» »

Integrirana strojna oprema in linux

Integrirana strojna oprema in linux

Tear_DR0P ::

Težavo sm opazu že pr večih različicah linuxa. Ne prepoznava integriranih naprav, kot so mrežne ali zvočne in grafične kartice. Sicer počas po googlu iščem nasvete in rešitve, sam me zanima če je kdo že mel podobne težave in kako jih je odpravljal.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Poldi112 ::

Kaj konkretno te muci. Osebno sem tako na via kot na nforce2 chipsetu brez problema instaliral mrezno in zvocno. Z integrirano grafiko se se nisem srecal, ampak zvok in mreza delata super.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

CCfly ::

Ja problemi se pojavljajo čeprav dvomim da boš imel probleme z mrežnimi karticami. Le-te so ponavadi precej dobro podprte za razliko od wireless kartic.
Glede zvoka zna biti problem z nekaterimi karticami, kjer je bilo potrebno ugibati kako delujejo, da so bili spisani gonilniki. Definitiven vir informacij je stran od projekta ALSA.
Grafika ponavadi deluje dokler ne želiš porihtati 3D pospeševanja. Nvidia tukaj z njihovimi gonilniki ponavadi ne dela težav, če pa že je problem kmalu odpravljen. Z ATI-jem so glavoboli.
Najmanj sreče boš imel pri modemih, kjer besedica winmodem ponavadi pomeni delovanje komaj za silo ali pa sploh ne.
Povej o kakšem stroju je govora pa boš zvedel več.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Phoebus ::

Winmodemi z malo truda delajo prakztično vsi.

CCfly ::

No ja tisti, ki majo Connexant in Lucent čipe morda. 3com Winmodem je že eden tistih, ki je popolnoma neuporaben.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

64202 ::

Od treh winmodemov, ki sem jih do zdaj preizkusil nobeden ni delal (dva usr + en motorola). Binarni modul za redhatov 2.4.9 ne-smp kernel ne steje kot podpora, sicer je motorola itak ukinila oddelek - se vidi zakaj mora driver biti free. USR pa itak nima nobene podpore, ne vem ali je tako pri vseh njihovih modelih.

Tear_DR0P ::

Mam SiS čipset :) težava je pri slix-u in slo-tech linuxu. Ne najdeta mi mrežne. Grafična je pa tud ATi al pa integrirana :), drugih pa zdle nimam :)
Sej sm razmišlju da bi si kupu enga rabljenga PIII, ki ma to mogoče mal bol podprto al pa neintegrirano mrežo, pa da bi pol probu.
Bedno mi je kr gre za moja prva srečanja z Linuxom, in pol ko hočem it na net kej pogledat, morm nazaj v Winse it.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Kateri SiS čipset ? Imaš morda model matične plošče ?
Še bolje napiši tole v lupini (kot root):
lspci
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

Nisem še poganjal zdle linuxa, mam pa ASUS P4SDR-VM plato (SiS650GL/GX/651 + 961) čipset.

Ko poženem slo-tech linux in želim nastavit IP-je za mrežno, so polja osenčena, kar bi nej pomenl, da mi ne prepozna mrežne.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Gonilnik ki ga iščeš nosi ime sis900. Kot root napiši
modprobe sis900
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

OK tale nasvet sm že pogooglu, sam mi ni bilč čist jasn. 900 pa 650 mi ni šlo čist skup.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Mrežna ima gor čip SiS600 kolikor sem uspel izbrskati.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

OK danes sm probu. Mrežno mi prepozna in celo IP sm lahko nastavu. Sam, mi tud če dam vredu vrže nazaj na DHCP. Ne pusti mi mojih nastavitev. A je to težava, kr ga s CD-ja zaženem?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Seveda. Nastavitev si pač ne moreš zapomniti. Lahko si jih shraniš na USB ključ in pri zagonu poveš da naj jih prebere.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

Ja sam ne morem si jih zapomniti od enga zagona do drugega. Kaj pa med enim zagonom??? Namreč jst nastavitev spremenim, dam vredu in pogledam nazaj, pa so spet default. Če kej hočem morem zadevo namestit na disk???
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Ravno to ti govorim. Nastavitve lahko zapišeš na nek medij, in pri zagonu poveš, da so tam nastavitve. Če se spreminjajo jih pač zapišeš preden ugasneš STL.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

Sori narobe sm napisal prejšnji post.
To mi je jasno da se nimajo kam shranit same od sebe te nastavitve od enga zagona do drugega. Ampak, ko jst STL zaženem in mu želim nastavitve spremenit mi to dovoli, ko pa kliknem OK in jih grem še enkrat pogledat, so te nastavitve na privzetih vrednostih. A lahko to kako odpravim.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Aha to je pa druga stvar. Se pravi se nastavitve ne uveljavijo, ko jih spreminjaš ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Tear_DR0P ::

Točno to.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CCfly ::

Jaz pravim da nujno rabimo bug reporting !! :(
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295268 (22925) Skrat
»

Menjava matične plošče - ali bo potrebna ponovna instalacija OS-a

Oddelek: Operacijski sistemi
111560 (1305) alum
»

Računalnik ob zagonu 5 minut zmrzne,a je problem ADSL?

Oddelek: Pomoč in nasveti
241576 (1229) Urajmal
»

mandrake9.1 in nforce2(mrezna)

Oddelek: Operacijski sistemi
201512 (1222) iso2000
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553728 (2855) Boky

Več podobnih tem