» »

mandrake9.1 in nforce2(mrezna)

mandrake9.1 in nforce2(mrezna)

Hehe ::

Zivjo!
Zanima me, kako v Mandraku9.1 usposobis mrezni kartico na Abitovi plati NF7-S (nforce2 chipset)
V naprej hvala za pomoc.

p.s.
v linuxu sem cisto nov :)

Gejmer ::

Da nebom novega topica odpiral:

Miško sem naštimal.Zdej me pa zanima kak naštimat ADSL.Uglavnem to znam tam v drakcontrole na networking pa ppoe sam k noče in noče povezat.Ve kdo?Mam integrirano mrežno na chipsetu SiS655.Vse je v podpisu...
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

Gandalfar ::

mrezno kartico ti zazna?

ifconfig -a

ce ne bos moral najprej mrezno zrihtat

Hehe ::

ne zazna je, v tem je problem...(ker je mrežna integrirana na plati...)

borchi ::

verjetno neumno vprašanje, sam sj si instaliral nvidia nforce driverje, ne?
l'jga

Tero ::

No jaz sem tuji nov v linux-u Kak se kaj nastavi v mandraku 9.1 kabelski net? Tu na tem foromu so vsi pravli samo o adsl-ju)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Nerdor ::

Kot prvo> oglej si tole..

Kot drugo> nVidia nForce drivers for linux

Seveda izbereš Mandrake 9.0 and up, downloadaš in si prebereš kaka navdila na nVidini strani. Tukaj so še navodilca, ki omenjajo mrežno kartico na nForce.

By the way, z Mandrake in nForce driverji iz nVidiine spletne strani, so uspeli Xbox-u oživeti, grafične, zvočne inu mrežne sposobnosti :D

Hehe ::

no, zdej mi je uspelo :) tnx
sej sem tudi prej šel po navodilih, sam nisem vedel, da morm še kernel s 3. cdja instalirat... :) (sem pac n00b :) )

zdej mam pa še 1 problem :(
hotel sem inštalirat še drajverje za grafično (gf4)
sem tm v MD-control izklopil xserver
pol sem s konzole samo delno instaliral drajverje ( rpm --rebuild nvidia_kernel.scr.rpm) (rpm nvidia_kernel.rpm) (pa se rpm nvidia_gfx.rpm)
to je blo ql.
sam zdej mam pa probleme, k ne morm pridt nazaj do namizja (xserver se noce startat)
sem probal xf86confgi in xfdrake in se zmeraj ne dela :(

v naprej hvala za pomoc ::)

Nerdor ::

Klikni in preberi ta navodila

Ubistvu dva koraka, ko si že izvedel rebuild iz sourca..
1. Korak:
[root@somebox]# rpm -ivh /usr/src/redhat/RPMS/i386/NVIDIA_kernel-1.0-4191.i386.rpm

[root@somebox]# rpm -ivh /usr/src/redhat/RPMS/i386/NVIDIA_GLX-1.0-4191.i386.rpm

Full pomembn je, da imaš NVIDIA_kernel inštaliran.. ker drugače ne bo nič.. povej, če kake napake javi..

2.Korak:
v /etc/X11/ je datoteka XF86Config-4 tam z vi ali mc odpri in najdi vrstico z
Load "dri" in spremeni v Load "glx"
in najdi še
Driver "nv" in spremeni v Driver "nvidia"

in to je to.. Sicer je vse navedeno v tistem linku, mislim, da ne boš mel blemov..

Hehe ::

no zdej mi je uspelo :)
sam sem zadevo opravil s xfree86 -configure
pol pa sam skorial config in nastalvil resolucijo s xfdrake
zdej dela:)

ker sem radoveden, me še zanima, kako nastavim/spremenim frekvecno monitorja
zdej mam v 1024 samo 85hz. rad pa bi imel 100. tm pod monitor configuration sem ze nastavil moj monitor (prej sem imel samo 70hz)

pa se malce problemov z wine mam :( (oz. kako bi pripravil CS, da bi deloval v Mandraku )
hvala

Gejmer ::

Moraš inštalirat H-L pod linuxi.Se da...
Nanda yo?

Gandalfar ::

cesa vsega ne najdes na googlu

Zgodovina sprememb…

Hehe ::

ql :)
kaj pa za frekvenco?

to pa sm pobal z googlom najd, ampak mi ni uspelo :(

Gandalfar ::

man XF86Config-4

oz. XFree86-Howto ;)

Ubistvu pa kar rabis naredit je da odpres /etc/X11/XF86Config-4 datoteko in v sekciji Monitor nastavis minimalno frekvenco malo visje :)

Hehe ::

tnx :)
bom probu

gaso ::

Jz mam pa graficno Matrox Millenium II (MGA 672-04). Mandrake 9.0 se je instaliral in delal cist lepo v KDE, pobrisem vse in dam gor Mandrake 9.1. Se sistem zazene, proba ene trikrat zagnat KDE pol me pa butne nazaj v konzolo. Sem instaliral veckrat z drugimi nastavitvami, tist test ob instalaciji je bil ok, v kde pa zdj ne pridem in ne pridem. A imate kaksno idejo?

googlal sem ze dost - zdj mi ostane dobra dusa na slo-tech...

dr.J ::

gaso: zakaj drezaš v lepo delujoč sistem??? ker se 9.1 bolje sliši od 9, ane?

pri neuspelih poskusih startanja X-ov nekaj napiše na ekran, več pa v /var/log/messages in v /var/log/XFree86.0.log. Poskusi razbrati, kje je težava.

Kaj pa javi, če v konzoli kot root poženeš okna s komando startx?

Potem poženi kak X konfigurator (kako se mu reče po mandrakovo, ne vem) in nastavi zmerno resolucijo in zmerno barvno globino. Matrox zanesljivo dela pod linuxom!

Hehe: in katera mrežna kartica je na tej NF7-s plati? Ali nista celo dve? Poglej, kaj se izpiše ob bootu s komando dmesg in kaj javi lspci -v.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

gaso ::

Ma slo se je pr men pac zato, da je bil 9.0 nalozen dobrih 14dni in se ne do konca skonfiguriran, pravzaprav skoraj nic zato sem pac potegnil dol 9.1 in ponovil vajo.

Zdj sem zrihtal - varianta pri instalaciji sistema, da nalozis samo server zadeve ocitno ne gre dobro skupaj.Sem se malo igral, dodal nekaj stvari kot WorkStation in sedaj grafika dela lepo.

Bi pa prosil junaka ki zna dobro googlat kje bi najdu eno step by step nazorno, brez brezpotrebnih komentarjev in razlabljanj, nastavitev sambe kot streznik. A je mozno priti do tega, da bi samba dodeljevala geslo uporabniskim imenom v mrezi?Torej da bi bila linux masina pravi server in ne del enakovrednih racunalnikov v mrezi?
Ker zdj mam tko:
router je 192.168.0.1 in je zaposlen z internetom
print server je 192.168.0.2 zaposlen s plotanjem
samba bi bla pa 192.168.0.3 zaposlena masina s proxy prometom, www, mail oz. raje imap.

nikakor ne zgooglam enga res postenega clanka za normalne smrtnike...

lp gaso

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gaso ()

Hehe ::

sej pol sem zadevo uredi.
no, na koncu sem linux kar zbrisal, tako da ostajam pri winxp :)
za začetno konfiguracijo bi pač porabil mnogo preveč cajta.
(pol sem imel še probleme z grafično, tiskalnikom, miško - nisem optimalno nastavim mx300 ter navsezadnje še s counter-strajkom )

Wox ::

Hja, da ne bi nove teme odpiral, bi kar tu vprašal. Pa ne mi rečt da naj na googlu pogledam, ker sem že.
Suse 8.2 + Abit NF7-S (nForce2) + ATI Radeon 9000 64MB. A je kdo s to kombinacijo že uspel pognati X Window? Lahko je tudi katera druga distribucija Linuxa, pa kakšna druga nForce plata.

iso2000 ::

Torej, na Epox 8RDA+ mam Radeon 8500LE 64Mb, pa vse normalno dela. Linux je Suse 8.2 Pro. No, ja modema še nisem usposobil - upam, da mi bo ratalo (sem nov v tem svetu:8) )

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux vprašanja

Oddelek: Operacijski sistemi
312479 (1712) BigWhale
»

nForce 2 driverji in Mandrake linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1094547 (3735) sh4rk
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795290 (4516) marsovec gugu
»

Same težave z linuxom. Pomoč dobrodošla

Oddelek: Operacijski sistemi
191085 (820) Sahel
»

OpenGL podpora pod Linuksi?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121109 (936) bastadu

Več podobnih tem