja sem odletel zaradi gobca, ker sem opozarjal na nepravilnosti. Kot user s-tja sem jih pa spet dobil "po pički" zaradi gobca, tudi zato ker sem opozarjal na nepravilnosti... Ccc... Pa v bistvu nisem hotel nič slabega. Je pa res, da s tem dejanjem šefi povedo vse. Pa pustimo zdaj to, lahko počasi zaključimo temo, ker je vse skupaj itaq brez veze, admini svojih napak in svojih laži kar se mene tiče tako ali tako nikdar ne bodo priznali. Pa gremo dalje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Primoz ::

V-i-p: saj bi kaj rekel o potvarjanju zgodovine ... ampak kot si rekel ... pojdimo dalje.
There can be no real freedom without the freedom to fail.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 470 71 72 73 )

Oddelek: Slo-Tech
3649489051 (3098) mtosev
»

Maco se igra (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
26124182 (13888) MaCoFaCo
»

slo-tech.com OPEN SOURCE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
835140 (3187) Poldi112

V-i-p vs. Iskanje

Oddelek: Slo-Tech
35989 (989) Primoz
»

na vsake 10min mi slo-tech zmrzne (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
674432 (3319) Bakunin

Več podobnih tem