» »

Menjava matične plošče - ali bo potrebna ponovna instalacija OS-a

Menjava matične plošče - ali bo potrebna ponovna instalacija OS-a

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Kot sem že pisal na tem forumu, me je po triinpolletni tlaki zapustila matična :( plošča. Seveda jo bom zamenjal za drugo, vendar identičnega modela z identičnim čipsetom ni več na voljo. Torej bo v računalnik vgrajena matična z drugim čipsetom.

Zanima me naslednje:

1. Ali bo zaradi drugega čipseta (in drugega biosa) potrebna nova instalacija OS-a?
2. V kolikor je ponovna instalacija OS-a neizbežna, ali se da to izvesti tako, da ne bo potrebna ponovna instalacija vseh programov?. Če se da, kako to narediti.

Sam OS je že sedaj inštaliran na lastni particiji (c:), kjer ni ničesar drugega (razen izmenjalne datoteke). Vsi podatki in programska oprema je na drugi particiji.

OS je (in bo) Windows 2000 + SP4.

Pa da bi Vam matične dolgo služile.....

LP

Jože

Matri[X] ::

Naceloma imas 50/50 moznosti da bo delovalo. Vredno je poizkusiti. Bootaj v safe mode, tam uninstaliraj gonilnike od stare maticne plosce, ter instaliraj nove.

Good Guy ::

če si ostal na intelu oz nforcu bo delovalo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

neoto ::

Meni so serviserji zagotavljali, da prehod brez ponovne inštalacije ne bo mogoč. Pa mi je brez kakrnšnih koli težav uspelo (za 1 mesec :)). Drugače pa sem šel z Thunderbirda na Athlon XP.

steev ::

Menjava proca al matične, neoto?
:|

neoto ::

Obojega. Poleg tega mislim da sem odstranil tudi mrežno. Ne spomnim pa se, ali je bilo to pri Win2k ali WinXP.

roba3000 ::

Js sem menjal z plato z duronom 900, na novo plato z atlonom 1700, druga mrežna, pa vse deluje. Odvisno!
xxx

barbarpapa1 ::

Zdravo

Da dopolnim razlago. Dosedanja matična je bila ELITE ECS K7S5A (Čipset SiS 735) in bo nadomeščena z neko drugo (definitivno nek drug čipset).

Zato me predvsem zanima, ali je možno instalirati winse 2000 tako, da po novi inštalaciji ne bi bilo potrebno na novo inštalirati programov (npr, tako, da se shrani obstoječ registry in se ga uporabi po sveži instalaciji OS-a :8) ). Kakšne so kaj vaše izkušnje s tem? Ali imate kakšna priporočila?

LP

Jože

barbarpapa1 ::

Pozdravljeni

Po čudežu je vlak danes pripeljal v Maribor skoraj točno, zato sem še uspel skočiti na servis in dvigniti računalnik.

Ker sem želel za mašino potrošiti minimalno količino denarja, sem se odločil, da pokojno Elitko nadomestim s tem, kar je bilo pač na voljo. Tako je sedaj v mašini Asrock K7S8X. Na hitro pogledano po specifikacijah zelo podobno Elitki, le da gre not več DDR RAM-a (do 3GB, Elitka 1GB) in pa USB je 2.0. Čipset je SiS-ov 746 FX, zato imam kanček upanja, da bo sistem delal takoj (upanje umre zadnje). Sam sem prišel prepozno, da bi govoril s serviserjem, ki je obdeloval mašino, tako, da niti ne vem, če so stvar poskušali zagnati.

Bom zvečer probal in poročam...

P.S. Kakšne so Vaše izkušnje s tem Asrockom (OC-janje me ne zanima, želi le, da dela, kot se spodobi)

LP

Jože

jest10 ::

Iz prve roke: Dobra plata za svoj denar. Hitra in stabilna, nekaj problemov sem imel le s 40X teac snemačem. Čeprav ne misliš navijati si posnemi kakšen neuradni BIOS, da dobiš fino nastavljanje timingov rama. Original so zelo ohlapne nastavitve, kar opazno vpliva na zmogljivost sistema.

barbarpapa1 ::

Zdravo

Sistem je začel delovati v trenutku. Nekaj problemov sem imel samo z mrežo, ko je zadevo motila mrežna kartica na matični plošči, jaz pa zaradi vezanosti določene pogramske opreme na MAC naslov želim uporabljati ločeno. Zadeva je po ponovni instalaciji ločene kartice (in nastavitev IP ja ter ostale krame) začela spet delati.

Skratka, prvi vtis je zelo dober.

LP

Jože

alum ::

Da malo obudim temo.

Sam se takisto "pripravljam" na zamenjavo matične. S tem, da stara zasilo še deluje, tako da lahko OS pripravim na zamenjavo. Seveda pojma nimam kaj vse moram zbrisat.

Če mi lahko kdo prosim pove, kakšen je postopek, oz. kaj vse je treba zbrisat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
291994 (1585) GummyBear
»

Računalnik je "umrl". Vprašanje prve diagnoze

Oddelek: Pomoč in nasveti
331637 (1095) solatko
»

mislim da je povozilo driver za mrežno

Oddelek: Pomoč in nasveti
61188 (1107) K0K0
»

VIA, izpovej se nam!

Oddelek: Novice / Matične plošče
392887 (2887) MrStein
»

Katera plata za DURONA - čipovje ? SIS ALI VIA ?

Oddelek: Kaj kupiti
372202 (1779) freejack

Več podobnih tem