» »

Modem Callisto 821 prekinja povezavo na internet

Modem Callisto 821 prekinja povezavo na internet

Gill ::

Zadnjih nekaj dni se mi dogaja, da se mi prekinja povezava na internet. Imam Iskratelov ADSL modem Callisto 821. Na njega je priključen router D link DI 604. Nanj pa 2 računalnika. Po nekem času, ki pa ni vedno enako dolg (od 3 do 50 minut, včasih še dlje), ne morem več dostopati do spletnih strani. Ko v omrežni povezavi pogledam status aktivnosti, paketke pošilja, prejema jih pa ne. Potem moram izklopiti modem Callisto in omrežno povezavo. Ko oboje priklopim nazaj pa zopet dela. A je možno da je narobe kaj na telekomovi centrali?

lopov ::

Povezi modem in racunalo direktno, brez routerja in preveri, ce se dogaja enako.
Lahko da je router in ne modem.

DSmidgy ::

Če uporabljaš eMule ali BitTorrent oz. kaj podobnega, potem je verjtno router kriv - saj pri meni je bil.

Probaj tako, kot ti je zgornji svetoval.

Gill ::

Sem povezal direktno, pa res ni prekinjalo že kakšno uro. Kako naj pa router nastavim, da bo vredu?

lopov ::

Pri proizvajalcu preveri, ce je na voljo novejsa razlicica firmware, ki bi morda odpravila tovrstno napako. Pobrskaj po forumih, ce se je ze kaksen uporabnik srecal s tem in kako je resil problem. Ce ima naprava vgrajeni firewall in ga uporabljas, izklopi. Cenejsi routerji se sesuvajo ce je prevec "prometa".

Ena ura je cisto premalo, preskusaj par dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Daedalus ::

Poceni routerji zdržijo nekje do 250 povezav. Kar je več, jih ponavadi sesuje. In ja, testiraj več dni, ne pa eno uro...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

DSmidgy ::

Kot vem, je rešitev edino nakup drugega routerja ali pa uporaba enega računalnika namesto routerja. Če je preveč povezav se sesuje, pa ni važno kako ga nastavljaš iz. kateri firmware naložiš (vsaj po mojih izkušnjah).

Daedalus ::

Zakaj sploh nabavlja folk poceni routerje, če pa so z njimi pogosto same težave? Nekje za en pir ubodeš nekaj v rangu P166/200 al pa kakega starega celerona, paziš na to, da ma vsaj 64Mb rama, da se čist komot preživet tud z 32Mb, pa približno en giga diska, not zabrišeš dve (zaželjeno različni) mrežni karti, kupiš en switch, pol na računalo naložiš Clarkconnect, si vzameš urco/dve časa da ga malo naštudiraš/nastaviš, pol vse skup povežeš, mašino vržeš v en kot/pod mizo in pozabiš na njo. Pa ni več težav s sesuvanjem zaradi preveč povezav, pa še kaj se naučiš zraven...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

lopov ::

Sem imel taksno racunalo doma in ga po nekaj letih menjal za "ceneni" switch/router.
Glavni razlogi: tisina, manjsa poraba elektrike, switch in router v enem, montirano na steno vzame manj prostora, za domaco uporabo vec kot dovolj, prikljuceno in delujoce v max. 10. minutah, porabi le eno el. vticnico ...

Zal mi je le, da sem startal z res poceni varianto (SMC Barricade 7004 VBR) in si nism omislil nekaj v rangu 30.000 SIT --> dokler ne ugotovis pravilnega zaporedja korakov si lahko samo razbijas glavo, ko kaj odpove. Kaj cmo, ni glih biser tehnologije in ko enkrat dela se ga mora pustiti pri miru :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Gill ::

Očitno je kriv modem ali pa DSL port na centrali. Prvo uro po tem ko sem se povezal direktno preko Callisto modema je bilo vredu. (Sem se prehitro pohvalil v sporočilu zgoraj). Potem je pa zopet začelo prekinjati povezavo. Prekinja pa v različnih časovnih intervalih. Včasih zveza zdrži le nekaj minut. Najdlje pa je zdržala 2 uri in 50 minut.Ko se hočem povezati nazaj ne gre. Ko pa izklopim modem iz omrežja in ga nazaj vklopim pa se lahko povežem. Po prebiranju prve in druge stare teme s podobnimi problemi, mi vse bolj diši po klicu na 116.

TribesMan ::

Zakaj sploh nabavlja folk poceni routerje, če pa so z njimi pogosto same težave? Nekje za en pir ubodeš nekaj v rangu P166/200 al pa kakega starega celerona, paziš na to, da ma vsaj 64Mb rama, da se čist komot preživet tud z 32Mb, pa približno en giga diska, not zabrišeš dve (zaželjeno različni) mrežni karti, kupiš en switch, pol na računalo naložiš Clarkconnect, si vzameš urco/dve časa da ga malo naštudiraš/nastaviš, pol vse skup povežeš, mašino vržeš v en kot/pod mizo in pozabiš na njo. Pa ni več težav s sesuvanjem zaradi preveč povezav, pa še kaj se naučiš zraven...


Zato ker je taka kombinacija kot prvo zelo draga, kot drugo je za neznalca postavit tak sistem na n-to potenco tezje kot pa kupit en router za 15kSIT ki ga vstekas in DELA. Da ne omenjam da je router neslisen medtem ko Pentium pa naj bo se tako pocasen odda precej hrupa.
Router porabi 5W, ena pentium masina pa 80W kar pomeni okoli 15kSIT na leto samo za elektriko. Kupljen router je tako majhen da ga lahko postavis dejansko kamorkoli... eno minitower ohisje pa je po volumnu vsaj 50* vecje... itd...

Sploh pa nastavljanje Clarkconnecta je mala znanost in tega nekdo, ki ni sposoben poslihtati navadnega routerja za 15kSIT, da se mu ne bi sesuval, sigurno ne bo znal skonfigurirat.

Drgac je pa za 99% problemov z cenenimi routerji kriv uporabnik sam, ki ne pozna osnov delovanja routerja, in potem pusti vse by default in zadeva itaq ne more delat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gill ::

...Sem namenoma počakal več kot 1 teden, da sporočim kakšen je epilog. V petek, 26.11.2004 so mi telekomovci zamenjali modem. Kljub temu, da je bil modem sam na prostorni polici, kjer ni bil izpostavljen povišani temperaturi, je sam od sebe nehal vredu delati.Torej dali so mi novega in od takrat zveza zopet deluje. Le kako dolgo bo zdržal? Očitno je res tale Callisto 821 z Iskratelovo nalepko bolj boga zadeva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava prekinja

Oddelek: Omrežja in internet
91064 (907) wooted
»

Emule in adsl problem

Oddelek: Omrežja in internet
101498 (1402) amigo_no1
»

ADSL Callisto821 router (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
32963436 (27131) JoskoMacher
»

Ruter, ki je uporeben tudi za P2P in torrent

Oddelek: Kaj kupiti
413677 (2399) pujsek_

ADSL modem Callisto 821 lahko deluje kot router!? KAKO?

Oddelek: Omrežja in internet
184918 (4527) Gandalfar

Več podobnih tem