» »

na vsake 10min mi slo-tech zmrzne

na vsake 10min mi slo-tech zmrzne

«
1
2

MrX ::

mam adsl in mi pribljižno na vsake 10min javi tole napako da ne more connectat na page. mam pa adsl. se da to kako odpravit?
  • zavaroval slike: Gandalfar ()

jest10 ::

Verjemi nisi edini.
Ravnokar mi več kot uro ni delau.

Mihc ::

Smo že trije, pa da ne govorim koliko časa mi traja, da se mi odpre forum! Jeb.... ga tko je(ADSL)!
Življenje je lepo če ga živiš!Se splača!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mihc ()

Jakka ::

Jaj jaj. Bogi je tale strežnik ja. Dons vsi dljajo slo-tech linux pa je tko.

Sej bo primoz zrihtu. :D :D :D

KTr1sk ::

Ja jz mam iste probleme, samo se mi ni danes prvič to zgodilo.

MrX ::

ja, mene to za*ebava že doooooolg cajta

Slowenc ::

Sej men tut ni delu. Ne se jezit, slej kot prej bo spet delal.
Skiny gate.

globoko grlo ::

m2

KoReNJe ::

1. slo tech linux ne dljajo direktno iz te strani
2. medtem ko slo-tech stran dela, je se vedno odziv iz slo-tech.com tako da ne dela samo programska oprema
3. temu sledi da preprosto ne znajo postavit zanesljivega streznika. verjetno pomankljivo znanje adminov... (pa ne me banat zarad tega :))
4. ful me zanima kdo je napisu ta forum program, ka vidm da jim search motorcek dela probleme... hm kva nej recem... poceni delovna sila ni vedno dobra...

Slowenc ::

Korenje, da ne boš buč prodajal. So že nevemkolikokrat napisali da je problem v denarju, ki gre za nakup strojne opreme.
Skiny gate.

laibachnsk ::

Meni se zdi da so že enkrat povedali da ni problem v softwaru ampak v hardwaru....stare...

parkrat se zgodi da ne dela uro ali dve zgleda da se jim sesuje strežnik in traja dokler ga spet ne usposobijo.
Po osveževanju tem opazim da je pri vseh uporabnikih tako ,zato ker je ta zadnji post večinoma star uro ali dve oz. ko je ta stran zadnjič delala
.

KoReNJe ::

slowenc, ce bom buce prodaju, ti bom dal 10% popusta. V glavnem mozno je da je to izgovor... dobr programer bi znal narest da je iskanje onemogoceno ob preobremenitvah. V glavnem perl skripta ti prcesira 10k vrstic na sekundo in ti jih se sortira po abecedi (366mhz cpu). tko da ne vem kva sanjajo (admin pa ne me banat al pa kej)

Trubadur ::

to ni perl to je php;) :P

verjetno pomankljivo znanje adminov... (pa ne me banat zarad tega :))


nebireku;) imajo dost znanja
Berite Thomasa!

HardwareMaster ::

KoReNJe ce si pa tko pametn, pol pa prid pa porihti vse skupi tko, da bo stvar spilala brez problema po tvoje, drgac pa nehi jokat tuki k ena p****, pa bit pametn, ker ni prav nic zanimiwo.

Potem bi po tvoje mogl met masine nekje do 1500mhz, pa bi jih lahko za keri kol streznik uporabil?

LP

KoReNJe ::

jz delam za 3k na uro. pa ne jokam kle ka me prov ne briga ce slo-tech dela al ne.

Primoz ::

...

Slo-Tech (na žalost) nima 10k "vrstic" podatkov... ;)) Res je, da bi skoraj vse težave izpuhtele, če bi pobrisali podatke starejše od enega leta.. samo to ni način. Saj bomo zrihtal (pa tko slabo spet ni).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Boki_ ::

A lshk vprašam kdaj bo nakup kake nove strojne opreme?
I'm back

Gandalfar ::

ko bo dovolj denarja

perci ::

slowenc, ce bom buce prodaju, ti bom dal 10% popusta. V glavnem mozno je da je to izgovor... dobr programer bi znal narest da je iskanje onemogoceno ob preobremenitvah. V glavnem perl skripta ti prcesira 10k vrstic na sekundo in ti jih se sortira po abecedi (366mhz cpu). tko da ne vem kva sanjajo (admin pa ne me banat al pa kej)

Hmmm, se pravi, ti bi rad, da ti od 3-6ih zjutraj dela iskanje? Mislim, da je vseen mal preveč dela za tiste tri urce, ko je malo ljudi gor.

jz delam za 3k na uro. pa ne jokam kle ka me prov ne briga ce slo-tech dela al ne.

In kolk časa bi ti rabil, da bi popravil zadevo tako, da bi delovala? Me zanima, ker ti ocitno delas cudeze, mogoce bomo lahko presaltal na celeron 600 ob 11k unique obiska - pa se iskanje bojo mel vsi. SUPER!

Boki_ ::

ko bo dovolj denarja
Sam prašam itak me ne briga. Kam je šel dnar od nagrade(1,5 mio)?
I'm back

Gandalfar ::

nikamor se..

root987 ::

Ne vem kako je z drugimi, ampak zadnje 24 ur slo-tech dela tako kot bi moral vedno. Primož priden. ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

McHregec ::

3. temu sledi da preprosto ne znajo postavit zanesljivega streznika. verjetno pomankljivo znanje adminov... (pa ne me banat zarad tega :))

Korenje ne govori bedarij. Primož je dovolj sposoben, če ne celo več.
Destroyer Of The Worlds.

Boki_ ::

Kok pa naj bi pršu nov serverčk?
Saj se je nabralo tut že naki obresti.
I'm back

Primoz ::

...
There can be no real freedom without the freedom to fail.

dwinxp ::

Jst mam ISDN pa tudi ga serje. Sam da pa neki povem bodimo srecni da sploh obstaja slo-tech :D :D :D :D

Trubadur ::

Kok pa naj bi pršu nov serverčk?


ni za javnost:\
Berite Thomasa!

TribesMan ::

Ja poglej na cenike pa boš videl kje se vrtijo cene... Kolikor jaz poznam zadeve bi se cena najbrž zelo približala miljončku... Sam kaj češ serverji so dragi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

whatson ::

Meni se dostkrat slo-tech ustavla ko mora nalagat IZMENJAVA.SLO-TECH.COM ...
pol pa pingam to izmenjavo ...

In ugotovim, da je ta link na čist drugem strežniku.

Zakaj je temu tako? :) Potem je 100% delovanje odvisno od napak obeh strežnikov v seštevku.

slike.slo-tech.com je na isti liniji a zgleda da na drugi mašini?
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Boki_ ::

Serverčk sm vidu za 2.200.000sit, pa je bi mislm da 2X Xeon3,066, 2GB rama, 2 SCSI 36GB, pa nevem kaj še, pa tut ne vem če je vse točno. Sej bi še pisal pa je konc ure.
I'm back

Gandalfar ::

zdej pa se povej kje dobit tolk denarja :>

Trubadur ::

marš na čopovo pet;)
Berite Thomasa!

Gandalfar ::

kdo bo pa novice pa clanke pisu? :>

Zheegec ::

Hja, dual Opteron mašina je kar draga, poleg tega je potrebno imeti še RAID -> recimo 0+1 (0+1 = 5?) ali kaj takega da je bolj safe, pa še veliko memorije,... milijonček gotovo stane vse skupaj.

Gandalfar - imaš še kaj ST majic :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Gandalfar ::

Alien3001: kolk jih kupš.. 200? ;)

Ja, drgač jih je še nekaj ostalo.

Zheegec ::

To je bilo mišljeno kot šala :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zile ::

Jest bi eno novo. Tiste prve so sicer še čist cele (dobr material) samo od časa nakupa je že malo zbledel napis. 8-)
Drugač pa navijam za en dual opteron server z linux 64bit edition, pa ma da laufa. :D

Trubadur ::

ja jst pa za amigo
Berite Thomasa!

Gandalfar ::

zile: kul, .. mas sponzorja? ;-)

borutz ::

kaj slo-tech ima kaksen ziro racun al kaj takega?
zakaj pa enostavno ne prosite uporabnikov za prostovoljne prispevke ce hoce kdo kaj prispevat
ce da vsak par 100 sit se bo kmalu kaj nabralo
jaz bi bil pripravljen :)
v forumu naredite razglas oz temo prostovoljni prispevki da bo vedno na prvem mestu da jo vsi vidijo pa bomo videli ce bo kaj iz tega
probat ni greh :)


pac samo predlog

lp

mchaber ::

Najverjetneje je ST preobremenjen, ker teče na odprti kodi.:P

Če je aktivnih userjev 15k, 5k jih da 100sit in že mate 50.000.

Ravnokar sem pogledal anketo. Samo 700 jih je glasovalo:\
.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mchaber ()

Gandalfar ::

a si ti pogledu kolk birokracije je potrebno, da ti nekdo nakaze 100sit? Da ne govorim o tem, da se pod 1000 sit sploh ne da nakazovati...

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

Mal več reklam, primož! Kako pa naj drgač živi en sajt???
Od prostovoljstva in dobre volje se še nisem najedu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

borutz ::

lahko nakazes tudi samo 1 sit
ni nobene omejitve
pac en tak racun da se placa z poloznico kot folk placa za racune.
saj vsakodnevno vidimo racune za prostovoljne prispevke za pomoc tej druzini,oni,tretji,...
vsak da 500 sit pa recimo 1k uporabnikov
pa mate pol miljona :)

koliko birokracije je tu pa ne vem,morali bi se pozanimat.sploh kako je to za nakazovanje prostovoljnih prispevkov

bi morali napisat da je slo-tech v stiski in nujno potrebuje pomoc :)

Primoz ::

Ne... Slo-Tech rabi dobre uporabnike, ki bi se jim vsake toliko časa ljubilo kakšno dobro novico napisat... tehniko bomo že zrihtal.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Mercier ::

Vedno kadar slo-tech "ne dela", grem gor preko kakega proxyija, pa je OK. Drugih problemov še nisem opazil. Ne rečem, da jih ni, ampak imam občutek, da je problem pri nedavnem povečanem pritoževanju drugje.

mchaber ::

Primoz, primem te za besedo.:)

Glede denarja, nikjer na Stju ne vidim kake reklame, razen tistih izmenjav in samooglaševanja.
.

Gandalfar ::

to zato, ker jih nihce noce kupit.. ce poznas koga, ki bi kupil oglase...

Boki_ ::

Mogoče bi malo morali ponudit firmam npr. kak mail poslat,...
I'm back

Gandalfar ::

^_^

Se ti zdi, da nismo poskusili?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestilo in napoved izpada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Obvestila
758592 (6315) root987
»

nalaganje foruma

Oddelek: Slo-Tech
271335 (837) Dr_M
»

Radostna destrukcija?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
784705 (3125) AngelOfDeath
»

Donator pejđ

Oddelek: Novice / Obvestila
362078 (2078) TheHijacker
»

podpora slo-techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
894419 (3712) Luka Percic

Več podobnih tem